Projekt łazienki w stylu greckim

aktualizacja: 2020-09-15 06:57:14     nr wiadomości: 43398     przeczytano: 1082     Ilość komentarzy komentarze: 0

Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem, w którym panują nieco trudniejsze warunki niż w reszcie domu. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie da się urządzić łazienki wedle własnego gustu i upodobania. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że wilgoć oraz ilość wody znajdującej się w łazience może być bardzo duża, dlatego należy pamiętać o tym, żeby w trakcie remontu nie tylko myśleć o względach estetycznych, ale także o bezpieczeństwie oraz o hydroizolacji. Dzięki takiemu podejściu łazienka będzie w stanie doskonale prezentować się przez długi czas. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy zamierza się urządzić łazienkę w swoim stylu.Charakterystyka stylu greckiego

Kto choć raz nie marzył o tym, aby wybrać się do Grecji? By chociaż na chwilę znaleźć się w tym pięknym kraju, o długiej historii, z którego wywodzą się tak dobrze wszystkim znane mity, który słynie z pysznej i przede wszystkim zdrowej śródziemnomorskiej kuchni? Zdecydowanie Grecja jest jednym z tych krajów, które rozbudzają wyobraźnię. Nic więc dziwnego, że sporo osób pragnie nadać wnętrzom swoich domów greckiego klimatu. Tylko czym dokładnie charakteryzuje się styl grecki? Wbrew pozorom styl ten jest niezwykle prosty, niemniej jednak jest też bardzo rozpoznawalny. Chyba najbardziej rozpoznawalne są kolory, połączenie bieli oraz wszelkiego rodzaju odcieni niebieskiego nadaje greckim wnętrzom wakacyjnego, morskiego klimatu. Oprócz tego, w greckich domach można znaleźć także dodatki wykonane z kamienia oraz z drewna. Całość prezentuje się niezwykle świeżo i energetyzująco. Styl grecki świetnie sprawdzi się we wszystkich domowych pomieszczeniach, także w łazience.

Jak zaprojektować łazienkę w stylu greckim?

Łazienka w stylu greckim powinna być w znacznym stopniu biała. Gdzieniegdzie powinny znajdować się niebieskie elementy, w postaci albo pojedynczych kafelków, albo niewielkich dodatków. Przeważnie w stylu greckim meble łazienkowe wykonane są z drewna, jednak drewniane meble w łazience nie są zbyt dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepiej w tym pomieszczeniu będą radzić sobie meble z wysokiej jakości plastiku, bądź takie wykonane z innego, trwałego materiału. Warto zatem znaleźć meble z innego niż drewno materiału, który jednak będzie imitować wygląd drewna.Tyczy się to także podłogi, ją również można wykonać z kafelków, lub z kamienia. Ważne jest jednak to, aby podłoga nie była całkowicie czarna i by nie kontrastowała zbyt mocno ze ścianami. Wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak dywaniki także powinny być jaśniejsze niż kolor czarny.

Jeśli łazienka nie jest zbyt obszernych rozmiarów, warto zainstalować w niej dużo punktów świetlnych, dzięki którym całość będzie doskonale oświetlona. W takich wypadkach dobrze sprawdzą się także lustra stojące naprzeciwko siebie. Będą one odbijały własne odbicia, dzięki czemu wrażenie przestrzeni będzie się wzmagać.

Łazienka – o czym należy pamiętać?

Warto pamiętać o tym, że ze względu na dużą wilgoć i duże zużycie wody, w łazience nie zawsze jest bezpiecznie. Warto zatem inwestować w produkty wysokiej jakości, a także w płytki łazienkowe antypoślizgowe. Dzięki temu zmniejszone będzie prawdopodobieństwo poślizgnięcia się i upadku. Oczywiście, zamiast kafelków antypoślizgowych można użyć dywanika pod stopy, który wchłonie wodę i na którym będzie można stabilnie stanąć.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.