Program "Dobry Start"

aktualizacja: 2019-07-12 09:59:49     nr wiadomości: 39710     przeczytano: 6415     Ilość komentarzy komentarze: 0

Z najnowszych informacji wynika, że z programu "Dobry Start" skorzysta jeszcze więcej osób. 300 plus trafi również do uczniów szkół dla dorosłych i policealnych. Zmiany wejdą w życie 1 sierpnia br.

Gdy zaczyna się kolejny rok edukacji, dla wielu rodzin jest to wysiłek finansowy trudny do wykonania w oparciu o zgromadzone własne zasoby. Wyposażenie dzieci w przybory czy w inne materiały szkolne kosztuje. Pieniądze z programu 300 plus stanowią duże wsparcie – mówi nam pani Ewa, mama trójki dzieci.

Pieniądze na wyprawkę dla dziecka może otrzymać rodzic, opiekun faktyczny (osoba która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła wniosek o adopcję), opiekun prawny oraz osoba ucząca się (pełnoletni uczeń niepozostający na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony).

Świadczenie z programu Dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 lat, w przypadku dzieci niepełnosprawnych  do ukończenia przez nie 24 lat. Program nie obejmuje dzieci w przedszkolu (w tym dzieci , które rozpoczynają roczne przygotowanie przedszkolne - zerówkę) oraz studentów.

Od 1 lipca br. wnioski można składać drogą elektroniczną, od 1 sierpnia będzie to możliwe także w formie papierowej. Wnioski o pieniądze dla uczniów szkół dla dorosłych i policealnych na ten rok szkolny, składane mogą być tylko drogą tradycyjną (podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową).

e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.