Profilaktyczna Gra Miejska

aktualizacja: 2019-08-07 20:29:06     nr wiadomości: 39892     przeczytano: 5945     Ilość komentarzy komentarze: 0

6 sierpnia 2019 r., podczas trzeciego dnia Kulturalnego Deptaka, przeprowadzona została Profilaktyczna Gra Miejska. Była ona odzewem na akcję ogłoszoną przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu „Malowane wakacje”, której celem jest wspieranie gmin, miast czy instytucji w organizowanych inicjatywach,  podejmujących tematykę bezpieczeństwa najmłodszych.

Organizatorami gry byli: Grajewskie Centrum Kultury oraz Miasto Grajewo, zaś współorganizatorami: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Grajewie oraz Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo. Przeprowadzona gra miała na celu zapewnienie najmłodszym alternatywnych metod spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie do pogłębiania wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z zakresu bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego odpoczynku. W trakcie gry dzieci w grupach, za pomocą otrzymanej mapki, przemieszczały się po terenie Parku przy ul. Wojska Polskiego do określonych punktów. Na miejscu musiały sprostać postawionym im, przez przedstawicieli współpracujących instytucji, zadaniom. Były one zróżnicowane, począwszy od sprawnościowych, jak tor przeszkód czy strzał do celu, po medyczne, jak udzielanie pierwszej pomocy, czy też znajomość ogólnych zasad z zakresu zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji.  Otrzymane w grupach punkty pozwoliły na wyłonienie zwycięzców, choć nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy gry. Dzieci otrzymały również kolorowanki edukacyjne, które łącząc edukację z zabawą w kreatywny sposób uczą najmłodszych bezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom za włączenie się w realizację Profilaktycznej Gry Miejskiej.

 

fot.Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie 
Oddział Grajewskiego Centrum Kultury 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.