Wiadomości

Pożar w Sojczynie Borowym

Pożar w Sojczynie Borowym

30 maja br. tuż po godz. 19.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianego, jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Sojczynie Borowym, gmina Grajewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy w aparatach ochronnych dróg oddechowych weszli do środka budynku. W wyniku rozpoznania ustalono, że na powierzchni kilku metrów kwadratowych pali się drewniany strop przy kominie a pomieszczenia są mocno zadymione. W celu ugaszenia pożaru ratownicy podali dwa prądy wody, a następnie przy użyciu piły do cięcia wielowarstwowego usunęli spalony fragment stropu, upewniajac się, że w pozostałych przestrzeniach nie ma ukrytych źródeł ognia. Następnie wszystkie pomieszczenia oddymiono przy użyciu wentylatora

- Prawdopodobną przyczyną pożaru był nieszczelny przewód kominowy – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta KP PSP w Grajewie.

W chwili wybuchu pożaru w domu przebywała jedna osoba. Mężczyzna ewakuował się na zewnątrz jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na około 15 tys. zł., natomiast wartość uratowanego mienia wyceniono na 100 tys. zł. Ponad 2-godzinną akcję ratowniczą prowadzili strażacy z PSP oraz ochotnicy z Białaszewa i Rudy, łącznie 18 osób.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.