Pożar w Parku ugaszony

aktualizacja: 2020-04-27 20:02:23     nr wiadomości: 42203     przeczytano: 4294     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po godzinie 15, w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku po blisko tygodniu zostały zakończone działania gaśnicze na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Około godziny 17 poszczególne siły ratownicze rozpoczęły powrót do swoich baz, a teren działania został przekazany dla jego zarządcy. Służby Biebrzańskiego Parku Narodowego będą dozorowały pogorzelisko przez kolejne dni.

Najdłużej strażacy dogaszali i patrolowali obszar Lasku Wroceńskiego lecz w godzinach popołudniowych również tam wszelkie działania gaśnicze zostały zakończone. 

W akcji wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z województwa podlaskiego i warminsko-mazurskiego wspomagani przez odwody operacyjne w postaci kompanii ze szkoły aspirantów w Poznaniu i Krakowie oraz druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych i Wojska Obrony Terytorialnej. 

Działania prowadzone były w miejscowościach: Wroceń, Wólka Piaseczna, Grzędy (powiat moniecki), Kapice i Kuligi (powiat grajewski). Powierzchnia pożaru to około 6000 ha.

Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji zarówno z jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej, a także lokalnym mieszkańcom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przez cały czas wspierali strażaków w walce z żywiołem.

źródło:
straz.białystok.pl
monki.straz.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.