Pożar na ul. Działkowej

aktualizacja: 2020-04-01 09:15:51     nr wiadomości: 41979     przeczytano: 2772     Ilość komentarzy komentarze: 0

31 marca br. o godz. 2.42. dyżurny straży pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Działkowej. Na szczęście nikomu nic nie stało.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że pali się murowany budynek gospodarczy, który bezpośrednio przylega do budynku mieszkalnego oraz stodoły. Przebywająca w domu matka z trojgiem dzieci bezpiecznie ewakuowała się na zewnątrz jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych.

- W związku z tym, że pożar był w fazie rozwiniętej i w każdej chwili mógł się rozprzestrzenić na sąsiednie budynki, działania strażaków polegały na podawaniu prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy oraz w obronie zagrożonego kompleksu pozostałych zabudowań. Równocześnie z działaniami gaśniczymi strażacy prowadzili ewakuację zwierząt hodowlanych – 5 koni i 5 sztuk bydła, które wyprowadzono z budynku w bezpieczne miejsce. Po ugaszeniu pożaru, przy użyciu miernika wielogazowego, dokonano pomiaru stężenia substancji niebezpiecznych w budynku mieszkalnym. Urządzenie nie wykazało odchyleń od normy i rodzina mogła wrócić do domu – informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta KP PSP w Grajewie

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na około 100 tys. zł., natomiast wartość uratowanego mienia wyceniono na 1 mln 400 tys. zł.

Ponad 4 godzinną akcję ratowniczą prowadziło 18. strażaków PSP oraz ochotników z Grajewa i Białaszewa.


e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.