Półmaraton Ełcki

159 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie Półmaratonu Ełckiego. W organizowanej już po raz trzeci imprezie wzięli udział biegacze m.in. ze Świnoujścia, Warszawy, Białegostoku, Gdańska, Łodzi, Łomży, Grajewa, Prostek i, oczywiście z Ełku. Do pokonania był dystans 21 km i 97 metrów.

Trasa była dość trudna, bo mocno rozmiękczona przez deszcz, wiodła przez miejscowości w okolicach Ełku. W najwyższym punkcie miała prawie 180 metrów nad poziomem morza, w najniższym – 113 metrów. Zawodnikom pomogły jednak warunki – nie było gorąco i nie padało. Wszyscy dobiegli do mety.

Zwycięzca – Paweł Grygo z Łomży – na pokonanie trasy potrzebował 1 godziny 15 minut i 6 sekund. Prowadził od 2 km, a biegł na trasie ze średnią prędkością 16,85 km/h. Tuż za nim przybiegł Sebastian Polak z Warszawy, trzeci był Paweł Kuryło z Augustowa. Pierwszego i trzeciego zawodnika dzieliły zaledwie 2 minuty.
Najlepsza z kobiet była Iwona Polak z Warszawy. Najwyżej z ełczan uplasował się Rafał Stasiukiewicz, był szósty. Ełczanie zajęli drużynowo 3. miejsce. - http://elk.wm.pl