Poeci do piór!

aktualizacja: 2020-05-25 09:03:35     nr wiadomości: 42432     przeczytano: 1021     Ilość komentarzy komentarze: 0

Stowarzyszenie Szukamy Polski, Podlaska Redakcja Seniora oraz Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku i Polskie Radio Białystok organizują szóstą edycję konkursu literackiego Srebro Nie Złoto 2020. "Piszcie i przesyłajcie Wasze prace - liczy się oryginalność i jakość utworów" - apelują organizatorzy.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby mieszkające i tworzące w województwie podlaskim lub urodzone tutaj i mające związki z regionem. 

Przewidywane są dwie kategorie: ogólna - otwarta, o dowolnej tematyce wierszy lub prozy i kategoria specjalna "międzypokoleniowa" - dla uczestników w różnym wieku, nawet młodzieży, ale powyżej 18. roku życia.

Jest też kategoria specjalna - #Kiedy zostaliśmy w domu. Tu organizatorzy zachęcają do przesyłania wierszy i prac prozatorskich na temat tegorocznej, wyjątkowej sytuacji oraz przeżyć związanych z czasem epidemii koronawirusa. 

Zarówno w kategorii otwartej, jak też specjalnej mogą być utwory poetyckie lub opowiadania, kartki z pamiętnika i inne formy prozatorskie - nie dłuższe niż trzy strony.

Maksymalnie można przesłać po dwa utwory w każdej kategorii - opatrzone godłem. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 25 września br. na adres: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.podlaski senior.pl.

Uroczysta gala, podczas której nastąpi ogłoszenie nazwisk laureatów i wręczenie statuetki Srebro nie Złoto 2020, nagród pieniężnych oraz upominków książkowych laureatom konkursu odbędzie się 6 listopada o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian tych terminów.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.