Podlaska debata drogowa

aktualizacja: 2020-12-03 12:34:21     nr wiadomości: 44173     przeczytano: 2528     Ilość komentarzy komentarze: 2

Dyskusja dotyczyła przyszłości drogi ekspresowej S16, szlaku komunikacyjnego Via Carpatia oraz o rozwoju sieci dróg krajowych na terenie województwa podlaskieg.

 

Stanowisko Rady Powiatu Grajewskiego z dnia 30 listopada 2020 r. : "..rozwiązaniem najkorzystniejszym w ramach zaproponowanych jest wariant nr 1"
 
 
  • Wariant 1, z przełożeniem DK 65 w sąsiedztwie Grajewa, zapewnia najkrótszy przebieg drogi ekspresowej S16 po trasie zbliżonej do DK 65 i korytarza przebiegu trasy kolejowej Rail Baltica. Przekroczenie obszaru chronionego w tym wariancie następuje w najwęższym miejscu Doliny Biebrzy, przy wykorzystaniu terenów istniejącej infrastruktury wojskowej i drogowej. Zmiana przebiegu DK 65 z przełożeniem poza obszar miasta i połączenie w węźle Grajewo z S-16 umożliwi dogodne włączenie ruchu, w szczególności ciężarowego generowanego w Grajewie, do sieci dróg ekspresowych.

Wariant nr 1 jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego regionu Mońki-Goniądz-Osowiec-Grajewo. Tylko taki przebieg trasy S16 rozwiąże i poprawi komunikację pomiędzy tymi miastami oraz najmniej negatywnie zaingeruje w przyrodę. Warto posłuchać mądrej wypowiedzi burmistrza Moniek. Szkoda, że burmistrz Grajewa nie zaprezentował naszego stanowiska. Chcą ominąć zupełnie Grajewo i przesunąć projektowaną S16 na zachód( przez Łomżę) albo na wschód (przez Sztabin, Suchowolę) , a nasz burmistrz nie walczy o najkorzystniejszy przebieg S16 obok Grajewa. Szkoda.
Napisał: edek dodano: 2020-12-04 00:21:23

Lobby Augustowa działa. Panowie włodarze samorządów Grajewa, Sczuczyna, Moniek walczcie!, bo zostaniemy bez drogi ekspresowej S16, jak również bez obwodnic z programu 100 obwodnic. Będzie można zapomnieć o rozwoju gospodarczym i cywilizacyjnym regionu.
Napisał: Marek dodano: 2020-12-04 08:14:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.