Plany Miasta na kolejne lata

aktualizacja: 2020-10-31 11:57:13     nr wiadomości: 43867     przeczytano: 3815     Ilość komentarzy komentarze: 13

Miasto Grajewo złożyło kompletną propozycję projektu pn. „Grajewo – miasto efektywnie zarządzane i przyjazne mieszkańcom”.

To szansa na zdobycie dofinansowania w wysokości 10 mln euro, dzięki którym tereny Jeziora Brajmura, Hadesu i strzelnicy zyskają na atrakcyjności.

BRAJMURA

Prace dotyczące jeziora mają m.in. za zadanie połączenie z rzeką Ełk oraz zabezpieczenie pożądanego stanu wód; zahamowanie zanikania i zarastania jeziora. Władze Miasta myślą również o zagospodarowaniu terenu przyległego przeznaczonego na rekreację i edukację. W tym celu Miasto w 2020 r. zakupiło ok. 5 ha gruntów. Planuje się tam utworzenie kompleksu: alejek spacerowych, kładek, pomostów udostępniających jezioro i miejsca przyrodniczo wartościowe, wieży widokowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy jeziorze, zadaszonych miejsc biwakowych altanek, parkowych elementów małej architektury (ławki, kosze), oświetlenie, monitoring, placu zabaw przystosowanego do potrzeb wielopokoleniowych i osób z niepełnosprawnościami.

HADES

Przedsięwzięcie polega na stworzeniu miejsca rekreacyjnego, gdzie mieszkańcy będą spędzać czas wolny na terenach obejmujących obszar wokół Klubu „Hades" w Grajewie. Ten obiekt i sąsiadujący z nim park to ważny punkt na mapie kulturowej i historycznej Grajewa. W ramach przedsięwzięcia przewiduje się uporządkowanie terenu i utworzenie: miejsca do koncertowania i spektakli na otwartym powietrzu (amfiteatr lub scena plenerowa z niewielkim zapleczem), miejsc do spacerów, wyprowadzania psów, otwartych wiat, punktów do piknikowych spotkań mieszkańców, skateparku, parku linowego, punktów obserwacji przyrody.

STRZELNICA

Ponieważ w ostatnich latach Grajewo niezwykle dynamicznie rozwija się właśnie we wschodniej części, gdzie wciąż rozrasta się zarówno jednorodzinna, jak i wielorodzinna zabudowa, projekt przestrzeni publicznej uwzględnia powstanie zielonej enklawy dla mieszkańców Grajewa oraz utworzenie miejsca atrakcyjnego dla turystów.

 

Warto podkreślić, że Miasto Grajewo zakłada jednak, że ostateczny kształt wspomnianych terenów, zakres przyjętych rozwiązań, zostanie ustalony podczas pracy projektanta i wspólnych konsultacji z mieszkańcami. Społeczność lokalna współzadecyduje, w jaki sposób zostaną spełnione jej oczekiwania. Pozwoli to na wytworzenie wśród mieszkańców nawyków i umiejętności współdziałania dla dobra wspólnego.

Ponadto Plan obejmuje np. wyremontowanie lokalu po aptece na Placu Niepodległości, gdzie w przyszłości będą realizowane działania aktywizujące mieszkańców w postaci oferty atrakcyjnego spędzania czasu w różnych wymiarach: kultura, sport, wychowanie, przedsiębiorczość. Plan uwzględnia również pakiet działań skierowany do seniorów.

więcej na https://www.grajewo.pl/pl/aktualnosci/

BRAJMURA Prace dotyczące jeziora mają m.in. za zadanie połączenie z rzeką Ełk TO JA ZAPYTAM : KTO PROSTOWAŁ KORYTO RZEKI EŁK I ODŁĄCZYŁ OD JEZIORA BREJMURA ??? ODP CZŁOWIEK BO CZŁOWIEK TO NAJGORSZY NISZCZYCIEL ZIEMI BYŁ DOPŁYW DO JEZIORA TO ZNISZCZONO I TERAZ NA NOWO JEST ROBIONE POŁĄCZENIE .....
Napisał: .... dodano: 2020-10-31 12:05:01

Czy ktoś myśli jak w tę miejsca rekreacji i odpoczynku mają przemieszczać się osoby starsze nie każdy ma samochód więc niewiele to nam daje bo co z tych terenów skoro jest problem dla nas jak tam się dostać. Jesteśmy skazani na siedzenie na ławce pod blokiem.
Napisał: D. dodano: 2020-10-31 12:21:12

a kanalizacja i woda podstawy egzystencji mieszkańców?
Napisał: paweł dodano: 2020-10-31 12:23:06

Ambitnie. Ani słowa o infrastrukturze. PKS,PKP? Coś takie nie istnieje w Grajewie. Powstaną nowe parki fajnie. Będą tam chodzić emeryci, bo młodsi nie zdążą wrócić z pracy z innych miast przed zmrokiem :)
Napisał: Małorolny dodano: 2020-10-31 13:50:27

Brawo, i życzę konsekwencji w realizacji
Napisał: Ewa dodano: 2020-10-31 15:14:07

Mołorolny w pełni się z Tobą zgadzam.
Napisał: Kkkk dodano: 2020-10-31 17:42:58

Małorolny mylisz się. W tym jest głęboka logika. Z jakiej pracy ci ludzie będą wracać? Niedługo większość z nas będzie miała duuuzo wolnego czasu na spacery po tych miejscach rekreacji:)
Napisał: Karol dodano: 2020-10-31 18:11:50

Mamy jezioro Bogusze ,mamy również j. Rajgród po co Brajmura tam nikogo nie będzie zmarnowane pieniądze/
Napisał: Janek dodano: 2020-10-31 23:51:23

Nie macie racji, zawsze trzeba marzyć, marzenia dobra rzecz zwłaszcza w dobie covid, w ten sposo wzmacnia się odporność
Napisał: Marzyciel dodano: 2020-11-01 07:49:27

takie same będą konsultacje z mieszkańcami jak przy układaniu progów zwalniajacych...
Napisał: ehh i kamieni kupa dodano: 2020-11-02 06:07:23

Marzy mi się miasto, gdzie jadąc nie będzie trzeba omijać dziesiątek studzienek kanalizacyjnych, wyjechać z ul. Konstytucji albo z Cmentarnej chcąc jechać w lewo na Wojska Polskiego to masakra! zawsze korki! Lepiej jechać naokoło, innymi ulicami robiąc więcej kilometrów niż czekać na łut szczęścia!!!!!
Napisał: ja z Grajewa dodano: 2020-11-02 09:18:53

A co z działkowiczami, którzy mają działki obok ?
Napisał: fredka dodano: 2020-11-02 09:28:15

Jezioro Brajmura po rewitalizacji zmienic nazwe na GRAJWY. Przywrocic historyczna nazwe.
Napisał: Adas dodano: 2020-11-02 14:54:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.