Sport

  • 13 komentarzy
  • 8007 wyświetleń

Planują budowę boiska

Planują budowę boiska

24 czerwca br. miejscy radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Grajewo do realizacji, wraz z Samorządem Rejonu Solecznickiego, projektu pn. "Wzmacnianie transgranicznych więzi społecznych" w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska.

Projekt polega na budowie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej u każdego z Partnerów, a następnie prowadzeniu z jej wykorzystaniem różnorakich działań polegających na upowszechnianiu zdrowego trybu życia, wzmocnieniu kondycji i odporności organizmu wśród osób zagrożonych epidemią, chorobami cywilizacyjnymi itp. szczególnie w grupach uznawanych za objęte wysokim ryzykiem zachorowań. W ramach projektu grajewski samorząd planuje budowę boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, przy ul. Konstytucji 3 Maja 23.

Szacowana orientacyjna wartość projektu to łącznie około 600 000 EUR, u każdego z Partnerów do wydatkowania możliwe po 300 000 EUR. Maksymalne dofinansowanie to 85% wydatków kwalifikowalnych w projekcie.

Podjęta uchwała stanowi załącznik wymagany na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie w odpowiedzi na ogłoszony 5. nabór wniosków do Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska. Zgodnie z przyjętym aktem w budżecie na 2021 r. zostaną zagwarantowane środki finansowe na pokrycie 15% wkładu własnego. 

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na 2021 rok.

 

Komentarze (13)

Miło to słyszeć. Będzie można rozgrywać w Grajewie zawody lekkoatletyczne rangi powiatowej.

Mam pytanie pamietam jak zawody lekoatletyczne byly rozgrywane na stadionie Warmi dlaczego teraz nie moga komu to przeszkadza to jest stadion miejski i ma sluzyc mieszkancom byla tam bieznia lekoatletyczna po co dublowac, w Grajewie wladze nie umieja wykozystac tego co jest to pytam po co nam stadion. Lepiej wykozystac to co mamy niz dublowac i rozdrabniac pieniadze a potem na wszystko bedzie brakowac.

super, super, super ...:)

Stadion miejskich jet tylko dla piłkarzy tutejszej Warmii

- Jacek- Dlaczego jak stadion jest dla pilkarzy Warmi, to dlaczego Warmia rozgrywa mecze w Klubie Hades ???, ja pamietam ze na stadionie Warmi byla bieznia lekoatletyczna i odbywaly sie zawody lekiejatletyki, tylko trzeba zadbac o bieznie a nie jedno niszczyc a drugie budowac po co ?????. Niedlugo pilkarze beda grali w Szczuczynie albo w Prostkach.

Biezna na stadionie jest długości 360m. Biegać po żuzlu .Jak budowac to porządnie z całym zapleczem, a nie szatnie w szkole itp.Zrobić porządnie, tak jak Park Solidarności. zaprosić kogoś z PZLA nie podpowiedzą dołożą parę groszy z Ministerstwa. Tak żeby była kolejna wizytówka , biednego nie stac na oszczędzanie

Na stadionie na ktorym gra Warmia odbywaja sie czasem tez inne imprezy, poza tym lepiej chyba cos robic na nowym stadionie niz na starym zuzlu na stadionie na Pilsudskiego?

A co z halą? znowu wszyscy zapomnieli aż do wyborów?

A kiedy obiecana hala?

No, tak. Pamiętam, jak Pan Dyrektor 4-ki obiecywał na zebraniu z rodzicami halę. /

Jak przenosili gimnazjum do budynku szkoły nr 4 to gwarantował burmistrz najwspanialszy były ... hala na 100 % pytajcie swoich radnych wielokrotnych z tego rejonu ... co z obiecankami ??

A swoja drogą, gdyby to chodziło o boisko przy SP1, to pieniądze by się znalazły, a że to o czwórkę ...cóż. I radni z tej szkoły nie pomogą.

A gdzie obiecywana od 20 lat hala? Dawno ukończyłam edukację w tej szkole i widzę, że moje dzieci jeszcze się załapią na te obiecanki...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.