Pijani "pożyczyli" quada

aktualizacja: 2018-04-11 10:38:01     nr wiadomości: 34903     przeczytano: 4815     Ilość komentarzy komentarze: 0


Po sygnale obywatelskim policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy pijani jeździli quadem w gminie Prostki. 25 -latek miał blisko promil alkoholu, jego o rok młodszy brat ponad 3 promile. Obaj nie mieli uprawnień, a pojazd zabrali bez zgody właściciela.

W minioną niedzielę policjanci dostali informację o nietrzeźwym kierowcy quada, który porusza się po drogach w gminie Prostki. Opisany pojazd został zatrzymany do kontroli. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Jako pasażera przewoził swojego o rok młodszego brata. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Starszy z braci miał blisko promil alkoholu w organizmie, 24-latek ponad 3 promile. Policjanci ustalili, że mężczyźni urządzili sobie przejażdżkę po okolicznych miejscowościach i zmieniali się miejscami za kierownicą. Żaden z nich nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto quada, którym się poruszali wzięli bez zgody i wiedzy właściciela. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę, obaj zostali zatrzymani.

Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego. Pierwsze przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. - informuje KPP w Ełku

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.