Sport

  • 1 komentarzy
  • 5537 wyświetleń

Pieniądze na sport

Znamy wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „Klub”.  Ponad 54 mln zł trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. 

- W tym roku na realizację Programu zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – powiedziała Danuta Dmowska – Andrzejuk, Minister Sportu.

Celem Programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. W ramach naboru kluby jednosekcyjne mogą ubiegać się o 10 tys. zł dofinansowania, kluby dwusekcyjne o 15 tys. zł.

Na liście podmiotów, które uzyskały dofinansowanie znalazł się Grajewski Klub Kyokushin Karate oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gwiazda” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie. Obie frakcje otrzymają po 10 tys. zł dotacji.

Otrzymane środki mogą być przeznaczone np. na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego a także w 2020 r. na wsparcie pracy trenerów.

 

Komentarze (1)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.