Pieniądze na odnowę centrum

aktualizacja: 2020-09-29 12:59:00     nr wiadomości: 43544     przeczytano: 2959     Ilość komentarzy komentarze: 2

28 września br. podczas XXI Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego została podjęta uchwała dotycząca wsparcia finansowego naszego miasta. Decyzją radnych Miasto Grajewo otrzyma 200 tys. zł dotacji celowej. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie dalszego zagospodarowania terenu przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki w ramach rewitalizacji centrum miasta.

Prace związane z poprawą wizerunku placu po byłym dworcu PKS już się rozpoczęły. Zadanie obejmuje wykonanie: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej (m.in. do planowanej fontanny), prac elektrycznych i telekomunikacyjnych.

W ramach projektu powstaną: parkingi z grafitowej kostki betonowej typu starobruk, z pasami wyznaczającymi miejsca postojowe, zatoka autobusowa i postojowa taxi, droga dojazdowa do parkingów oraz chodnik. Przedsięwzięcie uwzględnia też nasadzenie drzew i krzewów. Wartość inwestycji wynosi ponad 511 500 zł.

 
  - fot. fb D. Latarowski   - fot. fb D. Latarowski

a zamiast normalnego pomnika znowu bedzie duzy glaz ktoremu bedzie mozna sie klaniac... Skoro jest ul. Ks. Popieluszki czemu mu nie postawic pomnika? Skoro jest ul. Kopernika, czemu nie zbudowac pomnika Kopernika? Skoro jest ulica Lipowa czemu nie nasadzic Lip ? To tak trudne zeby w prosty sposob sprawic by miasto bylo bardziej atrakcyjne?
Napisał: Amifz dodano: 2020-09-30 18:46:22

popieram Amifz. Nawet nie ma w tym miescie przy czym zdjecia sobie zrobic... albo z dziewczyna zrobie zdjecie pod muzeum mleka, albo pod szpitalem. Ewentualnie na tle kosciolow... co za miasto
Napisał: jeden dodano: 2020-10-01 18:00:25

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.