czwartek, 28 marca 2024

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 9736 wyświetleń

Personel medyczny poszukiwany

Koronawirus coraz mocniej daje nam się we znaki. Tymczasem personel medyczny jest pilnie poszukiwany. Wojewodowie wydają kolejne decyzje o kierowaniu pracowników medycznych do pracy przy pacjentach zakażonych koronawirusem.

  • Na Podlasiu do walki z epidemią skierowano dotąd jednego lekarza i kilkanaście pielęgniarek. Lekarz i trzy pielęgniarki pracę przyjęły. Lekarz pracował w wyznaczonym mu terminie jako rodzinny w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szczuczynie, pielęgniarki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Augustowie. Od decyzji o skierowaniu osób do pracy wpłynęło w regionie 5 odwołań, na razie żadna z decyzji nie została uchylona ani zmieniona. 
    Poszukiwani są lekarze ze specjalizacją z chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych i nefrologii – poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki.

 

  • Wojewoda warmińsko-mazurski od początku epidemii wydał 52 decyzje, z czego 23 w ostatnich dniach. Na ich mocy lekarze z POZ mają pracować m.in. w szpitalu koordynującym leczącym chorych na COVID-19 w Ostródzie. Nie wiadomo, czy wszyscy lekarze podjęli pracę. 

Z informacji opublikowanych 19 października przez Kancelarię Premiera wynika, że medycy mogą liczyć na zachęty finansowe – 200% dodatku za walkę z COVID-19 oraz 100% wynagrodzenia za czas kwarantanny i izolacji, która z racji wykonywanego zawodu wśród medyków zdarza się często.

Komentarze (13)

Nie do wszystkich chyba dotarło, że dotychczasowe kroki w walce z pandemią koronawirusa są jak gonienie rozpędzonego pociągu na rowerze. Po wiosennych sukcesach kiedy działania były podejmowane szybko i kategorycznie, jesienią władze centralne i samorządowe nie stanęły na wysokości zadania. Zmarnowane lato, błędy w modelowaniu epidemii i strategii testowania, bezwładność organizacyjna i rozproszenie decyzyjności oraz brak determinacji politycznej doprowadziły nas do sytuacji, w której nie da się uniknąć tragedii epidemicznej w Polsce

jest go duzo w Anglii

Powinni zrobić kwarantannę dla wszystkich (tak, jak wiosną). Po pierwsze zdalne nauczanie, po drugie wychodzenie z domu tylko po zakup żywności, po trzecie zero jakichkolwiek imprez. Ludzie nie będą się spotykać i wirus osłabnie. Nie rozumiem, na co czeka rząd. Wysyłanie medyków na front nie ma tu sensu, bo po prostu jest ich za mało.

Za to grypa zaginęła

moze by tu wolontariusze by cos pomogli naprzyklad ci co mowia ze nie ma covidu wstapili do wolontariatu by zamiast robic cyrki zobaczyli jak jest od kuchni??

Przede wszystkim powyganiać do roboty tych okopanych w przychodniach lekarzy rodzinnych. . leczyć nie chcą, przychodnie pozamykali a z NFZ kasę biorą tak jak dawniej, od zapisanego do przychodni klienta.

... to potrzebny aż personel medyczny?. Nie wystarczy msza, paciorki, woda święcona, dłonie konsekrowane...?. Dociera w końcu do ludzi,że medycyna, nauka są ważniejsze niż czary-mary i bajki kościelne?

Do głosu.Czy wy ludzie nie rozumiecie że wirusy były,są i będą !! Świat musi iść do przodu.Ja nie zamierzam zamykać się w czterech ścianach.A dzieci niech chodzą do szkoły itp itd

Nie Ci z protestu co był w Grajewie zapisza sie na ochotnikòw:/

Do J: ten wirus jest wyjątkowo niebezpieczny i w wielu przypadkach śmiertelny. Nie narażajmy ani siebie ani swoich bliskich. Teraz zaczynam rozumieć, że nie wprowadzając kwarantanny dla wszystkich, chcą wyludnić świat.

z POZ lekarzy i pielęgniarki zagonić do szpitala

Dobrze że grypy już nie ma, ludzie opamiętajcie się jest okres grypowy i ludzie normalne że chorują nazwali grypę korona wirusem żeby zastraszyć ludzi że to takie straszne ,nie widzicie że to wszystko dla kasy ,maseczki płyny badania ,lekaże i pielęgniarki dostają podwujne pęsje ,teraz nie broni się ludzi przed wirusem tylko wirusa pezed ludzmi ,dajcie spokuj jaka obłuda .

Jestem ratownikiem. Jesli zapłacą mi 200%, z chęcią podejmę pracę.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.