Papierosy bez akcyzy

aktualizacja: 2019-06-06 13:27:11     nr wiadomości: 39414     przeczytano: 4938     Ilość komentarzy komentarze: 2

 

Papierosy bez polskich znaków akcyzy ukryte w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu ujawnili funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w czasie prowadzonej kontroli na terenie powiatu grajewskiego.

Nielegalne papierosy ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej 4.06.2019 r. na terenie gminy Rajgród podczas kontroli drogowej Mercedesa, którym podróżowało dwóch obywateli Białorusi. Nerwowe zachowanie osób kontrolowanych wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Auto poddano szczegółowej kontroli. W trakcie sprawdzenia pojazdu okazało się, że są w nim skrytki. Funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy ukryte m.in. nadkolach, progach, oparciach przednich foteli i tylnej kanapy i grodzi bagażnika auta. Łącznie zabezpieczono ponad 1,7 tys. paczek papierosów różnych marek o szacunkowej wartości ponad 24 tys. zł. Do przewożonego przemytu przyznał się pasażer, który podróżował razem z kierowcą.

58-letni obywatel Białorusi otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód z 2006 r. warty 70 tys. zł. Nielegalny towar po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach.  - info https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

 

Niedługo to trzeba będzie chyba przewozić w poduszkach powietrznych, baku do płynu od spryskiwaczy, nie wiem, w katalizatorze. Dajta spokój
Napisał: koneser dodano: 2019-06-08 00:32:27

I bardzo dobrze brawo, przestępców należy karać!!!
Napisał: Anty koneser dodano: 2019-06-10 08:10:32

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.