PSP - narada roczna

aktualizacja: 2020-02-24 18:19:22     nr wiadomości: 41591     przeczytano: 5049     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 21 lutego 2020 roku w sali konferencyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się narada roczna - podsumowująca funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu grajewskiego w 2019 r.

W naradzie wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i ratowniczych, prezesi Zarządów Gminnych i Miejsko-Gminnych Związku OSP RP z powiatu podlaskiego.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński przedstawił statystykę zdarzeń, omówił zadania zrealizowane przez poszczególne komórki organizacyjne, a także przedstawił informacje dotyczące funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo–gaśniczego na terenie powiatu grajewskiego z uwzględnieniem zakupów pojazdów pożarniczych i sprzętu ratowniczego.

Natomiast Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Sobolewski podsumował funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej w województwie podlaskim w 2019 roku i przedstawił zadania do realizacji w roku bieżącym. Komendant wysoko ocenił pracę grajewskich strażaków i druhów ochotników oraz podziękował wszystkim tym, którzy aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i wspierają ochronę przeciwpożarową na terenie powiatu i województwa podlaskiego. 

Starosta Powiatu Grajewskiego Waldemar Remfeld podkreślił jak ważną rolę odgrywają jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w systemie bezpieczeństwa i podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy oraz druhom za współpracę w 2019 roku. 

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.