Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 5379 wyświetleń

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
  • Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie. Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2020 r.

Porządek mszy św. 8.00, 10.00, 11.30 na cmentarzu, 15.00 i 18.00. Wieczorem o godz. 19.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu w miejscu odprawiania mszy św.
Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych 2 listopada br. Msze św. o 8.00, 10.00, 11.30 na cmentarzu i 18.00 w kościele z nabożeństwem za zmarłych.

 

  • W parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie

Ze względu na nowelizację obostrzeń związanych z epidemią koronowirusa, w nawiązaniu do zarządzenia władz cywilnych i kościelnych, podajemy nowy porządek mszy św. niedzielnych. Będzie obowiązywał od 1 listopada 2020 r. do odwołania. 

Kierując się względami bezpieczeństwa, a jednocześnie umożliwieniem jak najszerszemu gronu wiernych uczestnictwa w praktykach religijnych dodajemy dodatkowe msze św. Z myślą o seniorach (g. 7.00; 8.00) i o dzieciach ( g. 10.00; 11.00).
* Porządek poniżej.

Komentarze (4)

kazdy wie ile osob na metr moze wejsc ale dlaczego nikt nie podaje ile dokladnie osob do kosciola nie moze wejsc? :)

Proszę zrobić tak żeby były 30 minutowe odstępy między jedną a drugą mszą.

Jeżeli maski nas chronią to po co bezpieczna odległość? No chyba że maski nas nie chronią to po co je nosić,moim zdaniem jedno z dwóch.

Skoro są takie przepisy, to czemu ci wszyscy parafianie, którzy są w kościele nie zakrywają ust i nosa. Niestety w parafii MBNP, ten przepis jest łamany przez większą część osób, które biorą udział w mszy świętej. Chodzę z dzieckiem na godzinę 15 w kazdą niedzielę i widzę, że jest bardzo źle z przestrzeganiem tego przepisu. Skoro jest nas tak dużo na mszy świętej, że stoimy jeden przy drugim, to postarajmy się o zakrycie nosa i ust. Tu nie ma równych i równiejszych. Każdego z nas dotknie ta pandemia, obyśmy przeszli chorobę w sposób łagodny, a co jeśli nie? Pomyślcie o pracownikach medycznych, którzy muszą później pracować ponad swoje siły i z narażeniem swojego zdrowia. No chyba nie tak powinien postępować prawdziwy katolik. Pozdrawiam wszystkich koronasceptyków i proszę o uszanowanie mojego zdrowia.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.