Ofiara "żołnierza"

aktualizacja: 2020-09-24 11:59:29     nr wiadomości: 43497     przeczytano: 3359     Ilość komentarzy komentarze: 2

Blisko 29 tysięcy euro straciła mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego, którą oszukał "amerykański żołnierz". Kobieta przelała pieniądze na konta bankowe wskazane przez mężczyznę, który jak twierdził potrzebuje ich na przesyłkę prezentów do Polski oraz szybsze zakończenie misji w Syrii.

- W kwietniu ubiegłego roku mężczyzna nawiązał kontakt z pokrzywdzoną.  Każdego dnia mężczyzna z kobietą poznawali się i planowali wspólne zakupy. Mężczyzna twierdził, że wróci do Polski, jednak potrzebuje na ten cel pieniędzy. Kobieta przystając na propozycję "amerykańskiego żołnierza" systematycznie przelewała gotówkę na wskazane przez niego rachunki bankowe. Jak zakończyła się ta historia? Pokrzywdzona po około roku "internetowej znajomości" uświadomiła sobie, że została jednak oszukana i zawiadomiła Policję - relacjonuje oficer prasowy wysokomazowieckiej policji.

Kobieta straciła blisko 29 tysięcy euro. 

Pamiętajmy!
Oszuści podczas korespondencji, czy rozmów telefonicznych grają na emocjach. Wykorzystują litość, strach, lęk, wszystko po to, aby zmanipulować potencjalną ofiarę, zdobyć informacje o posiadanych oszczędnościach oraz doprowadzić do przekazania pieniędzy oszustom.

Oszuści wywierając na swoich rozmówcach presję upływającego czasu instruują jak, gdzie i komu należy przekazać pieniądze, a potem kontakt nagle się urywa.

Bądźmy czujni!
Zawsze sprawdzajmy usłyszane informacje u swoich bliskich, a o każdym podejrzanym telefonie powiadamiajmy Policję.

 

skąd tacy naiwni ludzie mają tyle pieniędzy?
Napisał: wrona dodano: 2020-09-25 07:28:54

Do wrona; tak myśle że łatwo przyszło łatwo poszło
Napisał: Jas dodano: 2020-09-25 12:52:42

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.