• 1 komentarzy
  • 8881 wyświetleń

OLIMPIA Zambrów - WARMIA 3:1

OLIMPIA Zambrów przełamała swoją niemoc w spotkaniach ligowych z WARMIĄ i w sobotnie popołudnie pokonała na własnym stadionie naszą drużynę 3:1. Ciężko komentować i opisywać mecz tak głupio i we frajerski sposób przegrany przez naszych piłkarzy. To, że OLIMPIA jest jedną z najlepszych drużyn naszej ligi wiadome było od dawna. Jednak nasi piłkarze mieli w tym meczu wszystko, by przywieźć z Zambrowa trzy punkty, ponieważ po szybko zdobytej bramce w 4 minucie meczu rządzili na boisku mając w pierwszej połowie doskonałe okazje do podwyższenia rezultatu. Niestety, znów zabrakło skuteczności a po przerwie grajewianie grali tak, jakby chcieli dowieźć wynik do końca nie licząc się z tym, że OLIMPIA będzie starała się zmienić niekorzystny rezultat. Nieszczęście WARMII w tym meczu zaczęło się od fatalnej interwencji kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego, który chwilę po tym, gdy otrzymał żółtą kartkę eliminującą go z kolejnego meczu sfaulował w polu karnym Jastrzębskiego, próbując wybić mu piłkę wślizgiem w sytuacji, gdy najpewniej i tak zawodnik OLIMPII nie zdołałby już jej opanować. Gospodarze po wykorzystanym rzucie karnym rzucili się do ataku a nasi zawodnicy przestali wiedzieć o co chodzi na boisku. Stracili dwie kolejne bramki i ponieśli czwartą porażkę w tym sezonie. Okazja do rehabilitacji nadarzy się w sobotę 29 września o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA podejmie TURA Bielsk Podlaski.
A oto relacja z meczu ze strony zambrow.org :

Po słabej pierwszej połowie i wyśmienitej drugiej – OLIMPIA Zambrów pokonała przed własną publicznością WARMIĘ Grajewo 3:1. Mecz rozegrany został w ramach podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi piłki nożnej.
Pierwsze minuty pokazały, że WARMIA postawiła wysoko porzeczkę. Grajewianie mocno atakowali. Spotkanie toczyło się początkowo na połowie OLIMPII. Już w 3 min. po wykonaniu przed polem karnym rzutu wolnego i „główce” Bartłomieja Wierzbickiego, piłka ku zaskoczeniu obrońców gospodarzy, znalazła się w siatce. Po stracie bramki OLIMPIA szybko chciała wyrównać, lecz wszystkie jej poczynania kończyły się przed polem karnym. Przewagę optyczną posiadali gracze z Grajewa. W 28 min. spotkania WARMIA mogła zdobyć drugą bramkę i tylko dzięki umiejętnościom Czaplińskiego, wynik nie uległ zmianie. Biało-niebiescy schodzili do szatni z wynikiem 0:1.
Druga połowa to metamorfoza gospodarzy. Zawodnicy OLIMPII zagrali z większym animuszem, zadziornością i skutecznością. W 54 min. Hryszko oszukał obrońców i strzałem z około 16 m uderzył nad poprzeczkę. W 56 min. Poduch indywidualną akcją „zatrudnił” bramkarza gości. Napór OLIMPII trwał. W 60 min. piłkę otrzymał Jastrzębski, „okiwał” obrońcę, wbiegł na pole karne i tam został „ścięty”. Arbiter pokazał na „wapno”. Do jedenastki podszedł Zapolnik. Bramkarz gości wyczuł strzał, ale ten był tak silny, że piłka wpadła do siatki. Po zdobyciu wyrównującej bramki OLIMPIA nie spoczęła na laurach. Poszła za ciosem. Piłkarze WARMII zaczęli popełniać błędy, które umiejętnie wykorzystała OLIMPIA. W 72 min. padła druga bramka dla gospodarzy. Jej zdobywcą był ponownie Zapolnik, który otrzymał podanie od Jastrzębskiego. Jego strzał z około 12 metrów był nie do obrony. WARMIA próbowała się odgryzać, ale obrona OLIMPII na dużo im nie pozwalała. Im bliżej końca spotkania, tym bardziej OLIMPIA się rozkręcała. W 87 min. „zakotłowało” się na polu karnym WARMII. Na bramkę strzelali: Jakuszewski i Zapolnik. Piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Na przeszkodzie stawali zawodnicy gości i poprzeczka. Dopiero dobitka Poducha znalazła ujście pod poprzeczką. Na trybunach zapanowała radość. Tego spotkania OLIMPIA nie mogła już przegrać. Arbiter przedłużył mecz o cztery minuty, lecz wynik nie uległ zmianie. Trzy punkty zostały w Zambrowie.

22.09.2012 Zambrów, Stadion Miejski w Zambrowie

OLIMPIA Zambrów - WARMIA Grajewo 3:1 (0:1)

0:1 Bartłomiej Wierzbicki 4', 1:1 Kamil Zapolnik 60' (rzut karny), 2:1 Kamil Zapolnik 72', 3:1 Michał Poduch 87'

OLIMPIA: 1. Czapliński - 6. Olszewski, 3. Szóstko, 15. Piłatowski, 4. Szczepanik - 17. Hryszko (90' 8. Wiśniewski), 7. Zalewski, 11. Wyrzykowski (46' 19. Jastrzębski), 10. Jakuszewski (90' 2. Pieńkowski) - 18. Zapolnik (88’ 9. Jaworowski), 16. Poduch

REZERWA: 12. Konopko - 5. Gogol, 9. Jaworowski, 8. Wiśniewski, 19. Jastrzębski, 15. Trzaska, 2. Pieńkowski

WARMIA: 1. Gieniusz - 17. Arciszewski (Kpt), 18. Naliwajko, 3. Domurat, 10. Kowalko - 5. Randzio, 4. Hudoń (62' 6. Chyliński), 15. Kosiński (75' 20. M.Tuzinowski), 9. Strzeliński - 11. Wierzbicki, 8. Krukowski (75' 7. Milczarek))

REZERWA: 12. Wiktoruk - 21. Mikucki, 20. M.Tuzinowski, 7. Milczarek, 6. Chyliński, 16. Szumowski, 13. Baczewski

Sędzia: Paweł Stefanowicz (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: Jastrzębski, Piłatowski, Jaworowski (OLIMPIA), Randzio, Arciszewski, Chyliński (WARMIA)

Widzów: 100

1' Rozpoczyna WARMIA

3' Ładna akcja WARMII po której będzie rzut rożny dla naszego zespołu

4' GOOOOL!!!! Po dośrodkowaniu Strzelińskiego Naliwajko podał piłkę głową do Wierzbickiego, który również głową zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu!

5' Znów rzut rożny dla WARMII, ale tym razem bez zagrożenia pod bramką gospodarzy

8' Tym razem rzut rożny dla OLIMPII - krótkie rozegranie i po chwili faul Wierzbickiego. Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Strzela Jakuszewski, ale piłka odbija się od naszych obrońców i wychodzi za bramkę

9' Rzut rożny dla OLIMPII a po chwili drugi, lecz nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo

12' Groźne dośrodkowanie Hryszki z lewej strony, piłka odbiła się od głowy naszego obrońcy, ale Gieniusz był czujny i pewnie obronił

16' Hryszko w naszym polu karnym ograł Naliwajkę, ale jego strzał pewnie broni Gieniusz

18' Rzut rożny dla OLIMPII - dośrodkowanie Hryszki wybija Kowalko

26' Po kilkuminutowym okresie bezbarwnej gry z obu stron akcja Krukowskiego w polu karnym OLIMPII, ale obrońcy wypchnęli naszego napastnika spod swojej bramki

27' Doskonała sytuacja dla WARMII! Wierzbicki z prawej strony boiska wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę na środek pola karnego, lecz w ostatniej chwili uderzenie Strzelińskiego zablokował obrońca OLIMPII. Szkoda, że Bartek wybrał podanie do naszego trenera, bo wydaje się, że lepiej od Strzelińskiego był ustawiony Hudoń.

31' Znów ładna akcja WARMII, którą zaczął indywidualnie Krukowski urywając się obrońcom OLIMPII - piłkę otrzymał Hudoń, wycofał ją do Kosińskiego, ale nasz pomocnik nie przygotował się do strzału i piłka wysoko minęła bramkę Czaplińskiego

35' Kolejna doskonała szansa dla WARMII - jeszcze lepsza niż poprzednia. Krukowski znakomicie zagrał na lewą stronę do Strzelińskiego, który z końcowej linii boiska dograł piłkę do środka, ale potoczyła się ona wzdłuż pustej bramki i Wierzbicki nie zdążył wbić jej do siatki

36' Dobrą okazję dla OLIMPII marnuje Zapolnik strzelając z pola karnego ponad poprzeczką naszej bramki

38' Żółta kartka dla Kamila Randzio za faul na piłkarzu OLIMPII

45' Znów okazja dla zambrowian, ale podanie Hryszki nie dociera w polu karnym do żadnego z piłkarzy OLIMPII

45' Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy

45' + 2' Koniec pierwszej części meczu. WARMIA do przerwy wygrywa w Zambrowie 1:0!

46' Drugą połowę meczu zaczynają gospodarze w których składzie zaszła zmiana. Za Wyrzykowskiego wszedł na boisko Jastrzębski

51' Rzut wolny dla WARMII z prawej strony boiska wykonał Strzeliński, pika trafiła do Hudonia, który strzelił w światło bramki, ale zbyt lekko i Czapliński nie miał kłopotu z obroną

54' Po błędzie Hudonia, który stracił piłkę strzela Hryszko, lecz ponad naszą bramką

56’ Żółtą kartką ukarany został Łukasz Piłatowski z OLIMPII

59' Żółta kartka dla Arciszewskiego za faul

60' Faul Arciszewskiego na Jastrzębskim w naszym polu karnym i rzut karny dla OLIMPII

60' Niestety jest 1:1. Rzut karny pewnie egzekwuje Zapolnik

62' Zmiana w WARMII, za Hudonia wchodzi Chyliński

72' Ładna akcja OLIMPII - przerzut piłki z prawej na lewą stronę do Jastrzębskiego, który podaje do Zapolnika a ten z najbliższej odległości zdobywa gola i WARMIA przegrywa 1:2. :(

75' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego

75' Zmiana w WARMII - na boisku pojawia się Mariusz Milczarek, który zmienia Krukowskiego a w miejsce Kosińskiego Mateusz Tuzinowski

80' Żółta kartka dla Jastrzębskiego za faul

82' Bardzo niecelny strzał Piłatowskiego

85' Świetny strzał Jakuszewskiego minimalnie obok naszej bramki

86' Znów szansa OLIMPII - w naszym polu karnym Poduch wymanewrował obronę WARMII i dośrodkował, ale żaden z naszych piłkarzy nie doszedł do podania

87' No i stało się. Poduch strzelił z bliska na bramkę, Gieniusz instynktownie odbił piłkę ale dobitka napastnika OLIMPII jest już celna. Przegrywamy 1:3 grając słabo w drugiej połowie

88’ Na boisku pojawia się Jaworowski

90' O cztery minuty sędzia przedłuża dzisiejszy mecz

90' + 1' Łukasz Wiśniewski zmienia Michała Hryszko w zespole OLIMPII

90' + 3' Zmiana w OLIMPII - Wiśniewski wszedł za Jakuszewskiego

90’ + 4’ Żółta kartka dla Jaworowskiego

90' + 4' Koniec meczu. OLIMPIA odczarowuje swoją niemoc w meczach z naszym zespołem i pokonuje WARMIĘ 3:1.

Autor: Janusz Szumowski