piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 25171 wyświetleń

Nowe hale - nowe miejsca pracy

Sto pięćdziesiąt tysięcy kilogramów sera na dobę na powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych nowobudowanego właśnie zakładu będą konfekcjonować, czyli kroić w plastry i kawałki oraz pakować, pracownicy Mlekpolu.  Spółdzielnia mleczarska w Grajewie rozwija się mimo ogólnoświatowego kryzysu.
- Symptomy kryzysu w gospodarce światowej to rok jeszcze 2008. Przez te lata mieliśmy możliwość przyzwyczajenia się do sytuacji kryzysowej – mówi Edmund Borawski, prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. - Rolą firmy w okresie kryzysu jest działanie zorientowane na dostosowanie się do warunków gry rynkowej oraz realizm rynkowy. Uważamy, ze najważniejsza jest płynność finansowa i w związku z tym dostosowanie poziomu kosztów do poziomu trudnych relacji rynkowych. Jest to dla nas zobowiązujące. Tę zasadę mamy świętą.

Postawili na rozwój, nie przeczekanie
"MLEKPOL" to największa polska spółdzielnia mleczarska. Niezależnie od kryzysu, każda firma, aby się rozwijać i myśleć spokojnie o przyszłości, musi inwestować. Parę lat temu zarząd zdecydował, że konfekcjonowanie sera czyli krojenie go na plastry i inne elementy zlokalizuje w Grajewie w obiektach adoptowanych na ten cel. Rynek jednak mimo kryzysu notuje wzrost popytu na produkty grajewskiej spółdzielni. To wymusiło na zarządzie nowe inwestycje w postaci nowego zakładu konfekcjonowania sera.
- Na dzień dzisiejszy kroimy tego sera około pięćdziesięciu ton na dobę. Rynkowe potrzeby wymuszają wzrost jego możliwości przerobu i konfekcjonowania sera do stu pięćdziesięciu ton na dobę – chwali się prezes Borawski. - Ponieważ rynek i popyt na nasze wyroby w dalszym ciągu się rozwija, coraz większe ilości sera produkujemy w naszych zakładach w Mrągowie, Kolnie, Zambrowie, Dąbrowie i Zwoleniu, zapadła decyzja budowy nowego zakładu konfekcjonowania sera.

Więcej sera to więcej miejsc pracy
Nowy zakład, w którym będą konfekcjonowane sery to docelowo dwie hale o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Pierwsza już wyszła z wykopów aż po dach. Jej oddanie do użytku przewidziane jest na lata 2012 – 2013. Wtedy to rozpocznie się budowa drugiej. Nowoczesne ciągi technologiczne, w które będą one wyposażone, mają zapewnić produkcję zgodną z polityką jakości grajewskiej spółdzielni. Skorzystają na tym nie tylko konsumenci. Wielu ludzi znajdzie zatrudnienie w nowobudowanym zakładzie.
- Oczywiście, że nowy zakład pociągnie za sobą przyjęcia nowych pracowników – zapewnia Edmund Borawski. -  Będziemy zatrudniać ludzi systematycznie w miarę potrzeb aż do osiągnięcia pełnych możliwości przerobu czyli stu pięćdziesięciu ton na dobę.

Najnowsze sukcesy
Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL znalazła się w bieżącym roku wśród trzech wyróżnionych firm w konkursie Mistrz Biznesu w kategorii przemysł dobra konsumpcyjne. Otrzymała jedno z trzech wyróżnień w kategorii przemysł dobra konsumpcyjne.
- Wyróżnienie to jest potwierdzeniem wysokiej jakości i standardów gospodarczych naszej spółdzielni - mówi Edmund Borawski, prezes SM MLEKPOL. – Jesteśmy nowoczesnym, prężnym i dużym przedsiębiorstwem, z dobrymi wynikami ekonomicznymi, perspektywami oraz firmą odpowiedzialną społecznie. Myślę, że to tylko niektóre atuty, które zdecydowały o postawieniu nas w gronie wyróżnionych Mistrza Biznesu.
W tym roku również pięć produktów Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL znalazło się wśród Pereł Rynku FMCG 2010. Konkurs po raz czwarty przeprowadzony został przez redakcję „Wiadomości Handlowych”. Do tytułu tego nominują detaliści – właściciele i pracownicy sklepów. To oni wskazują zgłoszone przez producentów i dystrybutorów produkty, które zasługują na miano rynkowej „Perły”.

Znaczną część produkcji SM "MLEKPOL" przeznacza na eksport wysyłając swoje wyroby do niemalże wszystkich krajów świata. Trafiają one do państw Unii Europejskiej, Afryki oraz Dalekiego Wschodu.

Janek Kalinowski

 

Komentarze (8)

Wielkie Brawa dla "Mlekpolu'!!!!!!!!! i Gratulacje!! trzymać tak dalej... widac,że jak się chce to można osiągnąć sukces :)) a kryzys jest tylko wymysłem ludzi ,którzy nakręcają te spiralę ...Ludzie "Wszystko jest w Głowie"!!! A Napoleon Hill tak napisał : "To co sobie człowiek potrafi wyobrazić i to w co jest wstanie uwierzyć - Wszystko To Potrafi OSIĄGNĄĆ" ... takie jest moje zdanie,,, i to jest najprawdziwsza prawda jesli chodzi o powiedzenie Hilla...zastosujcie się do tej maxymy a sami sie przekonacie o jej skuteczności...Pozdrawiam :)))

Mlekpol buduje nową halę a rolnicy muszą wytrzymać wszystko.

Tylko szkoda że po Grajewie nie widać że na swoim terenie ma tak wielkie zakłady i fabryki....ale to już zasługa Władz Grajewa..

szkoda ze nie przyjmuja zwyklych ludzi tylko po rodzinach

a dlaczego nic nie jest napisane na temat rekrutacji itp co trzeba skladac jakie papiery itp? ..

A w Grajewie trudno jest kupić świeży jogurt naturalny. Mimo kilkunastodniowej przydatności do spożycia jest już kwaśny i niesmaczny!

Szkoda,że produkty z Mlekpolu są tańsze w oleglych częściach kraju niż u nas mimo,że dochodzą koszta transportu!!!!

podobno w mlekpolu są wysokie zarobki największe w grajewie, sprostujcie moje informacje jeśli jest inaczej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.