Nowa Stacja Uzdatniania Wody

aktualizacja: 2020-12-15 10:12:50     nr wiadomości: 44287     przeczytano: 1933     Ilość komentarzy komentarze: 2

Trwające od trzech tygodni problemy z dostawami wody pitnej do gospodarstw domowych w Szczuczynie to znaczne utrudnienie. Z jednej strony częstsze wyłączenia, krótkie przerwy, z drugiej jej jakość w kranach.

Stan szczuczyńskiej stacji uzdatniania wody był katastrofalny - technologia wykonania urządzeń z tworzywa sztucznego, brak zbiornika buforowego nie była przeznaczona na tak długi okres eksploatacji. 

- Dziesiątki awarii rocznie, wysokie koszty naprawy i nieustanne ryzyko zakończenia funkcjonalności nakazały mi i moim współpracownikom podjąć działania zmierzające do pozyskania środków finansowych na gruntowny remont budynku oraz zbudowanie zupełnie nowej Stacji Uzdatniania Wody opartej na zupełnie innej technologii - odpowiada nam Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Dzięki pozyskanej dotacji rozpoczął się długo wyczekiwany remont. Wszystko miało przebiegać stopniowo i bezkolizyjnie, ale jak to czasami bywa założenia pozostały w teorii, a praktyka zaskoczyła, niestety negatywnie. Demontując poszczególne urządzenia, każde kolejne elementy "starej" Stacji były w opłakanym stanie. W trosce o dobrą jakość wody, aktualnie dołożono kolejny moduł napowietrzający oraz uruchomiono jeszcze częstsze płukanie "starych" filtrów.

- Pracujemy ciężko, żeby już w drugiej połowie tego tygodnia ruszyła część nowych urządzeń, pozwoli to na dokonanie kolejnego badania próbek wody (wyniki otrzymane 11 grudnia br. są pozytywne) i po uzyskaniu zadowalających wyników puścimy do sieci wodę z nowej instalacji - wyjaśnia Burmistrz.

Jeszcze dosłownie kilka dni i sytuacja wróci do normy. Harmonogram prac przewiduje, że nastąpi to na początku następnego tygodnia - około 21 grudnia.

- Przepraszam za wszystkie trudności, które ten stan wywołuje. Jestem przekonany, że nasza wspólna cierpliwość przyniesie pozytywne rozwiązanie w postaci uzyskania dostępu do wody znakomitej jakości - zaznacza włodarz.


e-Grajewo.pl

Czy to znaczy że biuro komunalki przeniesie się do tego budynku który zostaje poprawiony przy nowej stacji ???
Napisał: Monika dodano: 2020-12-16 07:50:50

Budynek który obecnie jest remontowany to obiekt stacji uzdatniania wody
Napisał: jozek dodano: 2020-12-16 13:06:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.