Nowa OSA w Grajewie jesienią

aktualizacja: 2019-07-10 12:39:39     nr wiadomości: 39695     przeczytano: 3131     Ilość komentarzy komentarze: 3

Firma ze Szczytna (ta sama, która prowadzi prace w parku Solidarności) wykona także ogólnodostępne, plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku na działce za Klubem Seniora, ul. Konstytucji 3 Maja w Grajewie. Obiekt będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Wkrótce mieszkańcy będą mogli dbać o swoją kondycję na urządzeniach: biegacz, twister, motyl, wioślarz, orbitek i wyciąg górny; będzie tezż można zagrać w szachy lub chińczyka na łonie natury. 

W ramach zadania powstanie także plac zabaw wyposażony w nowoczesne certyfikowane urządzenia rozplanowane tak, aby dawać dzieciom przestrzeń do zabawy i zapewnić im bezpieczeństwo. Wśród urządzeń znajdą się: metalowa huśtawka z siedziskiem typu „Bocianie gniazdo”, huśtawka ważka podwójna, trampolina ziemna, zestaw składający się z podestu trójkątnego, sieci linowej, poprzeczki, drabinki podniesionej,  drążka i kółek gimnastycznych, zjeżdżalni oraz wejścia łukowego.

Na placu nie zabraknie ławek, czy koszy na śmieci, zostanie zamontowany 6 – stanowiskowy stojak na rowery i tablica informacyjna z regulaminem. Miejsce będzie ogrodzone i oświetlone. 

W celu wykonania zamówienia przeprowadzono procedurę rozpoznania cenowego. W odpowiedzi wpłynęły 2 oferty o różnej cenie. Droższa opiewała na kwotę 219 924 zł, tańsza na 155 400 zł. Miasto na realizację zadania przeznaczyło 149 800 zł, w związku z powyższym 3 lipca br. magistrat zwrócił się do wykonawcy z najniższą ceną z prośbą o przeprowadzenie negocjacji cenowych. Udało się. Wykonawca udzielił 4 – procentowego rabatu, ostateczna cena oferty wynosi 149 184 zł.

Przypomnijmy: na realizacją zadania Miasto otrzymało dofinansowanie w kwocie 49 900 zł w ramach drugiej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

 
e-Grajewo.pl

Nareszcie coś się dzieje w naszym miasteczku.Przydałoby się jeszcze aby włodarze Miasta z Radnymi pomyślały o czworonogach i ich właścicielach.Mam na myśli wydzielenie i ogrodzenie kawałka placu,wyposażenie w ławeczki,kosze na śmieci i nieczystości po piaskach oraz pojemniki wyposażone w woreczki na odchody po czworonogach.
Napisał: Grajewiak dodano: 2019-07-10 15:15:45

Super .Brawo Panie Burmistrzu.
Napisał: Grajewianka dodano: 2019-07-11 05:38:30

Grajewiaczek, posiadanie woreczkow na odchody po czworonogach nalezy do obowiazku wlasciciela. Mysle, ze smycze bedace w sprzedazy w Grajewie posiadaja malenki pojemniczek woreczki.
Napisał: Darek dodano: 2019-07-11 09:02:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.