Nieodpowiedzialni kierowcy

aktualizacja: 2019-05-21 20:36:36     nr wiadomości: 39268     przeczytano: 7953     Ilość komentarzy komentarze: 4

Grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Obaj jechali za szybko w terenie zabudowanym, za co stracili prawo jazdy. Kontrole drogowe zostały przeprowadzone w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Grajewie, w miejscowości Popowo na trasie DK61, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jednośladem. 40-letni motocyklista  jechał w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 64 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli wysoki mandat oraz 10 punktów karnych.

Kilka godzin później w tym samym miejscu prawo jazdy stracił kolejny nieodpowiedzialny kierowca. W trakcie pomiaru prędkości policyjne urządzenie wskazało 109 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego skodą do kontroli drogowej. Okazał się nim 40–letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Mężczyzna został ukarany 400 – złotowym mandatem i punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy.

Mundurowi prowadzą w tym miejscu kontrole prędkości w związku z licznymi zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Panowie mundurowi i grajewska internetowa broszurko. Czym wy sie podniecacie. W normalnym panstwie wasza wiadomosc zostaje olana. Nie rozumiem tej mentalnosci. Daleko wam do normalnych standardow.
Napisał: Darek dodano: 2019-05-22 00:41:41

Całe szczęście, że to nie dziadki tak postępują. A tyle o nich pisano.
Napisał: Meliorant dodano: 2019-05-22 08:25:00

jak jezdza i znaja znaki drogowe wystarczy przyklan os.poludnie 28-dyrektor musi postawic swoj samochod naprzeciwko klatki schodowej-na chodniku-tych pawow jes 6-a jaki stoi znak-pisanie do dzielnicowego nic nie daje bo moze to sa jego koledzy-wypada jedynie poprosic jakiegos redaktora zeby to poruszyl-bo tak to jest czcze pisanie.
Napisał: antoni dodano: 2019-05-22 11:03:30

Panie Darku! Żeby było normalne państwo, to muszą być wpierw normalni ludzie. W normalnym państwie takie jazdy to ewenement, cud. U nas zaś to norma. W mojej miejscowości trzeźwych jeździ około 10%. Czy w normalnym państwie tak jest. To nie policja i e-Grajewo każe tak postępować. Dobrze że piszą, dobrze łapią, dobrze że pouczają. Szkoda że nie pałują.
Napisał: Meliorant dodano: 2019-05-22 11:33:39

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.