Narodowe Święto Niepodległości

aktualizacja: 2019-11-11 14:51:50     nr wiadomości: 40584     przeczytano: 10113     Ilość komentarzy komentarze: 72

W Grajewie odbyły się oficjalne uroczystości patriotyczno-religijne z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2019 r. delegacje organizacji i zakładów pracy, poczty sztandarowe, orkiestra OSP, zebrali się o godz. 10.00 pod tutejszym Urzędem Miasta. Uczestnicy przemaszerowali do kościoła  pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Kolejnym punktem było złożenie kwiatów pod Krzyżem "Solidarności", następnie pod Pomnikiem Niepodległości przed UM. W tym dniu kwiaty w miejscach pamięci narodowej na terenie miasta składały również delegacje indywidualnie.

W godzinach wieczornych w sali kinowej GCK mieszakńcy i goście mogli skorzystać z bezpłatnego pokazu filmu pt. "Piłsudski”. 

Imprezą towarzyszącą był finał III Konkursu Pieśni Patriotycznej, zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultura Niezależna 10 listopada w sali widowiskowej GCK.

 

Może ktoś jedzie do Warszawy na Marsz Niepodległości, chętnie się wybiorę i dołożę do paliwa pozdrawiam serdecznie
Napisał: Krzysztof dodano: 2019-10-29 18:04:27

To powinno być święto patriotyczne a nie patriotyczno-religijne.
Napisał: abc dodano: 2019-10-29 20:09:52

abc tylko patriotyczne bo... ? gdy szli walczyć wszystko oddawali w ręce Boga.Modlili się na każdym kroku ,życie walkę zawierzali Bogu, a Ty teraz chcesz się wypierać faktów.
Napisał: musia dodano: 2019-10-30 09:13:08

musia- skad wiesz,ze " gdy szli walczyć wszystko oddawali w ręce Boga.Modlili się na każdym kroku ,życie walkę zawierzali Bogu, a Ty teraz chcesz się wypierać faktów"- udowdnij te z palca wyssane fakty- walczylas obok nich? Nie wiem czy slyszalas o takiej formacji wojskowej jak ulani- dzieli i bohaterscy- czy oni wedlug Ciebie tez wlaczyli w "imie boga" wasszego - cigale madlac sie? Przypomne Tobie, ze ulani byli z pochodzenia Tatarami. Czy zdjaesz sobie sprawe z tego ,ze istnieja na Swiecie rozne wyznania i ze ludzie madla sie do "roznych" bogow. W imie Boga i religii zabijano i zabija sie do dzis, wiec nie glorifikuj tutaj wiary i nie lacz ja z patriotyzmem, ktory w tym kraju jest blednie interpretowany, poniewaz skrajnie prawicowy- nacjonalizm nie ma nic wspolnego z patriotyzmem.
Napisał: Ateista dodano: 2019-10-30 13:01:45

Przypominam, że Piłsudski zmienił wyznanie dla drugiej żony, a i tak był zdeklarowanym socjalistą. "cud nad Wisłą" nie miał nic wspólnego z kościołem i siłami nadprzyrodzonymi. Były to efekty pracy wywiadu składającego się ze specjalistów 3 zaborów, a głównie rosyjskiego i austriackiego. Pomysłodawcą i wykonawcą genialnego kontrataku z nad Wieprza był Generał Rozwadowski, a nie Piłsudski. Warto o tym pamiętać i propagować fakty/
Napisał: dona dodano: 2019-10-30 20:39:25

Ateista, pomódl się o rozum...
Napisał: rew dodano: 2019-10-30 22:23:12

rew- moze ty powinienes pomodlic sie o rozum dla ciebie, modlitwa , to zdaje sie twoja"specyjalnosc" i ty w nia wierzysz skoro do niej namawiasz . Ja- ateista mailbym sie modlic?- chyba rozum ci calkowicie odbebralo ?! Tacy jak ty lub tobie podobni nie majacy nic- lub nic madrego do przekazania oprocz sloganow, banalow i innych bzdur wlasnie komentuja w tak glupi sposob- jak ty. Przypomne ,ze tematem dyskusji nie jest "modlitwa", lecz j.w- "Narodowe Święto Niepodległości" ! Prosze na przyszlosc zwracac na ten szczegol uwage i komentowac na temat ! Zapytam sie- cytujac : "Ateista, pomódl się o rozum..."- chodzi ci o modlitwe o twoj rozum ? -pomyliles sie z intencja- ja jestem osoba niereligijna- realnie patrzaca na Swiat- moze z tym do kosciola powinienies pojdz- tutaj na forum jest w prawdzie reklamowana modlitwa o uzdorowienie, ale nie zauwauzylem , zeby tutaj ktos modly odprawial.
Napisał: Ateista dodano: 2019-10-31 23:59:37

Od kilkunastu lat należę do grupy rekonstrukcyjnej. Aby zdobyć wiedzę na temat tamtych czasów spotykamy się z ówczesnymiżołnierzami(niestety została ich już garstka). W rozmowach z nimi zawsze słyszeliśmy :Bóg prowadził, Bóg tak chciał, dzięki Bogu....... Panowie ateiści, postokomunistczni wychowankowie wasze teksty są puste, propagandowe i nie wiem czemu mają służyć. Ja wiem jedno : Bóg był w sercach tych ludzi.
Napisał: Rekonstruktor dodano: 2019-11-01 09:09:28

Rekonstruktor-" garstka" przykladow dot. spotkan z "owczesnymi zolnierzami" nie dowodzi twojej katolickiej propagandy , ze wszyscy zolnierze byli wierzacy i szli do walki madlac sie. Wyzywajac mnie od postkomunistow- zastanow sie najwpierw nad tym - gdzie ty i w jakich czasach sie wychowales i czyjim jestes wychowankiem i potomkiem? Wlasnie byc moze, tacy jakt ty, ktorzy mieli sie dobrze za komuny- dzisaj na nia pluja- podobnie jak wasze guru Pan prezes Kaczynski- oto przyklady-:rola w filmie- doktorat zrobiony w tamtych czasach - a dzis zagorzaly "bohater" walczacy z nieistniejacym juz od 30 lat systemem socjalistycznym.Przemawiasz tutaj w imieniu wszystkich zlonierzy- wszelkich formacji ?- sadzac , ze wszycy bez wyjatka byli wierni slepo wierze katolickiej ?!- dzisiaj jedynej i "prawdziwej"- to jest dopiero glupie i puste osadzanie. Moja wypowiedz sluzy temu , ze podobnie jak dzis, wtedy rowniez nie byli wszyscy fanatykami religijnymi- dotyczy to rowniez zolnierzy. Fantycy religijni i kosciol przypisuja sobie dzisaj wszelkie zaslugi(nawet te patriotyczne), ze bezmyslnym wydaje sie ,ze bez niego Nasze Panstwo nie moglo by istniec. Rola kosciola w historii naszego kraju nigdy nie byla dla nas korzystna- poczytaj sobie np:o rozbiorach Polski ze zrodel neutralnych (nie skrajnie prawicowych)- jaka(szkodliwa) role odegral kosciol w historii Polski podczas zaborow- a potem wypowiadaj sie. Polacy wlaczacy w wojaskach Napoleona nie umierali z rozancem w reku- takie sceny fikcyjne mozna jedynie ogladac w filmie "Kantyn" A: Wajdy, gdzie kazdy oficer ginie z rozancem w reku- to jest fikacja i pusta propaganda. Istnieje na to wiele dowodow (moge przytoczyc),ze rola kosciola w Panstwie polskim, byla zawsze szkodliwa nie zmienilo sie to do dzis- ze instytucja ta zawsze dzialala na niekorzysc Panstwa polskiego , jest faktem niepodwazalnym.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-01 13:30:12

ateista : katolicka propaganda, a może to twoja propaganda ateistyczna...?
Napisał: musia dodano: 2019-11-08 09:40:33

Wole aby ludzie wierzyli Boga czy różnych Bogów. Mają bogatsze wnętrze , niż jak ateiści którzy wyznają pieniądz tu i teraz.
Napisał: ona dodano: 2019-11-08 09:43:38

Ona - jakie Ty masz bogate wnętrze jeśli twierdzisz, że ateiści "wyznają" pieniądze! "Tępy naród" - jak powiedział Papież Franciszek.
Napisał: Mika-ateistka dodano: 2019-11-10 17:36:19

Weźcie się przestańcie przepychac się tymi bezmyslnymi wpisami czy wy jako naród Polski nie umiecie zachowywać się normalnie wyzywacie się ludzie opamietajcie sie
Napisał: Obywatel dodano: 2019-11-10 19:44:07

E-grajewo, mam prośbę, by ograniczyć się do zamieszczenia informacji bez zbędnej dyskusji na ten temat. Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę się świętuje a nie komentuje.
Napisał: obywatel dodano: 2019-11-10 19:56:39

ona- czym sie odznacza to "bogate wnetrze"? "Bogate wnetrze"?- pelne nienawisci do innych ?
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-10 23:15:42

Do wszystkich przeciw "Ateiście" oraz do "Ateisty" - Chrześcijaństwo jest największą religią na świecie, a Polacy są najbardziej chrześcijańskim narodem w Europie nawet dziś. To czy szli walczyć w imię Boga czy nie zostawmy dla siebie. Niepodważalne jest to że przysięgę wojskową kończą słowa "tak mi dopomóż Bóg". Od Chrztu Polski do dziś katolicyzm w Polsce jest podstawą, wszystko się zmienia a to zostaje. Nie widzę ani jednej przeszkody aby w takim kraju jak Polska została odprawiona msza święta, nie chcesz to po prostu na nią nie idź. A my wszyscy nie bierzemy komentarzy do siebie, każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów nawet tych które nic nie zmienią.
Napisał: Xyz dodano: 2019-11-11 11:26:20

obywatel - to dlaczego nie swietujesz- tylko komentujesz ? Zaprzeczasz sobie wypisujac tak bzdurny tekst ! Nie podoba sie , tro nie czytaj i nie komentuj- tylko flage i bierz i swietuj.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-11 12:53:49

świętuję co roku, dziś też i nadal uważam, że to powinno być ogłoszenie a nie tekst do komentowania, a apel kierowałem do portalu a nie do komentujących Miłego dnia
Napisał: obywatel dodano: 2019-11-11 17:07:03

"Można się z drugim spierać, kłócić, nawet wkurzać na niego, ale nie wolno nim pogardzać". - /Ks. Jan Kaczkowski/ * "Mądrość znajdują ci, którzy jej szukają" - (I Czyt. Mdr 6,12-16). * "Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!"
Napisał: Katolik dodano: 2019-11-11 17:36:24

Do Xyz -„Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.”) Słowa Jezusa skierowane do faryzeuszy, którzy podstępnie spytali go, czy należy płacić podatek Cezarowi. Fraza często używana w sporach o relację państwo–kościół.); Oddaję cesarzowi, co cesarskie – powiedział sędzia Hiernaux, wydając wyrok w sprawie, jaką wytoczył Acquaviva." Dziaj mowi sie " oddajcie Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie".- czyli nie mieszajcie religii z polityka. Jako dobry katolik powinienes znac ten powyzszy cytat z biblii i jego znaczenie. Ja w przeciwienstwie do Ciebie swojego ateizmu nikomu nie narzucam. Zobaczymy, czy poglady mlaodych myslacych ludzi nie zmienia swojego stosunku do kosciola i jego pasozytniczej roli w Panstwie. Na szczescie ,Pan Kaczynski nie "wykupil" sobie zycia wicznego tu na ziemi i kiedys skonczy sie wraz z nim jego dyktatura i wladza absolunta kosciola.Fanatyczni wznawcy kosciola i rydzyka - tez nie beda trwac wiecznie, era " popapierzowaska" tez sie zaczyna powoli wykruszac.- wtedy okaze sie , czy kosciol , czyniac nadal zlo, bedac , pazerna , zaklamana i przestepcza instytucja , gloszaca ideologie nienawisci bedzie miec szanse na przetrwanie. Troche przesadziles ,poniewaz chrzescijanstwo nie jest wylacznie katolicyzmem i zrzesza wiele religii- ktorych wy katolicy nie uznajecie i nietolkerujecie- jak wszytkich innych religii - zreszta.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-11 19:25:15

Ateista - nie da sie normalnie dyskutowac z osoba, ktorej tatarscy ulani - w ramach "lupow" wojennych "wywiezli" mogz na odlegle stepy.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-11 21:14:27

Darek- ? Kiedy ty zaczniesz myslec i rozumiec najwpierw osobiscie , to co piszesz?- I Niewatpliwie potrzebujesz duzo czasu by moc "dojrzec" do normalnej dyskusji z doroslymi, poniewaz , to co ciagle wypisujesz- to poprostu abusrdalna dziecinada. Przeczytaj i przeanalizuj wszystkie twoje gupie niezwiazane z teamtem wpisy- nie ma w nich zadnego powiazania z poruszanymi tematami. Glupim prowokacyjnym dogadywaniem nie zaleczysz kompeleksow nizszosci( ktore ewidentnie tutaj eskoponujesz ), anie tez nie zdobedziesz zadnej aporbaty dla twoich sloganow - jak do tej pory nie zauwazylem zadnego popracia twoich bdzur- procz jakies prostej "Babuni", ktora nic madrego nie potrafila napisac. Myle, ze "noramalnie"- mozesz dyskutowac z osobami ,ktore reprezentuja dokladnie twoje poglady i sadze ,ze nie bedziesz mial problemu zeby nimi sie do gadac. Wiec nie czepiaj sie mnie znow nachalnie i kieruj swoje psychopatczne wpisy tam , gdzie znajdziesz odbiorcow. Ja nie mam nic do powiedzenia - bo coz mozna odpowiedziec na twoje idiotzymy-prostackie ,ktore wystepuja zawsze postaci takich samych lub podobnych frazesow , glupich krotkich hasel,epitetow bez motywacyjnych ktore tutaj rzucasz - jak zwykle prowokujac dyskusje nie na temat-czepiajac sie rutynowo(perfidnie) sfery prywatnej. Moze za nim zaczniesz znow wchodzic tutaj w konflikty ze wszytkimi sprawdz moze stan swojej psychyki i swiadomosci- jezeli taka w ogole posiadasz. Gdybys skupial sie na teamatach zostawijac sfere prywatna w spokoju- wtedy- nie byloby tej niepotrzebnej paplaniny , ktora tutaj zasmiecasz forum i portal caly. Nie tylko ja zarzucam tobie ten fakt , zdazylem zauwazyc , ze innych tez zaczales ostro obrazac naruszajac prywatna sfere. Moze powinenes zastanowic zanim przekroczysz granice w swoim zachowaniu. Zdaje sie ze juz takie upomnienia byly .
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-11 23:30:51

Darek- Uwaga Darek swoimi "atencjami" probuje dalej leczyc kompleksy nizszosci. Darku tematem dyskusji nie sa "odlegle stepy" i inne historie ktorych sie tutaj "nastukales"- lecz - "Narodowe Święto Niepodległości" - moze bys to uszanowal?
Napisał: Tolerancja dodano: 2019-11-11 23:49:13

Pozowle sobie przytoczyc wpisy Darka do tematu: "Wszystkich Świętych"- oto one: "Tomasz. Chopie - mnie zupelnie nic nie interesuje - czy ty masz lub nie do osob wierzacych. Ty zyjesz w Polsce i potrafie zrozumiec wasza polska glupote, ale pragne ciebie poinformowac, ze poza granicami PL nie znajdziesz osoby ze srednim wyksztalceniem, aby cos podobnego napisala. To intelektualnie dyskwalifikuje osobe. Napisał: Darek dodano: 2019-11-04 22:" "Jasko 102 Gdybys "objawil sie" jako 105 - to, ze wzglegu na "piatke" moglbym podjac sie z toba jakas dyskusji, ale ty ustawiles sie w ocenie 1, 0, 2 - gdzie z takim poziomem trudno jest zrozumiec, ze lewatywa byla cytowana za prezydentem Komorowskim podczas spotkania z wyborcami. Mam nadzieje, ze jako "102" bedziesz mogl odnalezc na YouTube cala jego wypowiedz. Natomiast cala reszte objawien pozostawiam bez zadnego komentarza. Napisał: Darek dod" "Jasko 102 - zal mi ciebie, ze do poznych godzin mocnych ukladales "piekny" wierszyczek i zla pani Redakcja nie chciala go opublikowac. Otoz jest nie jest prawda, ze nie opublikowala tylko i wylacznie twojego wierszyczka. Pobobnie rowniez postapila z moimi i innymi innych osob. My nie placzemy i nie skarzymy innym - jakiej to "niesprawiedliwosci" doznalismy od Redakcji e-Grajewo. Jasko - wez na "klate" i zacznij myslec jak dorosly mezczyzna, a nie placzacy maly Jasko. Napisał: Darek " Jasko 102 - widzisz napisales "lepszy" wierszyczek i dobra pani Redaktor e-Grajewo w nagrode opublikowala az dwa razy. Warto bylo plakac na caly powiat grajewski? Badz mezczyzna i nie lamentuj sie kto mnie niepowaznie traktuje i ile posiadam przypadlosci i "rozdwojen" jazni. Doczytaj dokladnie moja wypowiedz - mam nadzieje, ze zrozumiesz sens uzytych slow my nie placzemy i nie skarzymy sie i nie bedziesz pisal , ze "doatales rozdwojanie" jazni Jasko twoja ocene mam to w bardzo "glebokim" powazaniu. Niestety nie moge napisac, ze mam nadzieje, ze dotrzymasz publicznie danego slowa o ignorowaniu i nie wyplaczesz wlasnych "madrosci" w nastepnym wierszyku. Jasku -badz slowny. Napisał: Darek dodano: 2019-" Komentarz pozostwiam czytajacym.
Napisał: Jan102 dodano: 2019-11-12 00:01:06

Uwaga Uwaga Darek znowu szaleje i atakuje.... no i strasznie ma duzo do przekazania- jak zawsze (nie) w "temacie", co widc po jego kazdych "madrych"- "ratio-atencyjnych"- komentarzach... heee zaraz posypie sie "lacina"+epitety. Dolozyl Ateiscie " - "intelektualnym " wpisem - jak na "prawdziwego " patriote przystalo - "pochylam sie na atencja darkowa". Ciekawe jak sie bedzie pan Darek wypowiadal w temacie np: "Modlitwa o uzdrowienie"- czy beda jakies "atencje" ... eee pewnie te same teksty beda powielane- troche laciny - troche z internacjomalow... no i tam , gdzie nie zbyt "gustowne" nicki innych sie nie spodobaja Darkowi , to je zmieni pod wlasny -gust- czy sie to Wam podoba czy nie. Np: u osob wypowiadajacych sie tutaj z nickami "Gorszy Szort"- na "Gorszy szrot "- rozumiem ,ze nie mial tutaj Darek zlych intencji i atencji zamieniajac w tym przypadku nic nie znaczace slowo "szort" na szrot- z niemieckiego- tlumaczy sie zlom. Natomiast zmieniajac osobie nicka z "Jan102"- na "jasko102"- tez nie mial nic zlosiwego w podtekscie, tylko chcial osobe to zdgradowac i pogardzic nia jak malym dzieckiem - oto jedn z celow jaki przyswieca osobie o nicku "Darek- ciekawe co mu jeszcze .....(?)
Napisał: Baba dodano: 2019-11-12 00:20:12

A może portal by zamieścił wszystkie zdjęcia uczestników , a nie same władze
Napisał: Magda dodano: 2019-11-12 08:52:31

Do Ateista, Jan102, Baba (sądząc po sposobie pisania to być może 1 osoba) czytając te piękne słowa, które kipią wrogowym nastawieniem do wszystkich którzy mają inne poglądy, zastanawiam się czy byłbym aż tak zdesperowany żeby odpisywać każdej osobie która coś napiszę, a ma do tego prawo. Zastanawiałem się czy wierzysz w te słowa które piszesz, ale zapomniałem, że jesteś ateistą - więc nie wierzysz w to co piszesz. Prawda jest taka, że żyjesz w kraju gdzie na szczęście większość decyduje o wszystkim, także o tym czy msza się odbędzie czy nie. Przyjmij to na klate i jak nie chcesz to po prostu nie chodź do kościoła a tym co chcą iść daj prawo wyboru bo twoje komentarze jak widzisz nie przynoszą nic a nic w społeczeństwie bo ja tych wpisów nie biorę na serio i jak będę chciał to pójdę gdzie będę chciał, nie musisz wierzyć, nie musisz lubić kościoła, Religi ale toleruj, i szanuj decyzję innych.
Napisał: Xyz dodano: 2019-11-12 12:00:37

Darek poszukaj najpierw u siebie tego "mogz-". bo z latwoscia mozna stwierdzicm, ze piszesz tutaj same glupoty. Czy Ty naprawde uwazasz,ze Twoj wpis jest odpowiednim i wlasciwym komentarzem na wypowiedz "Ateisty"-? Gdzie masz(przeciw) argumenty do dyskusji ? Ty nic innego nie potrafisz- tylko ciagle komentowac na wlasne wymyslone teamty, to swiadczy o tym, ze cos z Toba chyba jest nie tak.
Napisał: Choop dodano: 2019-11-12 12:52:32

Niezmiernie ucieszylem sie, ze moja wypowiedz na e-Grajewo - dotyczaca grajewskich uroczystosci zwiazanych ze Swietem Niepodleglosci obudzila "czworopak" grajewskiej "smietany intelektualnej" skupionej pod nickami: Ateista, Tolerancja, Jasko 102 i Baby, ktora czyni sie "wielkim" tenorem i znawca europejskich sal koncertowych. Otoz ten muzykalny "erudyta" i znawca kilku jezykow pragnie "powalic na deski " erudycje Grajewiaka pana Antoniego Czajkowskiego. Jasko wyluzuj - ktory to juz raz jak jak male dziecko powtarzasz te sane dyrdymaly. Nie wspomne juz o ateiscie, ktory placze, ze nie zdobede zadnej aprobaty poza Babunia, ktora tez "nic madrego nie potrafila napisac". Ateista - przeanalizuj wlasne dyrdymaly i zobaczysz kto podjal z toba dyskusje. Widzac wasze wielkie "intelektualne" aspiracje, oraz chec zaistnienia - dokonalem swoistej podpuchy, a ten "wspanialy" czworopak "inteligencji" polecial jak mucha na miod.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-12 14:50:00

Do Xyz- w ktorym miejscu napisalem ,ze zabraniam Ci czegokolwiek, co jest zwiazane z Twoja pseudo-wiara? Ja pisze o faktach i wypowiadam sie w swoim imienu, a nie w imieniu calego spoleczenstwa. Jestes wroszka ?- czy potrafisz udowodnic, ze mam (procz podoobnych ) pogladow- ateistcznych jakies inne powiazania z osobami, ktore wymieniasz? Na szczescie istnieja jeszcze ludzie w Grajewie, ktorzy nie sa opetani religia- co dla Ciebe widocznie jest nie do przyjecia i masz problem z tym. Nikomu o pogladach ateistycznych z cala pewnoscia nie bedzie przeszkadzac celbrownie waszej jedynej " prawdziwej " wiary pelnej "milosci", jezeli bedzie ona skupiac sie wylacznie w miejscach do tego przenaczonych. Bedac katolikiem z przekonania, powinienes rozumiec i odpowiednio odbierac moj cytat biblijny, ale widze , ze nawet tego nie pojales. Skad ty mozsz wiedziec , co moje kometarze przynosza lub nie dla splecznestwa- czy ty reprezentujesz calosc jego w grajewskim okregu- ze wypowiadasz sie tutaj wimieniu innych ?Sprawdz najwpierw znaczenie slowa ateizm /ateista- zanim napiszesz podobne bzdury- interpretujac slowo to na wlasny dwolny sposob. Wymagasz tolerancji od innych dla Twojego fanazyzmu (co widac w tresci komentarza)religijnego- oferujac w zamian - zero tolerancji ? Nie zuawazylem w moim komentarzu wmianki na temat "chodzenia" do kosciola, wiec nie wiem w zwiazku z czym o tym piszesz i po co ? Napisalem - tylko szczera prawde o przestepczej i upolitycznionej, jednej z najbogatszej instytucji , jako jest kosciol katolicki- co moge rowniez poprzec w razie potrzeby faktami - choc wiem ,ze takie wpisy ulagaja dosc czesto cenzurze na e-Grajewo. To czy chodzisz na msze - czy nie nie interesuje mnie kompletnie- ale ingerencja kosciola w politke - intersuje mnie i bardzo przeszkadza,poniewaz (patrz cytat z biblii) miejsce wiary jest w kosciele a nie w polityce . Jestesmy Panstwem swieckim a nie wyznaniowym. Kosciol w Posce decuduje o wszystkim- jakim prawem- prawem watykanskim z tytulu Konkodratu? Nie wiem po co nam prawo swieckie - skoro mamy panstwo na wzor karajow islamskich. Ja jako ateista mam takie samo prawo do zycia i wspodecydowania- podobnie jak ty fanatyczny wyznawca religii. P.S Moglym biorac pod uwage Twoj "jadowity" wpis "spokrewnic" Ciebie z Darkiem- ale po co ! Dla mnie nie wazne jest kto pisze- tylko co pisze i czy tresc jest madra i poparta argumantami w komentarzu. Niestety u Ciebie tego nie zauwazylem.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-12 14:50:16

Do Xyz- ten slogan bardzo podobny : "Przyjmij to na klate " - czytalem przypadkowo u Darka w jedenej z jego glupich wypowiedzi- mozna to przczytac w cytatach " Jan102"- powyzej - co za zbierznosc przypadkow! Darek napislal - "wez na "klate"- to taki maly szczegol informacyjny.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-12 16:06:36

Xyz - skoro mnie wrzuciles do jednego "worka, zdecdowalem odniesc sie do Twojego wpisu rzeczowo. Tolerowac katolicyzm w takiej formie jaki u Nas "wystepuje" oraz jego hierarchow- to znaczy, tolerowac miedzy innymi: antysemityzm, germanofobie,homofobie rusofobie, neonazizm, rasizm oraz brak akcetpacji innych form zycia i wyznan- to sa wlasnie "wartosci" ktore pielegnuje sie w kosciele katolickim(z pomoca Pisu)- czy o taka tolerancje Ci tutaj chodzi ? Zeby moc zadac tolerancji od innych, trzeba zachowac tolernacje wobec innych- nie wyznajacych wiary katolickiej . Czy ja mam tolerowac- przestepcze czyny kaplanow do ktorych zaliczaja sie - -np: pedofilia, perfidne i bezkarne rozkradanie mienia panstwowego przez kosciol. Czy mam byc rowniez tolerancyjny wedlug Ciebie wobec celebrowanej nienawisci przez kaplanow do wszystkiego co jest obce katolicyzmowi? Prosze wzkazac mi gdzie istnieje tolerancja kosciola i katolikow, bo ja takiej nie zauwazylem !
Napisał: Baba dodano: 2019-11-12 21:41:53

Darek - rozumiem ,ze wszystko piszesz i powielasz na nowo, nawet sciagasz od innych teksty - co uwazam za maly postep- mimo ,ze dalej piszesz "farmazony"- "atencji" masz za malo- Wiem ,ze,czynisz wszystko by uniknac konkretnych odpowiedzi na pytania- tworzac znow nowe niekonczace sie tematy, ktore tutaj dyktujesz- odpowiadajac hurtem. Wydaje mi sie ze nick "Jasko102"- jest tworem twojej bujnej wyobrazni nad ktora tracisz kontrole- nie pamietajac o tym , ze sam go "chrzciles. Moze zdecyduj sie czy piszesz idywidulanie- czy hurtowo- bo ja odpowiadam walacznie za swoj wpis. Pragne ci przypomniec, ze zadna z twoich wypowiedzi nie jest zwiazana z powyzszym tematem dot. " Swieta Niepodleglosci"- twoje wypowiedzi sa zwiazane tylko i wylacznie z tematami "psycho(anal)izy"" , a ich tresc nie ma z tym swietem nic wspolnego- a moze i tego nawet juz nie jestes swiadomy. O lewatywie zapomniales. No i to rozdwojenie jazni- daje jenak zanac o sobie. Rozumiem hurtowe odpowiedzi nie wymagaja myslenia. Tak sie wtrace ten Antoni Czajkowski, to jakis krewny Pijotra Czajkowkiego?- jesli jestes rusofobem , to pewnie nie docenisz tak Wielkiego rosyjskiego kompozytora. .... aaaale tematem tutaj jest "Swieto Niepodlglosci" a nie twoje urojone tematy- pragne uprzejmie przypomniec.
Napisał: Jan102 dodano: 2019-11-12 22:14:15

Darek - nie ma czegoś takiego jak czworopak- chesz tutaj udowodnić swoja głupotę- popisując mądrymi wpisami- co checesz przekazać i komu maja służyć, głupoty, które tu wypisujesz?
Napisał: Katollico dodano: 2019-11-12 22:27:10

Ateista - przedstawicielu "inteleltualnego" czteropaku. W twoich wypowiedziach da sie zauwazyc bazarowego "eksperta" od wszystkiego - widze, ze czynisz sie znawca Biblii i zagadnien religijnych. Na prawo i lewo sypiesz rozne argumenty biblijne - czyniac sie "ekspertem". Polecam ci jeden wspanialy cytat, ktory bedzie odzwierciedleniem twojej inteligencji i osoby Mt. 7,6.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-12 22:50:14

Darek- nie trudno zauwazyc twojego istnienia i faktu ,ze tym razem hitem twojej darkowej glupoty jest fakt, ze stales sie tutaj "ojcem chrzestnym" od nickow- gratuluje - mowiac perfidnie i stostujac za razem metode darkowa Nie jestes wstanie podwazyc moich kompenecji muzycznych, poniewaz nie sadze bys mial jakiekolwiek pojecie lub zdolnosci w tej dziedzinie(nie wynika to z twoich wpisow), wiec moze daruj sobie darusiu te perfinde podzrowienia i oceny do ktorych nie masz prawa ani najmniejszych kompetencji. Nie mam zamiaru skladac przed toba zadnych deklaracji w postaci dowodow -czy jestem "erudyta" - czy tez nie i nie uczynie tego , tylko po to by obalic twoja patologiczna wersje wyrazanej ironii wobec mojej osoby- to tylko potwierdza , ze jestes prostym i nie obytym czlowiekiem, ktory snuje jakies chore domysly niestniejace ,wobec mojej osoby. Tylko ciagle nasuwa sie te same pytanie- co chce taka osoba o nicku Darek osiagnac i udowodnic swoimi "farmazonami"- wydaje mi sie ze sama tego nie wie i dlatego blaka sie tutaj czepiajc sie wyszystkich", ktorzy nie zgadzaja sie z jego chorymi wpisami. Juz bylo wszystko- "atencje", "lewatywy" z "fiksjacjami analnymi", "franazony"- zmaiany nickow na "darkowe upodobanie".... i co dalej.... znow z tematu na temat - byle by komenowac nie na temat ?? Psychoza paranoidalna - czy co ? Ateista ma racje darkowa- dziecinada- wiec posmiejmy sie. A moze bede niebawem przechszczony- nooo zobaczymy - co Darkowi najdzie .
Napisał: Baba dodano: 2019-11-12 22:59:21

Xyz- jaki z Ciebe katolik , skoro chrzescijanstwo nazywasz religia- moze wylacznie katolicka do tego ?
Napisał: Gary Muur dodano: 2019-11-13 00:09:38

POlecam cytaty wpisow Darek the best of... w przypadku konfliktow zalecane jest powielanie na wzor Darka farmazownow jako odpowiedzi: Darek best of: Jasko 102. Po raz kolejny z wielka atencja pochylam sie nad twoja wypowiedzia. Nie chcialbym, abys to ocenial w tobie wlasciwej skal : bla, bla ,bla. Uzyta forma . pochylam sie z duza atencja wyrza szacunek dla interlokutora i nastepnie przechodzi sie do "rozbioru" 102 na :1 , 0, 2 - sumujemy daje ocene 3, gdzie przy wyliczeniu sredniej daje 1 jedynke. Dlatego tez, aby "podniesc" srednia w miejsce "2" dalem "5" i wyszlo 1, 0, 5. W procesia sumowania daje wynik 6 - natomiast przy wyliczaniu sredniej daje ci 2. Srednia ocena 2 pozwala przejsc na wyzszy poziom. Ty zas z uporem maniaka trzymasz sie wlasnej sredniej i zgodnie z nia oceniasz. Ad rem. Nie polecam ci zadnych filmikow o lewatywie, ale odsylam do wypowiedzi podczas wiecu wyborczego w 2015 roku prezydenta Komorowskiego, ktory pewnej grupie na " poprawe" samopoczucia pragnal zaaplitowac lewatywe. Nie jest to zaden filmik, ktorym sie epatujesz - lecz jego wypowiedz na You Tube. Nastepnie - odsylam ciebie do slownika jezyka polskiego, abys zapoznal sie z terminem lewatywa i jego zastosowaniem w medycynie - byc moze zrozumiesz, ze nie ma nic wspolnego z twoimi "fiksacjami". Nie wiem jakimi kryteriami poslugujesz sie na okreslenie "moralnosci" sukienkowych i jeszcze jestes taki "normalny" i idiotyzm z "wyzszej polki". Jasko 105 - dokonaj "intelektualnego" objawienia ile polek ma idiotyzm, , zglosimy te twoje "objawienia" do nagrody Nobla na nastepny rok. Reasumujac wszystkie twoje obecne i przyszle "objawienia" intelektualne oceniam je w kategorii "Ignotum per ignotum". Nie bede sie odnosil do twoich "logicznych szczytowan" "meszczyzni sypiajacy bez zon lub partnerek - zaliczaja sie do tak zwanej grupy nie normalnych". To nie tak i nie wkladaj w tok logicznego myslenia wlasnych "fiksacji". Moim zdaniem mezczyzna o godzinie 2 minut 14 w nocy spi. Natomiast twoi "meszczyzni" o tej porze "fiksuja" w sieci. Tyle i az tyle. W zwiazku z tym nie rozciagaj personalnych fiksacji na innych." "Baba. "Wspaniale" poleciales(as) jezykiem farmazona w grajewski "zascianek" edukacji seksualnej. Gratuluje. Niemniej jednak pragne zwrocic ci uwge, ze w porownaniu z toba nawet ges soltysa z Wojewodzina jest na wyzszym poziomie ratio." "baba, Wspanialy i nieskazitelny" okaz toterancji homo sapiens. Zabolalo, ale tylko tak mozna ci odpowiedziec na ten caly "poemat" wywodow. Nie wysilaj sie na ratio intelektualne czegos, o czym nie masz zadnego wiekszego pojecia. Przecietny grajewski zjadacz chleba doskonale to wie i nie ma zadnej wiekszej potrzeby, aby ktos taki jak ty sie wysilal. Te twoje intelektualne "dowody" przyjmuje rowniez wspomniana ges. Nie mecz sie. Plucie i szczucie nie wzniesie ciebie na wyzzy poziom ratio. Na zawsze pozostaniesz w punkcie wyjscia wyjscia twoich "medytacji" egzystencjalnych" "Baba. Klania sie logika myslenia. Walisz "poematy naukowe", nie chcesz ze mna dyskutowac i w momencie, w ktorym umysl nie czai pytasz o wytlumaczenie. Moze ges soltysa z Wojewodzina bedzie w stanie ciebie zrozumiec. Sapienti sat. Pozdrawiam" "Daro. Nie zaczynaj dyskusji na forum "jak widze ty dalej swoje". On swoje, ale i ty dalej nadajesz na niego ze swoim kitem i cieszysz sie jak male dziecko, ze wiecej dolozylem. Badz czlowiekiem doroslym i zrownowazonym. Taka osba nie bedzie powtarzala juz wyswiechtanych farmazonow o roznych aferach wyciagajac je z internetu i zarzucajac konkurentowi, ze czyni podobnie. Nie lansuj sie na "betlejemska" gwiazde na grajewskim niebie. Nie zapedzaj sie, wrzuc na luz. Nic mu nie udowodniles. To jest znane w przestrzeni i powtarzane. Twoje to niby "udowodnienie" nie ma nic wspolnego z realnym udowodnieniem. Jest ono plagiatem wyswiechtanych farmazonow." "Baba. Myslalem, ze reprezentujesz cos wiecej. No coz szkoda mi ciebie. Moge ci przyznac racje, ze takie "warazanie" sensu stricto nie podlega dyskusji." "Baba. Pragne podzielic sie z toba radoscia, ze przyczepoles sie jak "rzep do p....o ogona" i z ogromna atencja czynisz sie moim spolecznym przewodnikiem w gramatyce, przecinkach, kropkach etc. Czyn bardzo szlachetny - godny wielkiej pochwaly, acz kolwiek da sie zauwazyc pewne syntomy upierdliwego maniaka o psychogennym podlozu "wyzszosci" i checi dominacji wlasnego ego. To cos wiecej - jak zdanie proste lub zlozone - obecnosc lub brak przecinka, szyk etc." "Tolerancja- "ratio-pharm"przedstaw koniowi. Ma duza glowe i wlasciwa atencja pochyli nad logika twoich mysli. Zrozumie ja i odpowiednio pocieszy, abys mogl czynic wieksze postepy." "Baba- wspaniale. "Najsmutniejsze jest to, ze nikt nie dostrzega (oprocz mnie) jego ubarwionej tworczosci". Rozumiem twoj smutek i rozczarowanie, ze nie znalazles zwolennikow maniakalnej "wyzszosci" intelektualnej, ktora wyraziles sprowadziles do pozycji stroza przecinka, kropkii szyku w zdaniu. Wyluzuj. Szacun i slowa podziekowania za zaiteresowanie sie wsia i "wiejska poezja". Rowniez kon to docenil i pragnie przedstawic twoja kandydature do lokalnej nagrody literackiej. Pozdrawiam i z wielka atencja chyle czolo nad twoja tworczoscia." "Baba. Najsmutnieje jest to, ze nie potrafisz zrozumiec, ze wielkosc czlowieka nie polega na schyzofrenicznym przekazie, ze ktos cierpi na zaburzenia emocjonalne i ciagle czegos nie rozumie. Wydaje mi sie, ze czestotliwosci tych napadow mozna tlumaczyc zjawiskiem schizofrenii lub infantylizmu." "Baba - powiedz mi w jednym zdaniu - na jakiego "proroka" ty sie lansujesz ! Nie oczekuje dlugich dyrdymalow - wyrazonych tlustym drukiem lub wielkimi literami." "Wspolczesny. Brawo za caly wysilek przedstawienia "intelektualnej" litanii roznych roszczen, pierdow i zaparc. Dluzsza jest ltania do wszystkich swietych." "Baba. "Wspanialy" i zarazem plodny okazie inteligencji. Na Zawsze pozostaniesz w pukcie wyjscia gloszonych farmazonow bez zadnej intelektualnej mozliwosci ich rozwiniecia i uzasadnienia. Vide bene!. Marsz rownosci mial 71 wypowiedzi i az 17 sa to twoje "intelektualne" farmazony. Ogarnij sie. Wydaje sie, ze nie nalezy to do casusu normalnosci, aby az 17 razy na tym sanym forum powielac farmazony. Ochoczo zarzycasz innym, nie kontrolujac siebie.Nie uwazaj sie za "betlejemska" gwiazde grajewskiego intelektu. Ptyam co ciebie boli?, jak moge ci udzielic pomocy?. Pragne przypomniec, ze rowniez ges pana soltysa wyrazila akces w tej humanitarnej pomocy. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam" "Tolerancja. Nie wiem czy potrafisz dostrzec istotna roznice miedzy nami. Ja podpisuje sie z inienia, a ty walisz ideologicznie z wielkiej litery Tolerancja. Zapoznaj sie co oznacza sensu stricte slowo tolerancja, i jak wyraza sie ona w twoin wpisie. Nalezy dostrzec dysonans w przypisaniu sobie Tolerancja, wyrazona opinia. Nie mam zadnych kompleksow, aby powiedziec ci, ze uzyte w tekscie androny nie maja nic wspolnego z tolerancja. Nastepnym, zamiast lansowac sie Tolerancja podpisz farmazon." Wlasnie takie odpowiedzi padaja w przydaku , jesli ktos zacznie dyskusje (niekonczace sie) z Darkiem. Literatura powalajaca - ubaw niesamowity. Istotnym faktem tataj na ktory warto zwrocic uwage , ze osoba ta nigdy nie komentuje na temat, standardowo powiela wypowiedzi, do pytan nie odnosi si zupelnie- dlaczego widac w powyzszych cytatach. Milej zabawy.
Napisał: Baba dodano: 2019-11-13 00:58:17

To juz jest tradycja ze - Darek - uwaza sie za zbawce, wszystkich krytykuje kazda wypowiedz mu nie pasuje bo on wie najlepiej, chyba konczyl szkole razem z Kaczynskim i Rydzykiem i tym podobnymi mysli ze w Grajewie mieszka ciemny lud i nic nie rozumie,kochany Darku to sie mylisz tych swoich wywodow Grajewiakom nie wcisniesz bo tez potrafia myslec i swoj rozum i jezyk polski znaja i nie wciskaj ciemnoty tak jak Kurski z TVP.
Napisał: gorszy szort dodano: 2019-11-13 08:59:03

Baba - wspaniala przedstawicielko czteropaku - razem z Ateista, Jaskiem 102 i Tolerancja smietany lokalnej erudycji i inteligencji. Musisz przyjac do wiadomosci oczywisty fakt, ze w zaden sposob nie kwestionuje twoich kompetencji muzycznych. Nie znam ciebie i zupelnie obce mi sa twoje " objawione" kompetencje muzyczne - podobnie z cala twoja "erudycja" Zachowaj ja sobie i nie napadaj nia innych. Sana kiedys w jednej wypowiedzi potwierdzilas, ze inni maja to w nosie. W jednej z wlasciwych tobie "apologetycznych" wypowiedzi na forum e-Grajewo objawilas twoje "znajomosci" europejskich sal koncertowych, ktorym te polskie to ..... . Nie kwestionuje twojego niezbywalnego prawa, aby ubierac sie w szate "wielkiego" znawcy i kompetentnego w muzyce i innych dziedzinach zycia spolecznego. Jednak musisz przyjac do wiadomosci i zrozumiec, ze sa jeszcze inni - bardziej kompetentni muzycy i kompozytorzy, ktorzy nie napisza, ze te polskie to sa .... . Jako lokalny znawca muzyki - musisz znac pochodzacego z Grajewa muzyka i kompozytora pana Antoniego Czajkowskiego. W ubieglym roku 15 wrzesnia w Grajewskim Centrum Kultury swietowal polwieku dzialalnosci muzycznej. Pragne zwrocic ci uwage na istotna roznice miedzy jego kompetencja i twoja, ze zadna z zaproszonych osob nie uslyszala tak niskiej oceny polskich sal konertowych. Tak na zakonczenie - mogbys "objawic" cel i intencje zwiazane z faktem powielania we wszystkich dyskusjach cytatow. Czyzbys zapragnal stworzyc "ksiege cytatow" - czy tez konczy sie "paliwo"intelektualne, ze musisz "ladowac" sie jak mucha na miod, lub ryba na wedke. Jesli tego pragniesz? - postaram sie o wiecej. Milej zabawy.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-13 12:10:59

gorszy szrot- raz juz ci tlumaczylem, ze nie nalezy uzywac terminu "ciemny lud". Ciemna to moze byc noc lub piwnica. Mysle, ze jestes swiadomy znaczenia slowa wciskac i jemu pochodnych. W zwiazku z tym nie "wciskaj" mi …, ze konus cos wciskam. Zupelnie mnie nie interesuje jakiej tradycji jestes wyznawca i nie uwazam siebie za "zbawce". Jeden zostal byl juz ukrzyzowany.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-13 12:52:38

Do gorszy szort- Darek szuka na sile aprobaty, by moc zaleczyc choc troche kompeleksy nizszosci. Dlatego celem jego jest ponizanie innych oraz proba postawienia siebie na wyzszym miejacu porzez "niezgrabne" uzywanie gornolotnych slow zapozyczonych z jezykow obcych , ktore w polaczeniu z niezbyt dobra polsczyzna tworza w zdaniu chaotyczna i nielogiczna tresc.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-13 12:58:38

Darek - takie cytaty-pustoslowie- polecaj w swojej rodzinie- naprzyklad - jesli sa w niej tobie podobni, ja nie mam zamiaru stosowac si do twoich polecen. Ile to pieknych slow nie popartych czynami pada z ust hirearchow koscielenych. Moze ten cytat tobie przydal by sie w praktyce. Juz napisalem wielokrotnie jak rowniez inni tutaj ,ze nie potrafisz logicznie odpowiedziec na zadne tobie pytanie jak rowniez masz ogromne problemy z tym , by dyskusji nie sprowadzac na boczne tory, ciagle odbiegajac od tematu lub zmieniajc go na swoj coraz to nowy. Gdzie przedstwiasz argumenty ? Poczytaj swoje "best of" zacytowane przez "Babe" , a moze wreszcie zrozumiesz chociaz w niewielkim stopniu, ze w zadych twoich wypowiedziach nie komentujesz na temat i nie podajesz zadnych konkretnych arumentow.
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-13 13:12:26

Ateista - raprezentancie czteropaku lokalnej erudycji - napisz co ty komentujesz zgodnie z tematem? - polecam wspanialy cytat z Mt. 7,6.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-13 14:36:53

Gorszy szort- Darek , to zwykly prowkator nie majacy zadnej wiedzy.Jego wypowiedzi, to zwykle slogany, epitety oraz wyrazy obce polaczone w zdania, ktore nie oddaja nic- procz idiozymow w wielkim "trudzie " skosturuowanych.
Napisał: Baba dodano: 2019-11-13 16:14:18

Darek- cytatow uzylem po to, zeby uswiadomic tobie jaka "inteligencje " reprezentujesz w nich.... no i przy okazji inni tez sie posmieja. Zauwazylem ,ze juz nie pamietasz co wypisywales w poprzednich swoich komentarzach- wiec odyslam ciebie do cytatow "best of Darek"- to wlasnie w nich odnosiles sie do moich kompetencji muzycznych- "antncje"- znow nawalily ? Nie dobrze z toba skoro nie wiesz co napisales , dlatego te cytaty odswieza moze choc troiche twoja kiepsko pamiec. Twoje wywody dot. muzyki na poziomie grajewskim/lokalnym , kompletnie mnie nie intersuja, podobnie jak osigniecia pana vel A.Czyjkowskigo, ktorego jestes fanem jak sadze. Nie bylsczysz tutaj zadna wiedza w kierunku muzycznym , by moc z toba zaczac powazna dyskusje na jej temat. Uzywajac slowa "musisz"- w swoich glupawych zwrotach uswiadom sobie na przyszlosc to ,ze ja niczego tutaj nie nie musze ! Pragne poinformowac ,ze osigniencia (nie loklane) Polski w Swiecie muzyki nie byly nigdy zbyt wielkie. Nie mielsmy zbyt wielu osigniec w muzyce, nawet jesli sie wezmie pod uwge rozne jej gatunki. Zacznajac od Opery- nie mielsimy niestety rodzimych dyrygenow, pianstow (procz zydow polskiego pochodzenia jak np: A.Rubinstein),spiewakow operowych skali swiatowej marki, podobnie ma sie to do innych gatunkow muz., jak na przyklad : rock i jego odlamy, pop itd... troche szczescia wiecej mielismy w gatunkach takich gatunkach muzycznych jak Jazz & blues wybijajac sie na sceny swiatowe, niestety dosc czesto muzycy Ci (jak naprzyklad Jan Garbarek- Norwegia) reprezentowali inne kraje. Nie mamy zadnej powaznej firmy muzycznej jak rowniez nie mamy slawnych domow operowych, przykladem tego jest brak interpretacji muzycznych na swiatowa skale na plytach- CD lub LP, ktorych wydaniem klasycznych nagran nikt nie jest zainteresowny specjalnie, bo po co skoro istnieja miedzy innymi takie slawne domy operowe, jak: "Berliner Philarmonie", " Wiener Staatsoper" lub "Teatro alla Scala di Milano" Paradoksalnie znienawidzona przez kaczyzm Rosja ma bardzo wielkie osigniecia w dziedzinach poezji- muzyki i nagrania takiej firmy "Melodyja"- sa perelkami muzycznymi w calej Europie i nie tylko. Nie wspomne tutaj juz o kompozytorach i wielkich slawach muzycznych- do ktorych zalicza sie wielka gwiazda operowa A.Netrebko. Polska tak naprawde obecnie(juz od lat) nie posiada swiatowej marki w zadnej dziedzinie - i nie dotyczy to tylko dziedziny muzycznej w ktorej dominuje w tym kraju dysco polo. Nie ciagne dalej tematu, poniewaz nie sadze , ze twoja lokalna wiedza muzyczna jest wystarczajacado dyskusji . Wprawdzie poruszyles temat rodzaju glosu w terminach ´muzycznych- ale czy w rzeczwistowsi odroznilbys alt od sopranu - czy baryton od tenoru (?)..
Napisał: Baba dodano: 2019-11-13 17:29:31

Darek zawsze komentuje i wszedzie na temat tam , gdzie ty nie wtracasz swoich "pieciu groszy"- komentujac nie na temat. Skoro tego nie zauwazyles - to znaczy , ze sie gubic zaczynasz. Prosze przestan juz z tymi twoimi "poleceniami "-kogo one interesuja- o procz ciebie?!. Zalecales niedawno "lewatywe" i tez sie nikt nie dal zlapac na nia. Zdaje sie , ze twoj "lacinski" juz sie kompletnie wypalil, czego efektem sa twoje "wspaniale polecenia", ktore od jakiegos czasu zaczales oferowac- czy to jest co w rodzaju krypto-reklamy?
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-13 19:34:52

Do Darek -obserwuje od jakiegoś czasu wymianę Twoich komentarzy muszę stwierdzić, że kompromitujesz się na całej linii. Mam na mysli Twój komentarz skierowany do Pana o nicku "gorszy szort", któremu zarzucasz ,ze nie należy używać terminu "ciemny lud". Mam w takim razie pytanie,które dotyczy użytego przez Ciebie słowa "czteropak" w wypowiedzi do "Ateisty"- czy według twojego toku rozumowania, takie wyrażanie się w stosunku do osób jest dla Ciebie czymś normalnym ? Jesli tak- to nie mam więcej pytań.Według mnie słowo "czteropak" odnosi sie np: do napojów w opakowaniu.... czteropak- sczesciopak- osmiopak.. itd... i dalej nie komentuje Twojej ubogiej twórczości,żeby Ciebie nie ośmieszać , z reszta sam czynisz to bardzo skutecznie- pisząc takie głupoty.
Napisał: Choop dodano: 2019-11-13 22:08:52

Darek - to jest artykul o Swiecie Niepodleglosci a nie o cztropaku jak Kargul mowil napiles sie szelu i piszesz co ci ten szel na jezyk przyniesie. Jestem katolikiem ale nie fanatykiem katolickim i w wojnach nikt nie walczyl o wiare w Boga tylko o wolnosc Panstwa Polskiego, a w czasie wojny walczyli o Polske zolnierze roznych wyznan i kazdy modlil sie do swego Boga, to jest osobista sprawa kazdego wyznawcy zolnirza, moze powiesz mi ile pienidzy, zywnosci i uzbrojenia dal zolnierzom koscol katolicki ??????. Dlaczego tyle razy Polska byla napadana i rozbierana w imie czego BOGA to jest pytanie przestancie juz tym Bogiem tlumaczyc, moze trzeba sie zastanowic dlaczego upadla Konsytucja 3 Maja przez naszych biskupow w imie Boga Faszyzm rozpental wojne bo otumanil ludzi, w koncu zostawcie Boga w spokoju.
Napisał: katolik dodano: 2019-11-14 08:07:30

"uroczystości patriotyczno-religijne " - to brzmi tak ,jakbym czytal wiadomosci na portalu arabskim !
Napisał: abcd dodano: 2019-11-14 14:27:11

Baba - zrzeszona w "czteropaku" lokalnej erudycji. Pozdrawiam i kolejny raz dziekuje za cala litanie cytatow rozpowszechnianych przez ciebie - quasi na wszystkich forach e-Grajewo. Do osiagniecia pelni satysfakcji intelektualnej brakuje ci jeszcze lokalnych bazarow - gdzie jutro w Grajewie, w niedziele na gieldzie w Elku i we wtorek w Szczuczynie mozesz uzyskac jeszcze wiecej smiechu. Myslalem, ze jestes bardziej inteligentna i nie bedziesz leciala jak mucha na moid mojej podpuchy. No coz - przeliczylem sie. Ad re. Twoje - te wszystkie razem wziete dywagacje muzyczne - lacznie z litania wszystkich slawnych domow operowych mozna spotkach na Wikipedii, jak rowniez dr Google udzieli pomocy. Zwracam uwage, ze potrzeba Baby i jej "babizmu", aby w glupawych slowach bredzila, ze kaczyzm znienawidzij Rosje, ktora na wielkie osiagniecia w dziedzinie poezji i muzyki. To i cale polskie osiagniecia w muzycie - znane sa juz uczniom Szkoly Muzycznej w Grajewie. Nieprawda jest, ze poruszalem jakis temat dotyczacy rodzaju glosu. Jesli sam to juz wywolales, to napisz jakim glosem nadajesz w tym "czteropaku" lokalnej erudycji. Wydale mi sie , ze nie jest to glos tenora, gdyz ten glos nigdy by nie napisal mala litera " zydow polskiego pochodzenia". Mam nadzieje, ze nie nawalily twoje "antncje". Oczywiscie - "ze ja niczego tutaj nie musze" ale wskazana jest wieksza atencja, ze nazwy narodowosci piszemy zawsze wielka litera. Pozdrawiam.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-14 16:43:37

katolik - nasz "racje", ze nie jest to artykul o swiecie niepodleglosci , ale relacja - badz informacja z oficjalnych uroczystosci patriotyczno-religijnych z okazji narodowego Swieta Niepodleglosci. Mam powazne watpliwosci co do cytowanego Kargula "Kargul mowil napiles sie szelu". Wydaje mi sie ze osoba wypowiadajaca te slowa nie byl Kargul lecz inna osoba i brzmialy one zupelnie inaczej. Zapewniam ciebie, ze ten "szel" nic ci na jezyk nie przyniesie. Natomiast znaczenie "cztoropak" wyjasnie Choopowi. Nie wiem jaka jest roznica miedzy katolikiem i "nie fanatykiem katolickim". W europie jest takie powiedzenie zyjemy w pokoju i nie mowmy o wojnach. czas jest juz zaprzeszly. Jako katolik winienes wiedziec ile Kosciol "pienidzy, zywnosci i uzbrojenia dal zolnierzom". Jesli tego nie wiesz zapytaj po mszy proboszcza. Wydaje mi sie, ze na lekcjach historii uczono ciebie dlaczego "Polska tyle razy byla napadana i rozbierana". Podobnie z upadkiem Konstytucji 3 Maja. Nie jest prawda, ze faszyzm rozpetal wojne - byl to narodowy sojalizn - nazizm.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-14 21:21:38

Do katolik- wlasnie Darek nauczy Ciebie nowej hostorii i sprobuje Ciebie utwierdzic ,ze wszystko co zawdzieczamy- zawdzieczamy kosciolowi- czyli nic- procz strat.Niedlugo okaze sie, ze ratyfikacja Konordatu jest korzystna dla Polski i , ze pod Grunwaldem walczylismy - my "polscy chrzescijanie " z "muzulmanami" z krzyzem na plaszczach . Okaze sie rowniez, ze kosciol katolicki odgrywal pozytywna role w historii Polski ,a co drugi przyjajmniej bohater naszego kraju tez byl zwiazany z kosciolem i umieral z rozancem w reku. Okaze sie rowniez, ze nasz milosciwy kosciol nie mail nic wspolnego z rozbiorem Polski. Nie prawda okaze sie rowniez fakt, ze chrzest przyjelismy powodow politycznych , a nie przekonan religijnych. oto Podaje kilka faktow historycznych .... podczas rozbicia dzielnicowego. Kosciol wszelkimi sposobami osłabial Panstwo, szczuł na siebie ksiazat dzielnicowych. Oto plejady niektorych zdrajcow w sutannach, wymienie tutaj takich jak: arcybiskupi gnieznienscy: Jakub ze Znina, Janik, Henryk Kietlicz; biskupi krakowscy: Gedko, Pawel z Przemankowa i Muskata; wrocławscy: Wawrzyniec, Tomasz I i Tomasz II oraz biskup poznanski Andrzej. Poslugiwali oni się zdrada, falszerstwem i klatwa. Otoz na zjazdach w Lęczycy (1180 r.) w Borzykowej (1210 r.) i w Wolborzu (1215 r.) Koscioł, sklocajac ksiąząt przeciw sobie, wymusli przywileje osłabiające cały kraj i calkowicie uniezalezniajac się od polskiego państwa- czerpiac z tego korzysci. Gdy Lokietek jednoczył Polske i potrzebował zlota na wojsko i zabiegi dyplomatyczne, papiez zmusil go do… zwiększenia „świętopietrza”. Oto kolejny fakt historyczny, dot. dobroczynnosci kosciola dla Panstwa Polskiego,W 1515 roku podzcas zjazdu wiedenskiego. Zawarto wowczas uklad, na mocy ktorego Zygmunt Stary i Kazimierz Jagiellonczyk, krol Czech i Wegier, oddali Habsburgom Czechy i Wegry. Za darmo! Tylko za zerwanie przez Habsburgow sojuszu z Moskwą. W polskiej dyplomacji przewodzili wtedy biskupi Drzewiecki i Tomicki, papiescy niemieccy agenci. Warto dodac tutaj istotny fakt, ze Koscioł popieral wtedy Niemcow, bo Polska słusznie nie kwapila się do planowanej przez papieza wojny z Turcją. Dwa lata pzzniej Marcin Luter ogłosił swoje tezy. Niemców czekał wstrząs reformacyjny i wojny domowe. Kolejny raz Koscioł zasłuzył się Polsce – i to po wielokroc – po I rozbiorze, kolaborując z zaborcami w zabranych prowincjach. Zaraz po rozbiorze biskupi zlozyli przysiege nowym wladcom, podejmujac z zaborcami aktywna wspołprace oraz wezwali lud do posluszenstwa: „Przysięgamy Jego Mości królowi Prus i jego prawnym następcom w rządach, jako nam najłaskawszemu królowi i władcy kraju być poddanym i wiernym, posłusznym i oddanym.dbać o uczucia wierności dla króla, o miłość ojczyzny, posłuszeństwo wobec praw”.-to fragment roty przysięgi biskupow polskich (?) krolowi Prus po I rozbiorze. Takich faktow historycznych o szkodliwej dzialanosci kosciola w historii Plski jest cala masa.... ale jest jakikowiek sens pisac tutaj , jak niektorzy juz nowa historie stworzyli , a stara interpretuja na swoj sposob- po pisowsku i katolicku !
Napisał: Baba dodano: 2019-11-14 22:18:40

Darek - na twoje wpisy to nikt nie powinien odpowiadac zostawic je dla ciebie zebys sie delektowal ta swoja MADROSCIA wypij sobie jeszcze czteropk szelu i sie delektuj moze do rana przejdzie to parcie na stolec to wtedy moze zostaniesz zbawca narodu tak jak Kaczynski z powzaniem.
Napisał: gorszy szort dodano: 2019-11-14 23:27:55

Darek - Cytat- "Nieprawda jest, ze poruszalem jakis temat dotyczacy rodzaju glosu" - koniec cytatu - kolejny cytat- ".....Ateista, Tolerancja, Jasko 102 i Baby, ktora czyni sie "wielkim" tenorem i znawca europejskich sal koncertowych."- oto cytat, ktory powinein Ci odswiezyc pamiec .... a moze jednak skleroza ci dokucza ? Do pozostalych bredni nie ma sensu zbyt wylwenie sie odnosic(szkoda poprostu slow)- brzmia -standardowo- nielogicznie rutynowo i perfidnie(patrz slowo- "pozdrwaiam") jak wszystkie inne "darkowe idiozymy"- brakuje - tylko- wlasciwej - "atencji"-"Lewatywy i "ratio" do kompletu. Hitem darkowych idiotyzmow sa obecnie slogany- "lokalny" mucha na moid mojej podpuchy". Nie wymawiaj mi bledow, ktore zadarzaja sie kazdemu przy stukaniu, spojrz na swoja stylistyke i popelniane bledy w pisowni jezyka polskiego. Tym d bardziej osmieszasz sie uzywajac wyrazow obcych -do tego w zdaniach. Oto przyklady : "mucha na moid ", " kaczyzm znienawidzij",Wydale mi sie"- wydalasz (juz) sie- a co z "lewatywa"/ironia/ ?....wszyscy (rozsadnie myslacy) by sie z tego "Wydale mi sie"- ucieszyli - mozna byloby normalnie komenowac Ostatni cytat-"Nazwy narodowosci piszemy zawsze wielka litera" - czy w tym przypadku tez-np (utworzone z nazwa wlasnych przymiotniki): narodowosc zydowska, narodowosc polska, narodowosc niemiecka- piszemy tez duza litera ? Wikipedia jest najprawdopodbniej glownym zrodlem twojej wiedzy- wiec wypowiadaj sie w swoim imieniu- "mesjaszu" . Czy jest jeszcze ktos na tym portalu i forum z kim normalnie moglbys dyskutowac - watpie? Nie masz najmniejszego poparcia dla swoich psychopatycznych wspisow- i jestes godnym pozalowania czlowieczkiem z kompleksami . Nadmienie jeszcze jednen istotny fakt, ze ja juz od wielu lat nie mieszkam w tym kraju - wiec "lokalne bazary", ktore tu zaczales reklamowac , moga tylko tobie sluzyc jako pole do "intelekutalnych " popisow.
Napisał: Baba dodano: 2019-11-15 00:27:07

Czytajcie i podziwiajcie "atencje darkowe"- "Zwracam uwage, ze potrzeba Baby i jej "babizmu", aby w glupawych slowach bredzila, ze kaczyzm znienawidzij Rosje, ktora na wielkie osiagniecia w dziedzinie poezji i muzyki." - no dla mnie super-hit !
Napisał: Ateista dodano: 2019-11-15 01:00:04

Darek masz "ogromna" wiedze o historii Polski,co mozna wyczytac w twoich mitach historycznych, ktore opowiadasz w komentarzu do "katolika". Czy to jest historia napisana przez "KUL"- czy moze "rydzykowski uniwesytet". Naturalnie podajesz cala "mase" domyslnych "faktow" - ze "faszyzm" np: niemiecki nie mial nic wspolnego z wojna i nie rozpetal jej- lecz przycznil sie do tego. to tylko i wylacznie -"narodowy sojalizn", ale skad taki Darek moze wiedziec ,ze w czasach II wojny Swiatowej faszyzm wloski byl spokrewniony ideologicznie z nazizmem niemieckim.
Napisał: Gary Muur dodano: 2019-11-15 13:05:51

Darek - faszyzm byl jedna z ideologii nacjonalistycznego socjalizmu w Niemczech. Nacjonalistyczny socjalizm- czyli inaczej "NSDAP" - byl niczym innym jak partia polityczna- u nas upodabnia sie powoli i skutecznie do niego -partia PiS ! Roznica tylko jest taka ,ze hitlerowcy mieli "wlasna" religie", a u nas do instrumetalizacji politycznej uzywa sie za przyzwoleniem- kosciola katolickiego- wiary,ktora stala sie ideologia w tym kraju: Kosciol niestety czerpie z glupoty spolczentwa ogromne korzysci.
Napisał: abcd dodano: 2019-11-15 19:41:51

Gary Muur - doceniam twoja "ogromna" wiedze o historii Polski - nie podzielam twojej infantylnej tezy, jakoby byla pisana przez "KUL". Ogromnie boje sie twojej ignorancji warsztatu i dorobku naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Znane jest powiedzenie, ze glupota ludzka przekracza granice bez zadnych dokumentow. Gary Muur - pragne ci uzmyslowic historyczny fakt - nie majacy nic wspolnego z cala masa twoich glupich szemranych "faktow na temat KUL. Prawda historyczna jest fakcie, ze w okresie komunistycznym Uniwersytet ten razem z Uniwersytetem Jagiellonskim i Warszawskim byl znany innych panstwach. No coz nasz prawo do niewiedzy, ale posiadanie jej na dluzszy okres nie moze usprawiedliwic twojej indolencji negowania faktow. Konczac pragne powiedziec, ze "taki" Darek nie potrzebuje pouczen takiego Gary Kuur , ze w czasach II wojmy "Swiatowej" faszyzm wloski byl ideologicznie spokrweniony z nazizmem. Narodowy socjalizm - zwany nazizmem wzorowal sie na ideologii wloskiego faszyzmu, ale to przedstawiciele narodowego sacjalizmu rozpetali wojne.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-15 22:51:42

Do Darek do absolwentow "KULU" zaliczaja sie miedzy innymi , takie mienoty polityczne jak Pan Artur Zawisza (prostak i antysemita)- co swiadczy o "renomie" tego uniwestytetu. Co do reszty ,krotko mowiac , komenarze innych w stosunku do Twojej "inetligencji" i "wiedzy " nie maga byc pomylka. Widac jak nisko upadles, specijalizujc sie w epitetach - "Gary Kuur" ? - i wszystko na temat!Tam , gdzie brak argumetow i fachowej wiedzy- padaja same epitety i farazesy. Sadzac po Twoich wypowiedziach , to - ty chyba na swoja gupote certyfikat juz masz. Co nalezy do "warsztatu i dorobku naukowego "- "KUL-u" ? Prosze wymienic chociaz pare pozytecznych "dorobkow naukowych " jakie wyszly i ewentaulnie wychodza z tego warsztatu . Twoja wiedza opiera sie na ogonikach a nie na faktach - np:" Prawda historyczna jest fakcie, ze w okresie komunistycznym Uniwersytet ten razem z Uniwersytetem Jagiellonskim i Warszawskim byl znany innych panstwach" - w jakich innych Panstwach ? Piszesz o faktach , na nie wiesz? Niech zgadne- Rumunii , Albanii ? By moc mowic i pisac o faktach , trzeba je znac i umiec wyszczegolniac- ogolne wyrazanie se o wszystkim i niczym - nie nalezy do zadnych faktow. Toc co ty podajesz to sa "fakty" twojego "urojania". Czy uwazasz ,ze nieswiadomosc o watpliwej "popularnosci" pasoztyniczego "KUL-u" i jego historii oznacza nie wiedze? Na diabla mi taka wiedza potrzebna ! Uniwerystet ten moze i jest znany - ale glownie w srodowisku, gdzie wyznaje sie wiare katolicka. Znany jest z "prdkukcji " pasozytow w suatnnie amen ! "Skoncz Pan, wstydu oszczedz" ! Przeczytaj wszystkie odpowiedzi, ktore otrzymales na swoje idiotyzmy o innyxch osob , a zrozumiesz , ze zostales sam na sam z wlasna glupota ! Prawda jest jak pisze "gorszy szort"- takich jak Ty i twoje glupoty- nalezy ignorowyc i nie odpowiadac na nie.
Napisał: Gary Muur dodano: 2019-11-16 11:56:43

Darek "-glupota ludzka przekracza granice bez zadnych dokumentow." , jezeli stawia sie na rowni Uniwersytet Jagiellonski w Krakowie na rowni z "KUL-em", to tak jak prownywac poziom Krakowa z Grajewem. Uniwersytet Jagiellonski( rok zalozony1364) jest obok uniwersytetow takich jak np: w Padwie( zalozony w 1222 roku), Heidelberg (zalozony w roku 1386) ,Trewirze( zalozony w 1473 roku) , Pradze(zalozony w 1348 roku) ... itd... itp...jednym z najstarszych w Europie. Porownaj sobie daty zalozenia i prestiz tych uniwersytetow w stosunku do KULU, a wtedy moze w koncu zrozumiesz, ze nie masz pojecia co piszesz.
Napisał: Gary Muur dodano: 2019-11-16 18:25:46

Darek-"Narodowy socjalizm - zwany nazizmem wzorowal sie na ideologii wloskiego faszyzmu, ale to przedstawiciele narodowego sacjalizmu rozpetali wojne."- powiedz, gdzie tutaj jest roznica? Przeciez faszyzm . byl czescia- programu - naclonalistcznego socjalizmu, wiec nie ma watpliwosci ,ze ma on zwiazek z wywolaniem wojny II wojny Swiatowej - negujesz fakty?
Napisał: abcd dodano: 2019-11-16 21:14:41

Gary Muur - jakim trzeba byc indolentem, aby stwierdzenie, ze byl znany razem z Uniwersytetem Jagiellonskim i Warszawskim utozsamiac z tradycja i prestyzem pozostalych. Czlowieku - mysle, ze nawet osoba zmagajaca sie z problemami nerwowymi nie bedzie twierdzila, ze znany razem z .- to oznacza porownywanie jego dorobku i prestyzu Uniwersytetem Jagiellonskim. Zakladam, ze masz jakies wyksztalcenie i nie tobie trzeba wytlumaczyc jak malemu dziecku. Gdybys byl minimalnie inteligentny i zrozumial, ze pisalem w komunizmie - to bys jak dziecko nie zgadywal " Rumunii, Albanii"'. Mysle, ze nie trzeba ci ponownie jak malemu dziecku tlumaczyc, ze w tych krajach, ktore zgadles byl konumizm o bardziej zaostrzonym rygorze i nie mogli slyszec nie tylko o KUL, ale zupelnie ich nie interesowal rowniez UJ. Piszesz dobrze, ze nie da sie porownywac poziom Krakowa z Grajewem. Nie wiedzialem tego - dlatego tez zakladalem, ze jestes na wyzszym poziomie. Niestety indolencja bedzie ciagnela sie za toba dalej. Nie uzalaj sie nad glupota innych. Nigdy by mi do glowy nie przyszlo komus napisac "ze zostales sam na sam z wlasna glupota". Przyjrzyj sie wlasnej i zacznij ja leczyc.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-16 21:30:07

Oto darkowa wiedza,ktora sie popisuje w wypowiedzi do "Gary Muur", najwpierw szyczci sie "osiagnieciami" lubelskiego KULu,ktorych nie potrafi wymienic, potem wymienia ten "slawny" (nie wiadomo gdzie w Europie)- KUL obok uniwersytetu Jageillonskiego-, a potem z kolei "wdziera" sie, ze nie stawia go na rowni . Bardzo "mocnym argumentem" jest stwierdzenie darkowe- "ze w tych krajach, ktore zgadles byl konumizm o bardziej zaostrzonym rygorze i nie mogli slyszec nie tylko o KUL, ale zupelnie ich nie interesowal rowniez UJ"- co do KULu zgadzam sie , ale najmocniejszym argumentem jest- ze, komunizm o "bardziej zaostrzonym rygorze" w Rumunii i Albanii, spowodowal, ze " zupelnie ich nie interesowal rowniez UJ" - no to jest poprostu "wiedza powalajaca"- na takie "argumenty" barakuje slow. Twoimi "argumentami" w dyskusji- sa wyzwiska, banaly i zwykle prowokacje, ktorych motyw jest tylko tobie znany. Mysle ,ze jesli sledziles uwaznie odpowiedzi na Twoje bzdury od innych osob- zdazyles chyby to zauwazyc- ze inni tez tak uwazaja.Pozatym barkuj eci oglady, kultury w zachowywaniu sie tutaj , o czym swiadcza wyzwiska innych osob.
Napisał: abcd dodano: 2019-11-17 13:57:55

abcd - nie da sie prowadziz powaznej dyskusji z osoba, ktora doszukuje sie w wypowiedzi czegos co nie zostalo napisane lub wypowiedziane. Tym sposobem wzbiles sue na wysoki poziom erudycji - osiagajac tytul gawedziarza - ktory zawsze ma racje. Ad rem nie wiem gdzie w mojej odpowiedzi doszukales sie pojecia "szczyci sie osiagnieciami". Widac tu elementarny brak znajomosci znaczenia uzytego terminu. Arbitrem w roztrzygnieciu tego problemu, ktory zabezpieczy ciebie przed ponownym popelnieniem bledu - wynikajacego z intelektualnej niewiedzy. Podobnie jest z przypisywaniem mi innych pozostalych terminow, ktore tylko ty jestes w stanie tak zdefiniowac. abcd -masz racje wiedza" powalajaca" i argumentacja "przytlaczajaca" nastawiona na sile "intelektualnego" razenia, ale tak nie da sie dociagnac po koncowych liter alfabetu.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-18 11:39:28

Darku proponuje zmiane nicka na "Darek-porazka. Zgadzm sie i z pogladami wszyStkich twoich przeciwnikow . To co wypiszujesz- to jest naprawde porazka- wrecz porazajaca...blakaj sie dalej ze swoimi komantarzami - tylko , kto ciebie tutaj zrozumie?
Napisał: Jan102 dodano: 2019-11-18 22:24:47

Odpowiem cytetem na cytat- zeby bylo prosciej " gdzie w mojej odpowiedzi doszukales sie pojecia "szczyci sie osiagnieciami"- Darek ty wszytko bierzesz doslownie i dlstego masz problemy z logicznym wyrazaniem sie. "Ogromnie boje sie twojej ignorancji warsztatu i dorobku naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego." - drugi cytat wyraznie mowi o poetncjalnym "dorobku naukowym" KULU- ktorego nie wymieniles. Powyzsza wzmianka o tym "dorobku naukowym" KULU - nie wiem co ma ona wyrazac? - ty chyba tez - nie wiesz co chesz przekazac w tym swoim chosie wyrazen, ktore pozbawione sa sensu ,a ich tresc jest poprostu kompletnie niezrozumiala.
Napisał: abcd dodano: 2019-11-19 01:56:03

abcd - "dlstego" nie mam zadnego logicznego problemu z wyrazaniem sie i zrozumieniem dorobku naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - ktora dla ciebie jest zupelnie niedostepna ze wzgledu na indolencje.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-19 23:09:17

Jasko 102 - przypomnij sobie jedna z twoich "wspanialych" wypowiedzi, ze juz nie bedziesz komentowal moich slow. Niestety - nadpobudliwy Jasko nie wytrzymal i musial do "puli" dorzucic wlasne trzy grosze. W przeciwienstwie do ciebie uznaje i szanuje twoje prawo do slowa odrebnego i nie bede powielac ze "Zgadzam sie pogladami wszyStkich twoich przeciwnikow". Jest mi zupelnie obojetne z czym sie zgadzasz lub nie. Podstawowa zasada - jesli nie rozumiesz - to dlaczego odpisujesz?
Napisał: Darek dodano: 2019-11-20 12:22:13

Darek- pisze , to po to ,zeby utwierdzic ciebie w tym ,ze nikt ciebie i twoich bzdur nie popiera. I co w zwiazku z tym,ze znow wypowiedzialem sie, czy ja skladalem tobie jakas przysiege ? Nie doszukuj sie u innych "grzechow",ktore - sam popelaniasz- odzwal sie wzor moralnego postepowania- ze sloma w butach i epitetami- "Jasko 102" ??!- no to juz tobie nie zle odbilo na tle tych "nickow"- masz jeszcze zapewne inne ukryte problemy - sadzac po tresci twoich wypowiedzi.Zapewne nam Wszystkim ujawnisz swoje patologiczne przypadlosci, byc moze nawet nie swiadomie wyjda one w trakcie komentowania.
Napisał: Jan102 dodano: 2019-11-21 01:34:17

Darek - masz czkawke, ktora tym razem "idolencjami"- tobie sie odbija, to moze wywolac torsje z braku chronicznej aprobaty na twoje jakze "madre" wpisy. Zaparcia juz miales - a wydawalo sie ciagle tobie , ze to innym lewatywa jest potrzebna, ktora zaleceles w swoich specyficznych wypowiedziach- glupich jak wszystkie bez wyjatku .
Napisał: Gary Muur dodano: 2019-11-21 13:32:24

Jasko 102 - tylko na tyle ciebie stac, abys jak papuga powtarzal te same dyrdymaly o "grzechach" i "slomie w butach". Jasko przyjrzyj sie sobie w wlasnej slomie - zmin plyte! Nie badz czlowiekiem ciepiacym na "zaparcia" intelektualne.
Napisał: Darek dodano: 2019-11-22 10:17:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.