Nadzorowane śledztwa

aktualizacja: 2020-02-20 17:42:24     nr wiadomości: 41557     przeczytano: 3012     Ilość komentarzy komentarze: 0

27 stycznia br. mieszkaniec Grajewa kierował groźby karalne w celu zmuszenia funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Grajewie do odstąpienia od czynności służbowych podjętych w związku z przeprowadzaną interwencją.

Prokuratura Rejonowa w Grajewie nadzoruje postępowanie, w toku którego 42-letniemu mieszkańcowi Grajewa Adamowi C., przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw gróźb karalnych na terenie Szpitala. Znieważył on policjanta w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych podjętych w związku z przeprowadzaną interwencją.

Z ustaleń postępowania wynika, iż Adam C. dopuścił się zarzuconych mu czynów działając w warunkach recydywy, przed upływem pięciu lat od odbycia co najmniej sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grajewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

------------
Prokuratura Rejonowa w Grajewie nadzoruje także śledztwo, w toku którego obywatelowi Ukrainy Vadymowi S. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa paserstwa mienia znacznej wartości.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż podejrzany, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił pomocy do zbycia uzyskanego za pomocą czynu zabronionego na terenie Republiki Czeskiej pojazdu marki Audi A6 Limusine o wartości 250 000 zł w ten sposób, że przyjął pojazd w celu jego dostarczenia na miejsce transakcji, tj. granicę polsko-litewską. Vadyma S. zatrzymano w dniu 30 stycznia 2020 roku na terenie Grajewa.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grajewie aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.