Mundur z pasją

aktualizacja: 2020-12-03 17:37:43     nr wiadomości: 44178     przeczytano: 2340     Ilość komentarzy komentarze: 1

Na co dzień pełni służbę w Policji, a po godzinach pracy zajmuje się swoją największa pasją - końmi. Od 8 lat interesuje się Konną Policją Państwową oraz sztuką jeździectwa. Aktywnie uczestniczy w konkursach i wyścigach jeździeckich oraz prowadzi naukę jazdy konnej. Posterunkowy Natalia Pisanko prócz łapania przestępców, łapie wiatr we włosy, gdy siedzi w siodle i jeździ konno.

Posterunkowy Natalia Pisanko w tym roku rozpoczęła przygodę z Policją. Natomiast po służbie każdą wolną chwilę poświęca swojej największej pasji, jaką są konie; w szczególności dwa: 18-letnia Chimera i 3-letni Felix rasy małopolskiej.

Zamiłowanie do koni u Natalii pojawiło się już w dzieciństwie, a marzenie o nauce jazdy konnej udało jej się spełnić pod koniec szkoły podstawowej. Od ponad 8 lat jeździ konno. Posiada przy tym własne konie, które hoduje w wynajętej stajni. Szkoli je sama, a w opiece nad zwierzętami pomagają jej członkowie rodziny. Spędza z końmi dużo czasu, uczy je także różnych sztuczek, ale przede wszystkim tego, aby były łagodne, posłuszne i miały zaufanie do ludzi. Jak mówi Natalia - w pracy z tymi wspaniałymi zwierzętami niezbędna jest cierpliwość, konsekwencja oraz spokój i opanowanie. Policjantka wielokrotnie stawała na podium w zawodach jeździeckich w konkurencji skoków przez przeszkody i ujeżdżania. Swoją pasję propaguje wśród dzieci i dorosłych, zachęcając do poznania tych cudownych istot, jakimi są konie oraz spróbowania swoich sił w jeździectwie, gdyż, jak twierdzi, jest to sport dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Skąd pasja do munduru?
- Od zawsze marzyłam o połączeniu swojej pasji z pracą w Policji. Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłaby Policja Konna. Obecnie garnizon podlaski nie posiada takiej jednostki, a nie chciałam wyprowadzać się z rodzinnych stron. Mimo wszystko zapragnęłam spróbować swoich sił jako policjantka, a miłość do koni traktować hobbystycznie. Służba w Policji nie jest łatwa, ale niezaprzeczalnie przynosi mi szereg nowych wyzwań, zupełnie jak moja pasja - mówi Natalia.

Swoje marzenia o Policji Natalia spełniła w bieżącym roku. Po ukończeniu kursu podstawowego trafiła do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Godzi obowiązki służbowe z pasją, co nie jest łatwe w żadnej pracy. Jedno jest pewne - kształtuje to charakter. Zdyscyplinowanie, cierpliwość i stanowczość to główne cechy charakteru Natalii. Są one pożądane zarówno w służbie w Policji, jak i jeździectwie.

- Od niedawna pełnię służbę w Policji, ale mogę śmiało powiedzieć, że jest to satysfakcjonująca i dająca wiele ciekawych przeżyć praca. Podobnie jak moje zamiłowanie do koni - dodaje posterunkowy Pisanko.

Gratulujemy osiąganych wyników i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji.  - KPP w Grajewie

Widać że spoko osoba więcej takich osób w Policji
Napisał: Kirs dodano: 2020-12-03 22:28:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.