Mniej materiału do matury

aktualizacja: 2020-11-20 08:54:56     nr wiadomości: 44029     przeczytano: 1534     Ilość komentarzy komentarze: 2

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Zmianie mają ulec m.in. arkusze egzaminacyjne - poinformował MEN.

Zmiany spowodowane są sytuacją epidemiczną związaną z epidemią koronawirusa i przejściem na edukację zdaną.

Maturzysta musi obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (obligatoryjne są na poziomie podstawowym; chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym). Abiturienci muszą też obowiązkowo przystąpić do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru; chętni mogli przystąpić jeszcze do pięciu takich egzaminów. Obowiązkowe są także dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i z języka obcego

Celowy zabieg. Maturzyści po zdaniu takich egzaminów nie będą żadną konkurencją na rynku pracy. Po ułatwieniu zdania egzaminów (które i tak już są banalne, karta wzorów na matmie pozwala zrobić 90% zadań) na studia będzie mógł się dostać nawet średnio inteligentny jamnik. Tylko kto potem będzie ciągnął ten kraj do przodu?
Napisał: Testoviron dodano: 2020-11-20 10:27:08

Testosteron, PiS-u nie będzie potem nic obchodziło. Ludzie z rządu i członkowie ich rodzin będą wystarczająco dobrze ustawieni. Przyszłość kraju jest im całkowicie obojętna, los obywateli- tym bardziej !!!
Napisał: obywatelka dodano: 2020-11-20 19:34:11

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.