Miasteczko Ruchu Drogowego

aktualizacja: 2020-11-09 09:26:37     nr wiadomości: 43940     przeczytano: 4052     Ilość komentarzy komentarze: 3

Miasteczko Ruchu Drogowego na dobre wpisało się w krajobraz Parku Solidarności. Wielu rodziców wybiera to miejsce do spędzania czasu ze swoimi pociechami. Tutaj dzieci bezpiecznie mogą uczyć się jazdy na rowerze, czy hulajnodze, a przy okazji poznają zasady poruszania się po drogach. 

Po latach użytkowania obiekt wymagał modernizacji. Asfaltowe dotychczas alejki wyłożono teraz kostką, wymieniono obrzeża, zamontowano nowe oznakowanie, dokonano renowacji terenu zielonego, pojawiły się też nowe nasadzenia, z żonkilami w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei". Wkrótce miejsce zostanie też oświetlone.

- Rondo, skrzyżowania i znaki drogowe będą pomocne w przygotowaniu młodych uczestników ruchu do znajomości reguł panujących na drogach. Samochodów jest coraz więcej, zachowanie rozsądku na ulicach oraz eliminowanie niebezpiecznych zachowań jest konieczne. Dzieci poprzez zabawę nabierają dobrych nawyków, przyswajają reguły i zasady bezpieczeństwa. To bardzo ważne - podkreślają mieszkańcy.

Remont miasteczka przeprowadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zarządca obiektu. Środki na realizację zadania pochodzą z budżetu Miasta.

 
e-Grajewo.pl

Wszystko pięknie!!!! Tylko jest jeden problem... Jak dzieci już będą mogły wychodzić, to zbyt długo tym pięknym widokiem się nie nacieszymy:(( Roślinki nie przetrwają. Pamiętam co było z brzózkami posadzonymi kilka lat temu wzdłuż ulicy Łaziennej... prawie wszystkie wyrwane albo złamane. Podobnie będzie z tym powstającym super placem zabaw i altankami. Czy ktoś zdąży skorzystać, zanim zostanie zdewastowane... Droga Policjo - czuwaj!
Napisał: Mieszkaniec dodano: 2020-11-09 17:45:14

monitoring - bezwzglednie... bo chyba Mieszkaniec ma racje..
Napisał: mieszkaniec1 dodano: 2020-11-12 14:43:16

Słabo trochę że wyłożyli to kostką. Jak byłem dzieckiem to przyciągało mnie do tego miejsca to, że właśnie był tam asfalt. Wyglądało to na prawdziwe miniaturowe ulice, i przyjeżdżając tam rowerami można było się pobawić w samochody i faktycznie poczuć się jak na prawdziwej drodze za kierownicą samochodu będąc na rowerze. Teraz ta kostka sprawia, że wygląda to jak zwykły chodnik. Miejsce niby wyremontowane, ale straciło swoją magię. Szkoda
Napisał: mieszkaniec2 dodano: 2020-11-20 18:57:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.