MKS Korsze - WARMIA 4:1

Piłkarze WARMII Grajewo stali się w sobotnie popołudnie kolejnym łupem MKS Korsze. Marnym pocieszeniem jest to, że grajewianie nie przegrali w Korszach tak wysoko jak GRANICA Kętrzyn, która uległa gospodarzom aż 0:7. Nasi zawodnicy byli tylko tłem dla ofensywnie usposobionych rywali i przegrali wyraźnie aż 1:4. Po zwycięstwie nad ŁKS 1926 Łomża w poprzedniej kolejce wydawało się, że WARMIA wreszcie wjedzie na właściwy tor. Niestety – na stacji Korsze nasz pociąg zupełnie się wykoleił. Po trzech pierwszych minutach wydawało się, że będzie to mecz w którym nasza drużyna będzie miała sporo do powiedzenia. Miejscowi jednak szybko zweryfikowali te prognozy. W 9 minucie świetnym strzałem popisał się Damian Roksela, który uderzył piłkę z odległości ok. 20 metrów i wpadła ona do siatki Gieniusza. Po utracie gola nasz zespół kompletnie się pogubił i właściwie do końca pierwszej połowy nie był w  stanie zagrozić bramce MKS. W 20 minucie doświadczony Trafarski wymanewrował Arciszewskiego i strzałem sprzed pola karnego zdobył drugiego gola. Właściwie było już po meczu. WARMIA nie miała żadnego pomysłu na grę. Nasi piłkarze kompletnie nie wiedzieli o co chodzi na bardzo grząskim boisku w Korszach a gospodarze czuli się na nim znakomicie raz po raz tworząc znakomite okazje bramkowe. To, że do przerwy przegrywaliśmy tylko dwiema bramkami zawdzięczamy świetnie broniącemu Gieniuszowi, który po raz kolejny grał bardzo dobry mecz i nie ponosi winy za utratę żadnej z bramek.

W drugiej połowie gra się nieco wyrównała. Gospodarze po zejściu z boiska kontuzjowanego Trafarskiego osłabli w ofensywie a WARMIA wreszcie zaczęła stwarzać jakieś sytuacje. Dopiero w ... 51 minucie nasz zespół wywalczył pierwszy rzut rożny. Kilka minut później po prostej stracie piłki Chylińskiego akcja gospodarzy przyniosła trzeciego gola, którego zdobył Krajewski. WARMIA chwilę po utracie trzeciej bramki odpowiedziała golem Pawła Naliwajko, który przytomnie znalazł się w polu karnym i uderzeniem głową zdobył honorowego gola po dośrodkowaniu Strzelińskiego z rzutu rożnego. Tylko na tyle było stać w sobotę nasz zespół. W końcowych minutach jeszcze jeden atak miejscowych przyniósł czwartego gola, którego zdobył Adam Krajewski.

Na podsumowanie rundy przyjdzie czas, ale z całą pewnością coś się zepsuło w sprawnie jeszcze wiosną funkcjonującej drużynie. Kontuzje i kartki powodujące prawdziwe spustoszenie w kadrze zespołu są pewnego rodzaju usprawiedliwieniem słabszych wyników, lecz nie tłumaczą fatalnej formy większości zawodników. W letnich sparingach zespół prezentował się źle, ale w lidze miało być lepiej. Tymczasem drużyna, którą udało się Zarządowi Klubu utrzymać w praktycznie niezmienionym składzie w stosunku do rundy wiosennej a nawet ją wzmocnić bliżej ma do strefy spadkowej niż czołowych miejsc. Wydaje się, że Zarząd Klubu, który zostanie wybrany w pierwszych dniach listopada będzie miał sporo do zrobienia, by wstrząsnąć zespołem i poczynić w nim zmiany. Do przerwy zimowej zespół ma do rozegrania jeszcze cztery mecze ligowe (w tym dwa rozgrywane awansem z rundy wiosennej). W następnej kolejce WARMIA zmierzy się w Grajewie z MOTOREM Lubawa i będzie to mecz z gatunku “o 6 punktów”.

20.10.2012 Korsze, Stadion Miejski

MKS Korsze - WARMIA Grajewo 4:1 (2:0)

1:0 Damian Roksela 9', 2:0 Piotr Trafarski 20', 3:0 Adam Krajewski 59', 3:1 Paweł Naliwajko 61', 4:1 Adam Krajewski 90'

MKS: 1. Milikiewicz - 7. Miłoszewski, 5. Fedczak (66' 16. D.Sawicki), 11. Paweł Sawicki, 29. Krajewski - 13. Piotr Sawicki, 77. Roksela, 10 Piwiszkis (Kpt), 9. Mikołajczyk (80' 91. Romanowski) - 23. Kozłowski, 8. Trafarski (42' 32. Czyrski)

REZERWA: 83. Kotkowski - 3. P.Branicki, 16. D.Sawicki, 91. Romanowski, 32. Czyrski, 4. Gąsiorowski, 24. M.Branicki

WARMIA: 1. Gieniusz - 5. Randzio (75' 21. Mikucki), 3. Domurat, 18. Naliwajko, 10. Kowalko - 6. Chyliński (60' 19. Golubiewski), 17. Arciszewski (Kpt), 8. Krukowski, 9. Strzeliński - 11. Wierzbicki, 13. Baczewski (35' 16. Sypytkowski)

REZERWA: 33. Jegliński - 21. Mikucki, 20. Koszczuk, 16. Sypytkowski, 19. Golubiewski

Sędzia: Dariusz Rudziński (W-M. Z.P.N.)

Żółte kartki: Kowalko, Gieniusz (WARMIA)

Widzów: 100

1' Rozpoczynają gospodarze

2' Niezła akcja WARMII - z prawej strony dośrodkował Chyliński po czym niecelny strzał głową oddał Krukowski

4' Z 18 metrów z lewej strony pola karnego strzela Wierzbicki, ale piłka mija bramkę

4' Boisko w Korszach, pomimo pięknej pogody jest grząskie niczym bagno.

8' Groźnie pod naszą bramką - dośrodkowuje Mikołajczyk, ale Randzio wybija na rzut rożny

9' Podanie z rzutu rożnego przed nasze pole karne i Roksela kapitalnym strzałem w róg zdobywa prowadzenie dla gospodarzy. Niestety, przegrywamy 0:1! :(

11' Drugi rzut rożny dla MKS - tym razem dośrodkowanie w nasze pole karne pewnie wyłapuje Gieniusz

12' Pogubiliśmy się zupełnie - przed momentem w świetnej sytuacji był Krajewski, ale Gieniusz znakomicie obronił

14' Trzeba przyznać, że gospodarze imponują rozmachem w grze ofensywnej - trudno się dziwić, że zdemolowali niedawno GRANICĘ Kętrzyn aż 7:0

16' Nasi piłkarze po utracie gola są wyraźnie przytłumieni - na dobrą sprawę od ponad 10 minut nie zagroziliśmy bramce MKS

20' Wspaniała indywidualna akcja Trafarskiego, który ograł Marcina Arciszewskiego i świetnym strzałem z linii pola karnego pokonał Gieniusza. Niestety jest już 0:2. :(

23' Wreszcie dobra akcja WARMII - Strzeliński zagrywa w pole karne do Wierzbickiego, ale nasz napastnik kompletnie pogubił się

24' Znów rzut rożny dla MKS - zdenerwowany Gieniusz nie przebierając w słowach ruga swoich obrońców. Na szczęście dośrodkowanie gospodarzy jest nieudane

28' Trafarski sam na sam z naszym bramkarzem, ale Gieniusz kapitalnie ubiegł napastnika MKS

29' Znów groźnie - tym razem w naszym polu karnym znalazł się Mikołajczyk, silnie strzelił, lecz Gieniusz odbił piłkę a "główkę" Trafarskiego odbił Naliwajko. Gramy bardzo źle

31' Kolejny korner dla gospodarzy, ale tym razem bez zagrożenia pod naszą bramką

35' Zmiana w WARMII - za Baczewskiego wchodzi Paweł Sypytkowski

37' To jest zdecydowanie najgorszy mecz naszego zespołu w tym sezonie. Na tle dynamicznie grających gospodarzy praktycznie nie istniejemy

38' Dośrodkowanie Konrada Kowalko w pole karne bez problemu broni bramkarz MKS

41' Do zmiany w zespole MKS przygotowany Czyrski, który zastępuje Trafarskiego

45' Sędzia Rudziński dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry

45' + 2' Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy WARMIA przegrywa w Korszach 0:2 po bardzo słabej grze.

46' Drugą połowę meczu rozpoczyna WARMIA

48' Żółta kartka dla Konrada Kowalko za krytykę orzeczeń arbitra

51' Pierwszy rzut rożny dla WARMII w dzisiejszym spotkaniu - dobre dośrodkowanie Strzelińskiego, lecz piłka zablokowana przez obrońcę MKS. Po chwili w dobrej sytuacji znalazł się Wierzbicki, ale był na spalonym

53' Zagranie ręką Arciszewskiego i rzut wolny dla gospodarzy z 25 metrów od naszej bramki. Strzał trafia w mur złożony z naszych piłkarzy

59' Po stracie piłki w środku pola przez Chylińskiego akcja gospodarzy, Krajewski wbiega w nasze pole karne i podwyższa na 3:0 dla MKS :(

60' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego na boisko wchodzi Arkadiusz Golubiewski

61' GOL DLA WARMII. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze znalazł się w polu karnym gospodarzy Paweł Naliwajko i uderzeniem głową zdobył honorową bramkę dla WARMII. Jest 3:1 dla MKS Korsze

65' Znów rzuty rożny dla WARMII, ale szybko przejęli piłkę gospodarze

66' Zmiana w MKS - za Fedczaka wchodzi Damian Sawicki

68' Strzał Rokseli pewnie broni Gieniusz

74' Świetna interwencja Gieniusza

75' Za poturbowanego w jednym ze starć Kamila Randzio na boisko wchodzi Mikucki

78' W drugiej połowie gra się wyrównała, ale WARMIA w ofensywie prezentuje się zbyt słabo, by doprowadzić do kontaktu bramkowego z gospodarzami

80' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowuje Strzelińskiego, główka Naliwajki trafia w obrońcę rywali

80' Zmiana w MKS - za Mikołajczyka na boisko wchodzi Romanowski

82' Świetna okazja dla gospodarzy po akcji Rokseli, który ograł naszą obronę i strzelił tuż obok słupka bramki Gieniusza

84' Rzut rożny dla gospodarzy, po którym szybko przejmujemy piłkę

85' Zmiana w MKS - za Rokselę wchodzi na boisko Paweł Branicki

89' Gospodarze kontrolują grę - nie stanowimy większego zagrożenia ich bramce

90' Fatalny błąd Konrada Kowalko, po którym piłkę otrzymał Krajewski i z bliskiej odległości bez problemu pokonał Gieniusza. Przegrywamy 1:4. :(

90' Żółta kartka dla naszego bramkarza, który zdenerwowany grą obrońców WARMII użył zbyt mocnych słów

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 3' Koniec meczu. Po beznadziejnym występie naszych piłkarzy przegrywamy 1:4. :(

Świetnie spisały się w niedzielnych meczach grajewskie zespoły młodzieżowe odnosząc dwa zwycięstwa w dwumeczu rozegranym na boisku przy klubie Hades. Najpierw trampkarze – podopieczni trenera Józefa Matysiewicza pewnie pokonali FORTY Piątnica 5:1. W drugim meczu zespół juniorów trenera Wojciecha Kozikowskiego zmierzył się z M.O.S.P. JAGIELLONIA Białystok. Grający w osłabionym składzie (bez Pawła Sypytkowskiego, który grał dzień wcześniej w III lidze w Korszach) nasi juniorzy pokonali podopiecznych trenera Mirosława Mojsiuszko 1:0 a “złotą bramkę” zdobył Arkadiusz Golubiewski, który wykorzystał kapitalne podanie z rzutu wolnego od Mateusza Grochowskiego. W zespole gości wystąpiło w tym meczu dwóch byłych zawodników naszej drużyny bramkarz Brajan Romanowski i pomocnik Aleksander Dodis, którzy w przerwie letniej zasilili zespół Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego JAGIELLONIA.
TRAMPKARZE
21.10.2012 MOSiR WARMIA Grajewo – FORTY Piątnica 5:1 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Sielawa (dwie) 30’, , Albert Staniszewski 45’, Sebastian Romanowski 60’, Kacper Polakowski 65’
Skład: Sobolewski (60’ Łomotowski) – Remfeld (50’ Siedlecki), Zarzecki, Wołkoński, Ruszczyk (68’ Sztyblewski) – Staniszewski (46’ Łaguna), Sielawa, Romanowski, Wiśniewski (45’ Szyszko) – D.Kalinowski (68’ Czupis), Turowski (50’ Polakowski)