Kulturalne Wakacje cz. III

aktualizacja: 2020-07-24 12:12:37     nr wiadomości: 42951     przeczytano: 2860     Ilość komentarzy komentarze: 0

Trzeci tydzień Kulturalnych Wakacji za nami!

Poniedziałek. Szereg gier i zabaw sportowych w ramach #sportowozbckszczuczyn.

Wtorek. Gra miejska – Literacki Matrix:

 

Daleka przyszłość.

Planetę Ziemię atakuje tajemniczy cyfrowy wirus...

Maszyny przejmują kontrolę nad światem...

Maszyny bezmyślnie niszczą wszystko na swojej drodze...

Cyfrowy wirus systematycznie wyszukuje i niszczy zgromadzone w wirtualnej przestrzeni dane... Bez wyjątku... Przepadają informacje osobowe, finansowe, gospodarcze, kulturalne...

Ludzkość żyje w ukryciu - lecz walczy!

W tych apokaliptycznych czasach są tacy, którzy nie godzą się z aktualną sytuacją. Tworzą ruch oporu - starają się ocalić to co co wg jest najważniejsze dla ludzkości i jest świadectwem jej rozwoju i osiągnięć - kulturę.

Członkowie ruchu oporu gromadzą w cyfrowej postaci książki, obrazy, zdjęcia, nagrania i wiele setek innych dokumentów, których wirus nie zdążył zniszczyć lub znaleźć.

Nieoczekiwanie planetę Ziemię odwiedzają Photony - małe, inteligentne roboty, przyjazne ludziom i kierujące się zasadą współpracy i koegzystencji z ludzkością.

Przekazują garstce wybranych wskazówki jak dotrzeć do miejsca gdzie ukryta jest substancja, która niszczy wirusa.

Drużna walczących dysponując Kodami Plus z pomocą Google Maps wędruje od punktu do punktu pokonując różne przeszkody i zadania.

Photony zlecają im odtworzenie zdjęć do scenariuszy filmowych adaptacji książek, które zostały zniszczone przez wirusa... Wcielając się w rolę postaci bajkowych: wilka świnek, wojowników Power Rangers z powodzeniem wykonują zadanie...

Następnie wędrują do następnego punktu gdzie czekają na nich zagadki z Wielkiej Księgi Zagadek. I tutaj popisując się szybkością myślenia i kojarzenia zdobywają informację o następnej lokalizacji...

W dalszej drodze przygotowują się do starcia z nanorobotami - maleńkimi robotami, które są śmiertelne dla ludzkości. Wojownicy wykonują specjalne wabiki, które mają zwabić nanoroboty w śmiertelną dla nich pułapkę. Misja zakończona zostaje sukcesem. Jednak aby przejść dalej wojownicy muszą za pomocą aplikacji QR Scanner odczytać wskazówki aby trafić do następnego punktu na swojej drodze.

W następnym punkcie drużyna ludzi przenosi się w Wirtualną Rzeczywistość gdzie szukają bajkowych bohaterów literackich. Odnajdując ich wszystkich kierują się do miejsca dla nich najcenniejszego. Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie gdzie gromadzone są materiały i woluminy biblioteczne w postaci papierowej. Uradowani tym odkryciem młodzi wojownicy informują za pomocą specjalnego nagrania na TikToku o swoim odkryciu inne znane im grupy, które podobnie jak oni sami walczą z zainfekowanymi maszynami i starają się zwalczyć wirusa. Ponadto tworzą też specjalną tablicę, która emituje sygnały radiowe, które mogą odczytać tylko niezainfekowane odbiorniki a która wskazuje miejsce gdzie znajduje się BCK.

W siedzibie biblioteki odnajdują tajemniczą postać, kryjącą się w zakamarkach budynku. Przekazuje ona im substancję z informacją gdzie mają się udać....Czyżby to był koniec misji, walki, początek Nowych Czasów?

Wojownicy udają się do Starego Parku...Jednak aby aktywować pojemnik z substancją muszą odnaleźć klucz do niego... Dzięki wzajemnemu wsparciu, pomocy i zgraniu drużyny klucz zostaje odnaleziony a substancja aktywowana... Pełni radości młodzi wędrowcy odliczają
z niecierpliwością czas i rozpylają Antidotum w powietrzu...

W POWIETRZE UNOSI SIĘ KOLOROWA CHMURA...KOLOROWE CZĄSTECZKI ROZNOSZĄ SIĘ W POWIETRZU... NADAJNIKI RADIOWE WOJOWNIKÓW ODŻYWAJĄ...SĄ PIERWSZE SYGNAŁY, ŻE WIRUS SŁABNIE...MASZYNY AUTOMATYCZNIE SIĘ WYŁĄCZAJĄ...

ZWYCIĘSTWO!

W środę odbył się kolejny wyjazd rowerowy w ramach Kulturalnych Wakacji. Kierunek? Szkoła Podtsawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.

Piękne widoki, Wakacjowicze pełni energii, uśmiechnięte twarze, ciekawe dyskusje, kilka przystanków na odpoczynek, mnóstwo zakrętów, wjazdów i zjazdów…i jesteśmy na miejscu.

A tu jużczeka już na nas dyrektor szkoły Krzysztof Grunwald i Koło Gospodyń Wiejskich z Niedźwiadnej z mnóstwem smakołyków i solidnym posiłkiem!

Odpoczywamy, posilamy się, rozmawiamy, gramy...

DZIĘKUJEMY!

 

W czwartek odbyły się kolejne zajęcia z cyklu #plastyczniezakreceni podczas, których Wakacjowicze tworzyli… latawce. I nawet pogoda wpisała się w plan dnia. Wietrzna pogoda umożliwiła sprawdzenie możliwości lotniczych latawców.

 

A w piątek? W chwili gdy redagujemy tekst trwają zajęcia na Hali Sportowej. Energia i frekwencja Wakacjowiczów nie słabnie

 

Wakacjowicze dziękujemy za Waszą obecność. Pamiętajcie o wakacyjnych konkursach i akcjach:

- konkurs fotograficzny #latowszczuczynie

- akcja dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział w Grajewie „PEŁNA MICHA”

- akcja internetowa „Podejmuję – Nominuję”

- zbiórka nakrętek w ramach akcji „Odkręcajmy dla Pawełka Stelmaszyńskiego”

- konkurs plastyczny „Zasady bezpiecznego wypoczynku”

- „Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje”

- konkurs wokalny #Reaktywujznami

 

GALERIA ZDJĘĆ 

 

Andrzej Kosmowski

BCK w Szczuczynie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.