Kronika 997

aktualizacja: 2020-02-17 19:54:12     nr wiadomości: 41504     przeczytano: 4385     Ilość komentarzy komentarze: 2

Dwie osoby zatrzymane oraz łącznie ponad 1,5 kg zabezpieczonej marihuany to wynik ostatnich wspólnych działań grajewskich kryminalnych z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 32 – latka tymczasowy areszt, zaś wobec 39–latka prokurator zastosował poręczenie oraz zabezpieczenie majątkowe.

W czwartek, grajewscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku wkroczyli do dwóch mieszkań oraz pomieszczenia gospodarczego na terenie miasta. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkające tam osoby mogą posiadać środki odurzające. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się, gdy w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym należącym do 39 – latka policjanci zabezpieczyli ponad 160 gramów marihuany. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Dodatkowo, mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu broń bez zezwolenia. 39-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora zastosowano wobec mężczyzny poręczenie oraz zabezpieczenie majątkowe.

W drugim z przeszukiwanych mieszkań kryminalni zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem również wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Do sprawy został zatrzymany 32 – letni mieszkaniec Grajewa. Sąd na wniosek śledczych zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

 

16 lutego br. około godz. 3.00 w m. Klonowo, gm. Sztabin pod Augustowem doszło do tragicznego wypadku. Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 

- Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy VW Golf który uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu  znajdował się uwięziony kierowca który nie wykazywał funkcji życiowych – relacjonuje asp. Andrzej Kaczan z KP PSP Augustów. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon 20 – latka.

14 lutego br. przed godziną 22.00 między miejscowościami Borkowo a Kolno (DK63) doszło do wypadku. 53-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. 

- Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca samochodem osobowym Seat Leon podczas wyprzedzania pojazdu uderzyła w ciężarówkę jadącą w przeciwną stronę, a następnie czołowo zderzyła się z toyotą. W wyniku zdarzenia kierująca poniosła śmierć na miejscu.

 

17.02.2020 Ełk: Nietrzeźwa kierująca zatrzymana po zgłoszeniu obywatelskim

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała 53-latka, która kierowała peugeotem. Kobieta została zatrzymana po informacji od świadków, których zaniepokoiły jej niebezpieczne manewry w ruchu drogowym. Kobiecie grożą 2 lata pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe.

Dzięki czujności mieszkańców Ełku policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Jej nieostrożne manewry na drodze wzbudziły uwagę świadków. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 53-latka wracała swoim samochodem ze spotkania towarzyskiego. Na szczęście ta historia nie zakończyła się tragedią na drodze. Kobieta poniesie konsekwencje zlekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Grozi jej za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe. Natomiast na słowa uznania zasługują osoby, które widząc nietrzeźwego kierowcę, nie boją się zareagować. Pijani kierowcy stanowi potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Każdy kto widzi nietrzeźwą osobę wsiadająca za kierownicę powinien zgłosić ten fakt pod numer alarmowy 112.

 

 

W nocy z soboty na niedzielę (15-16.02) dzielnicowi z gminy Prostki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford.

-Kierowca był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia. W trakcie czynności dzielnicowi zwrócili jednak uwagę na pasażera, który był niespokojny i zniecierpliwiony- informuje Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie środki odurzające – policjanci znaleźli woreczki z marihuaną, tabletkę ekstazy i mefedron. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, zostaną poddane specjalistycznym badaniom laboratoryjnym. Za posiadanie narkotyków 40 – latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Brawo dzielnicowi z prostek trzymac tak dalej
Napisał: Mario dodano: 2020-02-17 18:40:05

Super, że negatywnych opinii nikt nie dodaje tylko same pozytywy... Wstyd... Nikt nie może własnego zdania wyrazić i to jeszcze nikt prawdy nie może napisać... Jeszcze raz podkreślam, że w wypadku 16 lutego brał udział 24 latek...
Napisał: Znajoma dodano: 2020-02-18 09:52:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.