Kronika 997

aktualizacja: 2020-01-31 15:41:15     nr wiadomości: 41376     przeczytano: 6408     Ilość komentarzy komentarze: 5

33-latka w trakcie zakupów zamieniła metki na odzieży. Kobieta zapłaciła  za spodnie o 40 złotych mniej niż określił to właściciel sklepu. Nie przypuszczała, że w ten sposób dopuszcza się przestępstwa. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

31 stycznia p
olicjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym sklepów na terenie miasta. Okazało się, że pracownica sklepu zauważyła, że klientka w trakcie zakupów zamieniła metki z cenami na odzieży. Oszustwo polegało na tym, że kobieta w przymierzalni przewiesiła metkę z tańszej bluzki na droższe spodnie. Stosując takie podstępne zabiegi 33-latka chciała zaoszczędzić 40 złotych. Nie sądziła, że w ten sposób popełnia przestępstwo.

Mimo, że cena produktu nie była wysoka, kobieta odpowie za oszustwo, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru. 33-latka usłyszała już zarzut oszustwa. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.


_____________
Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch braci. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, drugi miał w mieszkaniu narkotyki. 25-latek spędzi w zakładzie karnym ponad 20 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa. 28-latkowi za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, prowadząc rozpoznanie lokalnego środowiska związanego z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że 28-letni mężczyzna może posiadać niedozwolone substancje. Ustalili adres jego aktualnie wynajmowanego mieszkania na terenie miasta. W trakcie przeprowadzonych działań policjanci znaleźli w tym mieszkaniu marihuanę, którą mężczyzna przechowywał za pralką w łazience. Jak tłumaczył, narkotyki miał na własny użytek.

W tym samym mieszkaniu przebywał także młodszy brat tego mężczyzny. Policjanci ustalili, że 25-latek jest osobą poszukiwaną, ponieważ uchyla się od wykonania zasądzonej kary pozbawienia wolności. Łącznie w zakładzie karnym mężczyzna spędzi teraz ponad 20 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa m.in. za pobicie. Natomiast starszy brat odpowie za posiadanie środków odurzających. Jest to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. - informuje KPP w Ełku

 

I dobrze!Kara musi być...
Napisał: g45 dodano: 2020-02-01 03:25:22

Jak nie stac ciebie babo na bluzke to nie zamieniaj to tez kradziez...jak kradla w jednym sklepie tak robila w kazdym....jest zlodziejka...musi poniesc kare i to surowa....
Napisał: Jola dodano: 2020-02-01 13:57:01

A jakoś nic nie piszą o wypadku drogowym z udziałem policji w zeszło środę.. ewidentna wina Policjantki A zrzucili winę na kierowcę który jechał zgodnie z przepisami.
Napisał: Grześ dodano: 2020-02-03 20:53:23

Do Grześ : nie wiesz?Ręka rękę myje,noga nogę wspiera.masakra...
Napisał: g45 dodano: 2020-02-04 06:34:51

co w tych torebkach tak nierówno podzielone? Musi faktycznie na własny użytek ?
Napisał: grajmen dodano: 2020-02-07 14:58:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.