Kontrola obozów harcerskich

aktualizacja: 2019-07-19 20:36:38     nr wiadomości: 39755     przeczytano: 4560     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 8 i 16 lipca 2019 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wspólnie z policjantami i pracownikami Nadleśnictwa Rajgród przeprowadzili kontrolę 2 obozów harcerskich w bazie „Orle Gniazdo” w Okoniówku gm. Rajgród.

Głównym celem kontroli było sprawdzenie obozów pod względem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. W tym celu nawiązano łączność radiową ze stanowiskiem kierowania, dokonano praktycznego sprawdzenia warunków ewakuacji obozowiczów w wyznaczone  miejsce i wyposażenia obozowisk w podręczny sprzęt gaśniczy.

Po zakończeniu kontroli strażacy przeprowadzili w podgrupach pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się w lesie, omówili zasady korzystania z kąpielisk i sprawdzili wiedzę uczestników obozu w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Następnie dokonano prezentacji samochodu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego do gaszenia pożarów lasów oraz podręcznego sprzętu gaśniczego.

Uczestnikami obozu jest grupa 115 harcerzy i 15 opiekunów Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Ełku. - informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota, KP PSP w Grajewie

 

 

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie


 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.