Kontrabanda za ponad 5 mln

aktualizacja: 2019-05-10 17:51:20     nr wiadomości: 39184     przeczytano: 5123     Ilość komentarzy komentarze: 1

9 maja br. w powiecie suwalskim, w czasie kontroli ciężarówki na litewskich numerach rejestracyjnych, próbę przemytu papierosów o szacunkowej wartości ponad 5 mln zł udaremniła Straż Graniczna. Kierowca zapewniał, że wiezie meble do Czech.

Jak poinformowała rzecznik Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku mjr Katarzyna Zdanowicz, samochód zatrzymano do kontroli w ramach sprawdzania legalności transportu odpadów. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, ładunek, którym miały być meble, poddano więc szczegółowej kontroli.

Okazało się, że w kartonowych pudłach są papierosy; w sumie 360 tys. paczek. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 5 mln zł. 57-letni kierowca został zatrzymany.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Podejrzanemu grozi wysoka grzywna, więzienie do trzech lat albo obie te kary łącznie.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG ujawnili nielegalne papierosy o wartości ponad 10,2 mln zł.

 

Ale przypał, szkoda chłopa
Napisał: Gorn dodano: 2019-05-11 19:03:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.