Konkurs Młodzieżowych Liderów

aktualizacja: 2018-10-12 13:24:53     nr wiadomości: 37422     przeczytano: 2494     Ilość komentarzy komentarze: 0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie po raz  pierwszy aplikowała do programu „Równać Szanse 2017 – Konkurs Młodzieżowych Liderów” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a finansowanego przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowanie otrzymało 6 projektów spośród 13 złożonych w konkursie w tym jako jedyna w regionie północno-wschodniej Polski Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie reprezentowana przez Szymona Rózio – ucznia z Zespołu Szkół w Niećkowie.

W ramach wspomnianego wyżej programu młodzież działająca przy BCK w Szczuczynie realizuje projekt „Młodzieżowa Maskotka. Stacja Animacja”, który zakłada zaprojektowanie stroju maskotki reprezentującej Bibliotekę jak i sam Szczuczyn. Dzięki niebywałej organizacji młodzieży prace nad projektem ruszyły pełną parą.

O pracach związanych z projektem Stacja Animacja rozmawiał z młodzieżą Artur Łęga – koordynator programu Równać Szanse z Warszawy, który w dniu 20.09.2018r. gościł w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie. Młodzież zyskała kilka cennych wskazówek i rad. Prace nabrały jeszcze większego rozpędu…Pomysłów na samą maskotkę było kilka, dyskusjom nie było końca, zdarzały się też sytuacje „kryzysowe” a nawet kłótnie… Jednak osiągnięto kompromis!

Dnia 10.10.2018r. przyjął nas z wizytą Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna. Młodzież przedstawiła założenia projektu związanego z Młodzieżową Maskotką, zaprezentowała efekt swoich prac i na koniec wysłuchała ciekawych pomysłów związanych z promocją Maskotki.

Tak! Z wielką radością informujemy, że Szczuczyńska Młodzieżowa Maskotka już niebawem zawita na ulicach naszego miasta, w szkołach, urzędach… Zobaczycie ją w pełnej krasie a towarzyszyć jej będzie grupa młodzieży ze Stacji Animacji!

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku Stacja Animacja i Instagrama stacja_animacja! - Andrzej Kosmowski BCK Szczuczyn

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.