Konfrontacje Akordeonowe

aktualizacja: 2020-03-09 09:39:41     nr wiadomości: 41736     przeczytano: 2784     Ilość komentarzy komentarze: 0

3 Marca 2020 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha  w Grajewie odbyły się VIII Regionalne Konfrontacje Akordeonowe, których organizatorami byli nauczyciele akordeonu: Bogusław Rząsa i Dariusz Stefanowski. Celem konfrontacji była m.in. prezentacja osiągnięć artystycznych i pedagogicznych, popularyzacja wartościowych pozycji repertuarowych oraz podnoszenie poziomu sztuki wykonawczej w grze na akordeonie.  

Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Grajewo- Dariusz Latarowski. Gościliśmy 24 uczestników ze szkół muzycznych z Ełku, Grajewa, Wysokiego Mazowieckiego, Bielska Podlaskiego, Łomży, Suwałk, Augustowa, Pisza, Giżycka, Barczewa, Białegostoku, Zambrowa oraz Lidzbarka Warmińskiego.

Konkursowe  prezentacje oceniało Jury w składzie: Przewodniczący prof. Klaudiusz Baran, Rektor Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie, mgr Jerzy Kozłowski z ZSM im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku, mgr Zbigniew Ostrowski z PSM I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta( w ramach Patronatu Burmistrza Miasta) i sponsorów, laureaci Konkursu otrzymali statuetki i atrakcyjne nagrody, które wręczał między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Grajewo-Maciej Paweł Bednarko. 

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.