Komentarz prezydenta Ełku

aktualizacja: 2020-10-28 08:58:52     nr wiadomości: 43837     przeczytano: 3346     Ilość komentarzy komentarze: 22

Jestem spokojnym człowiekiem, ale dzisiaj po wysłuchaniu prezesa PiS mówię: Panie premierze, pan nic nie rozumie. Dosłownie nic. Czy widzi Pan co się u nas dzieje? Powołuje się pan często na swego śp. brata - Prezydenta RP, a On mówił, że "osiągnięty przed laty kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam - nie wolno naruszać".

Kilka dni temu napisałem, że ten podzielony kraj to Ty, ja i 38 mln obywateli. Ustalony 27 lat temu kompromis, choć kruchy, był rozsądnym rozwiązaniem. Rozwiązaniem akceptowalnym przez większość społeczeństwa. Politycy znów zrobili swoje. Tym razem nie swoimi rękami. Nie takim sposobem powinno być tworzone prawo w Polsce.

Oczekiwałem, że w końcu ktoś z rządu lub obozu władzy wyjdzie i powie, jaki ma pomysł, by podzieloną Polskę spróbować na nowo scalić. Pan dolewa oliwy do ognia. Chce Pan nas jeszcze bardziej podzielić? Strajkujący kontra katolicy? Chce Pan starć zwaśnionych grup? Chce pan nas postraszyć? Każdy z nas ma różne poglądy, a wśród protestujących są także i ci, którym bliski jest patriotyzm, wiara czy Kościół. Nie można stawiać w opozycji tych wartości czy działań. Jasne, że wulgaryzmy, czy malowanie haseł na kościołach – moim zdaniem – jest nie OK. Tak - jest złe. Ale wypowiedziane dziś w wystąpieniu słowa – wplecione między szczytne hasła – mogą napawać strachem.

Posłowie i senatorowie, członkowie rządu, Prezydent RP – możecie stanąć i powiedzieć, co zamierzacie zrobić? Posłuchajcie mądrych ludzi i zaproście: kobiety, prawników, etyków, lekarzy czy duchownych. Zawsze jest czas na rozmowę i działanie. Mądre działanie.
Codziennie widzę, co dzieje się w naszych szpitalach, jak przybywa zakażonych: młodych, starszych, samych lekarzy i pielęgniarek. Wielu z nas boi się wirusa, inni uważają, że go nie ma. Część z nas przyzwyczaiła się do niego, inni nie. Szanuję opinię każdego. W domach kłócimy się o dostęp do komputera, o ciszę, bo lekcja… Panie prezesie, my wszyscy mamy co robić w naszych miastach.

Nie dajmy się sprowokować, szanujmy siebie, miejsca, w których żyjemy.

Tomasz Andrukiewicz
Kilka dni temu, mądra, starsza kobieta, zakonnica powiedziała coś poruszającego, mądrego. Może to poruszy i rządzących. Polecam

Siostra Małgorzata Chmielewska:
"Jestem przeciwna zabijaniu dzieci nienarodzonych, w tym niepełnosprawnych. Sama, jak wiadomo, wychowuję niepełnosprawnego, przybranego syna. Jednak są sytuacje, w których trzeba zostawić sumieniu kobiety-rodziców wybór. Do heroizmu nie można zmuszać. Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy. Los osób niepełnosprawnych i rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi jest większości społeczeństwa i rządzącym obojętny. Pokazał to strajk w sejmie. Pokazuje milczenie przywódców Kościoła, którzy powinni od dawna wskazywać na ewangeliczną drogę w polityce - najpierw najsłabsi! Pokazują hejty pod wpisami ludzi proszących o pomoc w leczeniu ich dzieci: "jak se kalekę urodziłaś, to twój problem". To podsumowanie tych hejtów. Orzeczenie Trybunału nie jest troską, jest chwytem politycznym. Tak to oceniam. Zmieni się władza, aborcja będzie na życzenie. Troska o starców, dorosłych niepełnosprawnych, dzieci nie tylko niepełnosprawne, lecz z trudnych warunków, chore psychicznie, chore na raka - to także działalność pro-life. Tu, jako państwo dajemy ciała. Kruchy kompromis właśnie runął. Cynicznie - w momencie epidemii. To w skrócie. Jestem smutna. Kolejna wojna i podziały, kiedy wróg-wirus siedzi w chałupie."

  - Tomasz Andrukiewicz   - Siostra Małgorzata Chmielewska

Brawa dla prezydenta Ełku -piękna postawa
Napisał: Grajewianka dodano: 2020-10-28 10:33:27

Wielkie Brawo
Napisał: Grajewiak dodano: 2020-10-28 10:35:13

Zazdroszczę takiego prezydenta, Grajewianka
Napisał: Marta dodano: 2020-10-28 11:39:37

wie co mówi! jak mu zaczną wychodzić na ulice i niszczyć miasto...tak skrupulatnie dbane i szykowane na użytek wszystkich, nie tylko "prawdziwych polaków" napuszczać na siebie ludzi, zamiast uspokajać atmosferę - tak robi tylko fanatyk, który stoi zapiekle tylko przy swoim zdaniu, nie liczy się z innymi i nienawidzi tych, którzy mają czelność myśleć inaczej niż on; z takich rzeczy właśnie się bierze fanatyzm, wojny narodowe, ludzie przeciwko ludziom, bo nikt nie chce na troszeczkę ustąpić przed drugim; a zazwyczaj starcza mały gest, sygnał w stronę tych drugich... taki pan, który teraz tak wspaniale wypowiada się w tvp, mówi o obawie przechodzenia na islam, ale to właśnie podobne działania jak dzisiaj rządzących prowadzą do zwalczania się, nękania i terroru jak w islamie - "innowiercy" wiadomo jak mają skończyć wstyd wstyd
Napisał: janek dodano: 2020-10-28 12:25:04

Szanowny Panie Prezydencie Ełku. Dziękuję Panu za publiczne zabranie głosu. Głosu rozsądku. Życzę zdrowia i sukcesów w trudnej codziennej pracy. Zawsze podziwiałam siostrę Małgorzatę Chmielewska, jej mądrość i empatię. Teraz również wykazuje się odwagą, bo wypowiadając się na temat władzy i dostojników kościelnych może mieć"pod górkę". Jestem osobą wierzącą i chcę w kościele słyszeć prawdy wiary a nie politykę.
Napisał: xyz dodano: 2020-10-28 12:32:57

brawo brawo. P.Andruszkiewicz pozdrawiam Paweł
Napisał: przedsiębiorca dodano: 2020-10-28 12:39:45

Ładnie to Pan ujął i dokładnie naświetlił. Życzę Panu zdrówka i siły w dalszej pracy dla Społeczeństwa. Pozdrawiam serdecznie.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-10-28 12:55:31

Nie pozbawione to sensu. Odnośnie aborcji to jestem teraz za ,być może wiele tych pań co tak bluzgały na wiecach nie byłoby na świecie.
Napisał: Max dodano: 2020-10-28 14:21:30

Zostawcie kościoły i pomniki, idźcie do posłów tam gdzie mieszkają, tam domagajcie się swojego. Nie walcz ie między sobą, to tamtych trzeba przepędzić.
Napisał: K dodano: 2020-10-28 14:45:50

Szanowny Panie jestem mieszkanka Grajewa wlasnie przeczytalam Pana komentarz i bardzo Panu dziekuje za te słowa napisane z taka madroscia. Oby dotarly one do P.Prezesa Kaczynskiego. Jeat Pan madrym czlowiekiem,zycze zdrowka i ponyslnosci
Napisał: Jola dodano: 2020-10-28 15:11:32

Bravo Panie Prezydencie, wielki szacunek .
Napisał: Obiektyw dodano: 2020-10-28 15:22:47

Brawo, Brawo, Brawo. Szkoda tylko, że to nie są słowa prezydenta Polski i rządzących. A dla Pana Andrukiewicza wielki szacunek. BRAWO
Napisał: ja dodano: 2020-10-28 15:51:52

Panie prezydencie Ełku mi zdaje się że to Pan niczego nie rozumie. Kompromis jest i pozostaje, a Pan chyba nie wie o co chodzi że to jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego i czego dotyczy. Przepraszam ale Pan ośmiesza się tym komentarzem, i nie widzi Pan że to było wcześniej zaplanowane te maski, napisy, symbole - młodych wkręcają którzy też nie wiedzą o co chodzi tak Panie prezydencie Ełku, młodzi nie wiedzą proszę zapytać się iść do tych młodych jeśli nie otrzyma Pan serii bluzg i środkowego palca. Wstyd i hańba posługiwać się symbolem "pioruna" znakiem hitler jugend. Cały czas tu chodzi o obalenie tego rządu. Gdzie pokolenie JP2?, kibice muszą bronić kościołów przed "barbarzyńcami". To nawet hitlerowcy i komuniści potrafili uszanować Kościół choć im nie było po drodze z Kościołem. A dziś czy to ci sami co śpiewali "Barkę" z Ojcem Św. - chyba nie, bo to że niszczą pomniki Ojca Św. - człowiek który pilnował pomnik w Wołominie został pobity, ks. wikary w jednej z parafii w kraju też został pobity, tak zaczynały się rewolucje ta francuska i ta sowiecka i wiemy ile zła uczyniły. Tu Panie prezydencie Ełku jest manipulacja środowisk lewackich, posłów i posłanek Lewicy i PO, proszę zobaczyć jak Pan prezydent Warszawy nawołuje do rozruchów a z Czajką nie może sobie poradzić, królowa polskich rzek to ściek i szambo - jak Pan to nazwie? I Pan powołuje się na siostrę Chmielewską, kawałek tekstu wyrwany. Proszę zobaczyć jak poprzednie rządy dbały o niepełnosprawnych i co zrobiły dla najsłabszych. To pisze zwykły obywatel który przeżył i rządy komuny, i liberałów i widział wiele złego na szczytach władzy. Tylko oby nie spełniły się złowieszcze zapowiedzi - 10 do 14 dni taki jest okres wykluwania się koronawirusa. Życzę wszystkim zdrowia,i oby zakończyło się jak najszybciej to szaleństwo, tak jak w USA BLM umarło śmiercią naturalną. Pozdrawiam Pana Panie prezydencie Ełku i Panu też życzę zdrowia.
Napisał: grajewianin dodano: 2020-10-28 16:21:16

Brawo panie PREZYDENCIE cały szacunek dla pana niech nasze władze biorą przykład.
Napisał: grajewiak dodano: 2020-10-28 17:36:21

Wspaniałe, mądre słowa! Jest Pan niesamowitym człowiekiem. Szkoda, że nie mamy takich rządzących!
Napisał: Alaa dodano: 2020-10-28 18:18:00

Wielkie brawa,Popieram,
Napisał: alan dodano: 2020-10-28 21:03:22

Brawo p. Prezydencie !!! Wielki szacunek! A co do powiedzenia ma burmistrz, starosta, wójt naszego miasta?
Napisał: Iga dodano: 2020-10-29 06:03:59

Brawo Grajewianin. Zamiast nienawiści i agresji panie Prezydencie powinien pan nawoływać do szacunku i pokoju. Haniebna jest sytuacja gdy brat brata nienawidzi, a pan przyklaskuje, podburza. Proszę pomyśleć o konsekwencjach!!!
Napisał: A.O. dodano: 2020-10-29 08:39:39

Brawo Panie Prezydencie! a gdzie głos Grajewa????
Napisał: my dodano: 2020-10-29 09:38:13

brawo brawo brawo! tacy powinni być ludzie na stanowiskach - umiejętność rozwiązywania konfliktów, empatia, szacunek dla innych, stanowczość - to cechy prawdziwych przywódców. nie dziwię się, że ten pan wygrywa na tylu polach; Ełk do przodu - zgoda buduje!
Napisał: jam120 dodano: 2020-10-29 10:12:36

Do grajewianin -widać, że tylko z TVPiS czerpiesz swoją wiedzę i przekonania, nie czytasz i nie słuchasz niczego innego. Nie pomyślałeś, że może znak błyskawicy , to grom z jasnego nieba na poczynania Prezesa i jego wspólników, na jego niszczenie Polski i Polaków, bo kto w dobie paniki z powodu koronawirusa występuje do "niby" TK o wydanie orzeczenia w sprawie aborcji. Paradoksem jest to, że Przyłębska ze wspólnikami orzekła " niby w obronie życia", że zdrowe dziecko (chociaż z gwałtu) można "usunąć", natomiast "istotę" bez głowy, części organów , zdeformowaną - "potworka" (przepraszam za to drastyczne określenie) kobieta musi urodzić. Pytam, w jakim celu , w imię czego? Żeby czuła się nie tylko zdruzgotana sytuacją ale wprost upodlona? Życzę zdrowia, bo ....
Napisał: xyz dodano: 2020-10-29 12:39:57

Mam pytanie co Pan zrobił dla osób niepełnosprawnych w Ełku żeby się im lepiej żyło ?
Napisał: Mieszkaniec Ełku dodano: 2020-10-29 14:40:16

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.