Wiadomości

  • 88 komentarzy
  • 8189 wyświetleń

Kolejny dzień protestów

Kolejny dzień protestów

28 października  w Grajewie odbył się "kulturalny spacer" ulicami miasta.

Protesty w Polsce z dnia na dzień gromadzą coraz więcej uczestniczek i uczestników, którzy na różne sposoby wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która doprowadzi do zaostrzenia prawa aborcyjnego. W wielu miastach  od kilku dni na protestach gromadzą się setki osób, pomimo że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami z powodu epidemii koronawirusa, dozwolone są zgromadzenia liczące maksymalnie pięciu uczestników. 

Jarosław Kaczyński wezwał wczoraj człónków PiS i wszystkich, którzy ich popierają, do obrony kościołów.  Prezes PiS wykluczył też możliwość zmiany wyroku Trybunału Konstytucyjnego. 

fot. e-Grajewo.pl

Komentarze (88)

nie dajcie się zastraszyć, protestujecie w słusznej sprawie wielu was popiera ale nie może wyjść tak ja wy na ulice pozdrawiam trzymajcie się

/budynek kościoła i katolicy w Grajewie są straszliwie prześladowani?.
Kaczyński niech dalej podburza ludzi !

Kochane Grajewskie Dziewczyny nie dac sie zastraszyc,/

Duma rozpiera, pozdrawiam wszystkich Grajewo jest z wami! ***** ***

kiedy następny, bo o dzisiejszym nic nie wiedziałam, przyjdę

Myślę, że jakby zorganizować protest przeciwko temu, że podskoczyły ceny żywca to też by poszli i krzyczeli. Połowa z tych ludzi to dzieciaki, które wyszly bo fajnie wyjść podrzeć ryja. Nie przekona mnie nikt, że są tam dla jakiejś idei.

Dziewczyny jesteśmy z wami!!! Nie dajmy się zastraszyć!! Mamy prawo wyboru!!!!

Tak trzymać !!!
Dość dzielenia Polaków

Gimbusy wyrwały się z domu i tańczą jak im Jarek zagra.

hahaha ilu obrońców "kościoła " się zebrało zacznijcie używać własnego rozumu a nie ślepo wierzycie w to co wariat mówi w tv

Nikt z katolików w Grajewie nie jest zastraszany. Nie wierzcie słowom Kaczyńskiego. Marsz przeszedł przy kościele Trójcy świętej w pokojowy sposob. Nienawiść prowokuje sam pan Kaczyński.

Mam prosbe. Wpisujesz swój komentarz, podaj imię i nazwisko. Bądź odpowiedzialny.

Przyszłe matki i ojcowie

Legalnej aborcji domagają się osoby których nie usunięto ale chyba przez przypadek.

A gdzie Wy tak idziecie młodzieży kochana? Bo chyba nie do szkoły. A co Wy w rączkach niesiecie? Bo chyba nie zeszyciki i książki. A czego Wy dzieci kochane chcecie? Bo chyba nie zabawek. A co Wam się nie podoba na tym Naszym podwórku? Bo mamy możliwość demonstrowania i nikt nas nie gania, nie bije, nie leje wodą. Czyli mamy Demokrację czyż nie? Demos i kratos z greckiego władza ludu. No to lud rządzi czyż nie? Sam z siebie lud nie rządzi, lud rządzi przez swoich przedstawicieli, a lud w naszej Ojczyźnie co 4 lata wybiera swoich przedstawicieli czyż nie? Tak więc skoro mamy Demokrację, to dokonujmy wyboru naszych przedstawili co 4 lata, i nie miejmy do nikogo pretensji że nam nasi przedstawiciele Ludu i ich władza nie podoba się.

A co nagle tak liczebność się zmniejszyła ????Dwa dni temu 500 bab ,dziś może 100. Za zimno ???Czy w głowie zaczyna się układać ?

Najlepsze jest to, że prawie w połowie to dzieci strajkują. Żenada. Niedługo będą chciały usuwać ciążę bo "wpadnie"

Bardzo dobrze robicie. Brawo Wy. W Grajewie też są źli ludzie, wiadomo z jaką partią związani i ich sojusznikami. Czas na zmiany nadchodzi, każdego rozliczymy z osobna. Dołączam do Was kochane dziewczyny.

Wzorowy przykład dystansu społecznego... Służba zdrowia pozdrawia. Do zobaczenia

Widać skąd Grajewianie czerpią informacje. Nikt z nas podczas protestów nie przekroczył bram kosciola, a i tak znalazły się osoby które chcą go bronić. Jedyne przed czym musimy się bronić, to odebranie wolności. Nie kościoły są naszym celem- większość Grajewian jest ochrzczonych. Naszym celem jest otworzenie ludziom oczu... bo co będzie następne? Odebranie praw wyborczych?Ludzie, przełączcie czasami TVPis i zobaczcie jak naprawdę wyglada rzeczywistość. Bo to o czym mówią w publicznej telewizji, nijak ma się do rzeczywistości. Zacznijcie myśleć, bo obudzimy się bez prawa głosu. Brawo dla Grajewskiej młodzieży( i nie tylko). Zachowujecie się bardzo dobrze!

Czas zdjąć krzyże ze ścian świeckich instytucji i zanieść je gdzie ich miejsce - do kościoła. To samo z lekcjami religii w świeckich szkołach. Wszak konstytucja również mówi o świeckości państwa i rozdziale z kościołem. I koniec z finansowaniem kościoła z budżetu państwa. Kościół niech się zajmie wiarą i tylko wiarą w granicach murów kościoła. Katolicy spalą mnie za te słowa na stosie.

Brawo Grajewo.Trzymajcie się nie dajcie się prowokować

Szkoda ze nie zostały rozjecha e autem jak się panoszą po ulicy !

Ja chce zapytac Kaczynskiego kto ma bronic koscioly to nie jego wlasnosc i ksiezy to jest wlasnosc katolikow danej parafi a kobiety sa czlonkami parafi nie partia PiS, ONR i Wszechpolska tylko wszystkich i wszyscy moga korzystac z kosciolow a nie tylko wybracy Kaczynskiego.

Ja tak patrzę to idą tam same dzieci i czy oni mają pojęcie o co oni protestują raczej nie żal mi tych rodziców co puszczają swoje dzieci na te protesty

Brawo Grajewianie. Zaskakujecie mnie pozytywnie!!!! Jesteście nadzieją!

Popieramy was i bądźcie dzielni ,wasza przyszłość co wywalczycie bo psiaki zniszczyć chcą to co mieliśmy i tylko zasłaniają się kościołami zeby odwrocić uwagę .!,,BĄDŹCIE WTRWALI,,,,nie dajcie się oszukać a księża do kościołów i tam ich miejsce .

Dziecko niesiesz transparent i się śmiejesz, ale To nie jest wojna idź na lekcje historii, bo chyba trochę przespałaś i poczytaj jak to było w czasach wojny, bo nie masz pojęcia w czym uczestniczysz. pomieszały się Wam wartości za kilka lat będziesz szła do tego kościoła bo będziesz chciała ślub w białej sukni, pójdziesz chrzcić dziecko choć tak naprawdę nawet nie wiesz jak w tym kościele się zachować, za kilka lat będziesz płakała, że nie możesz mieć dzieci a tak bardzo byś chciała.
Nasi dziadkowie walczyli z najeźdźcami a Wy z kim? z sąsiadem, kolegą...

Szkoda tylko tych zagubionych starszych osób, które zmanipulowane staneły pod kościołem. Nikt nie chcę ich krzywdy. Nie każdy w tym kraju jest chrześcijaninem, nie każdy chrześcijanin chcę tego samego. Skoro Bóg dał nam medycynę, to po to by z niej korzystać. Nikt tu nie chce robić aborcji przed śniadaniem co miesiąc.

Dzieci? Raczej młodzież, która już lub za kilka lat będzie posiadała potomstwo. Nie dalej jak 40-50 lat temu, dziewczyna, która miała 22 lata, a jeszcze nie urodziła dwójki dzieci, była z tych innych. Kto ma protestować ja się pytam? Mohery po menopauzie? Nie dać się !

Mam 40 lat, jestem matką dziecka niepełnosprawnego w dużym stopniu. Kocham go nad życie i nie wyobrażam sobie, żeby mogło go nie być,ale boję się też co będzie gdy nas rodziców zabraknie, bo wsparcie państwa jest ŻADNE. Będąc w ciąży byłam młoda, nie zdawałam sobie sprawy że coś może być nie tak, nie było wtedy takich badań jak dostępne są teraz. Kilka lat później zaszlam w druga ciążę, byłam pewna że nic dwa razy się nie zdaża, niestety życie pokazlo co innego. Płód był obciążony taką samą wadą genetyczną, co stwierdziły niezależne od siebie badania kilku lekarzy. To nie była prosta decyzja, ale usunełam ciążę i jestem pewna, że podjęliśmy z mężem najlepszą, chociaz nie łatwą decyzję. Teraz po latach, gdyby ktoś zapytał, czy postapilabym tak samo, odpowiadam że TAK. Nie dałabym rady, uwierzcie nie przeszlabym przez to po raz drugi. Proszę mnie nie oceniać, to moje życie i moje sumienie. Może ktoś by zrobił inaczej, my z mężem podjęliśmy taka a nie inna decyzję.

Brawo, popieram protest! Stop zaostrzaniu prawa i narzucaniu swoich poglądów całemu społeczeństwu!

Ludzie trochę rozsądku .wystarczy trafić w czuły punkt i co się dzieje prawie zamieszki .A w sumie prz3cież to głównie chodzi o stołki te na górze .To idealna manipulacja ludźmi.

Żenada młode siksy co pojęcia o życiu nie mają tylko komórki w rękach pobrały kartoniki w ręce i chyba same nie wiedzą po co idą. I młodzi niby mężczyźni.....ludzie gdzie rodzice tych dzieci gdzie wartości wyniesione z domu. A potem to w kościele udziel ślubu i pochowaj......a won

Idę w marszu, ponieważ nie zgadzam się na bestialstwo wobec kobiet. Nie zrozumie tego żaden mężczyzna, ponieważ w obliczu wizji urodzin chorego dziecka ,,zawija'' się i zostawia matkę samą, podobnie jak państwo. Jestem w wieku, w którym już nie planuję potomstwa, ale mam dzieci i idę dla nich, dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy są naszą przyszłością. Mówię NIE w sposób najbardziej kulturalny, na jaki mnie stać, ale gotuje się we mnie, bo jestem matką, kobietą i nie dam się traktować jak przedmiot!

A gdzie podział się strach przed pandemią koronawirusa 🤔 To się nazywa hipokryzja!

Młodość! Zmiana! Postęp! Brawo Grajewianki i Grajewiacy!

Zdjęcie z kościołem w tle jest bardzo wymowne - tylko niewielka garstka broni idei katolickiej, a po drugiej stronie - też katolicy. To jest schyłek starego porządku jaki znamy. Lata obłudy i ciemnoty wciskanej przez księży nie wytrzymały w zderzeniu z postępem i cywilizacją.

Jesli tak wyglada kulura to ja niewiem kto ta mlodziez szkolil te wulgaryzmy co krzyczaly dziewczyny to wola o pomste do nieba gdym miala taka corke to ze wdtydu bym sie spalila

oj mamusie mamusie a 500+ to sie bierze to zróbcie protest ze nie chcecie 500+

Wy macie prawo protestować , a oni mają prawo się modlić.

Kiedy wkoncu zrozumiecie ze te "małolaty" jak piszecie walczą o swoją przyszłość! Nie ważne czy są w gimnazjum czy w liceum, są kobietami i mają prawo decydować o swoim ciele.
Jeśli waszym zdaniem są za młode na strajk to powiedzcie jaki wiek jest odpowiedni??!! Zaściankowe Grajewskie kobiety bądź mężczyźni komentują w taki sposób.
Dziewczyny jestem dumna…!!!! Nie damy się.!!
A w kwestii kościołów Pan Adam ma 100% rację. KACZYŃSKI chce skłócić Polski naród, chce podzielić nas na obozy

Onyx pajacu to właśnie za kilka lat te dzieci będą miały dzieci a nie ten pan z kotem którego zdjęcie masz nad łóżkiem

Brawoooooo Grajewo. Dość niszczenia Polski, pogardy dla kobiet

A koronawirus szaleje.... i ciekawe dla którego z Was protestujących zabraknie miejsca w szpitalu lub respiratora.

Niech koscipol stanie się w koncu prawdziwym kosciolem.Odpolitycznic kosciol. Dosc dyktatury i decyzji podejmowanych po cichu i noca.TEraz to pandemia a wiece przedwyborcze to co? Ktos myslal ze dac parę groszy.naoteierac sklepow z alkoholem isterowac glupim narodem a samemu krasc.miliardy.

...czy to aby naprawdę grajewska młodzież????..czy az tylu jest lewaków, ateistów i zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci??...a gdzie ich rodzice?? czy siedzą DUMNI w domu z takiego wychowania swoich dzieci??????..taka dziura jak Grajewo nie myślę, że sama porwała się do walki i to wcale nie o niechciane ciąże a raczej do walki z Rządem!!!!!...czy to na pewno Grajewiacy????...

do nie ; masz rację ,wyszli młodzi zadymiarze

Nie panujac nad.pandemia.bo zamiast przez lato przygotowac wszystko na jesien,Kaczynski probuje zrzucic odpowiedzialnosc za smierc.i cierpienie tysiecy ludzi na kogos innnego.kosciol juz nie ten sam koscielny slub Kurskiego otworzyl oczy wielu polakom.

Do Adama Tarnowskiego. Dlaczego ty nie wpisałeś swego komentarza tylko prośbę.

Niech ludzie kłócą się dalej i tak tych na górze nie rusza to kosztem prostych ludzi rozstrzygają swe zagrywki polityczne. Dziwne że zawsze jak już forów się do władzy to prosty lud mamo gdzieś. A szara masa daje są wmówić wszystko się po wierzy w Internet telewizje .Ludzie pomyślcie realistycznie o konsekwencjach tego co robicie .wstyd za Polaków

A czy to nie miał byc protest pokojowy ? Rozumiem w ciszy spokoju kulturalnie przyejść przez miasto i w ten sposób pokazać swój sprzeciw. Natomiast to były wulgarne okrzyki. W tym jest wasza siła kochana młodzieży ? Pokrzyczycie sobie poprzeklinacie pośmiejecie pobawicie i co??? Jeśli już chcecie być tacy dorośli i decydować o sobie to proszę róbcie to z klasą.

Do Anka ,te młode kobiety,nie siksy jak to ujęlaś , walczą o swoją przyszłość.Jestem rodzicem , który też tam był,i popieram w pełni te walkę, nie tylko o prawa kobiet, ale też walkę z tym nieudolnym ,zmanipulowanym rządem. Do krytyna ,zdziwiona ,że nasza Grajewska młodzież potrafi zawalczyć ,?,że w takiej dziurze są osoby inaczej myślące niż pissssuary, obudź się,bo jeszcze nie raz się zaskoczysz.jestem Grajewiankąi jestem dumna ze swojej córki.

Cieszę się, że mimo, ze Grajewo to bastion pisu, ciemnoty, zamordyzmu .. są jeszcze ludzie, którzy nie boją się wyjść i protestować przeciwko dyktaturze starego dziadka z kompleksami. Może ten kraj w końcu się zmieni, mam nadzieję, że będzie nas więcej następnym razem.

Anka przeczytałem twój wpis i tak mnie rozbawił ze aż postanowiłem się tym podzielić.:) fajny he he:p:)

Mlodziaki chca uprawiac sex bez konsekwencji,bo beda mogli usuwac. Gdzie rodzice tych dzieci? O protestach mowia i dra mordy ci ktorzy nie maja dzieci,prawdziwe i ODPOWIEDZIALNE matki siedza w domach, zajmuja sie rodzina,biora na siebie konsekwencje. A te chodza dra mordy bo chca dzieci zabijac,cieszcie sie ze was nie pozabijali,gdzie widzieliscie takie ciezko chore plody..ile.ich jest na milion? Macie takie w rodzinach?pokazcie je!

wirusa rozsiewaja i gdzie wy patrzycie na nas? Ludzi ktorzy boja sie! Gdzie macie pod uwaga seniorow z miasta? Oni kozaki wszystkie ale na plg,idzicie na zakazny pomagac albo podpiszcie od razu ze nie chcecie pomocy w razie zachorowan.medyki!

Odpowiedzialna matka lecz się. Pisze to ja matka dwójki dzieci, wykształcenie wyższe, lat 41.

" Odpowiedzialna matko" wstydź się i dziękuj Bogu, że masz zdrowie dzieci. Jednak ty nie masz prawa narzucać swojego zdania innym, każdy powinien mieć prawo sam podjąć decyzję, czy podoła urodzić i wychować kalekie dziecko. Też jestem matką i popieram prawo wyboru. I wierzę w Boga. Kościół to ludzie, nie budynek czy ksiądz, który zamiast uczyć miłości do bliźniego zajmuje się polityką, a rolę kobiety sprowadza do służącej mężczyzny.

Policja niech mandaty wlepia za tworzenie zgromadzen powyżej 5 osób...troche budżet zasilą...

strajkujcie przeci 500 plus bo wiekszosc z was jeszcze dostaje wstyd dla pozostalych kobiet za was gowniary do szkoly

Kasia te młode kobiety jak to ujęłaś to dzieci które powinny w tym czasie uczyć się szacunku do życia i do ludzi starszych i jak nie używać wulgaryzmów.trzeba nad tymi dziećmi płakać a nie być dumną .Moja córka jest lekarzem pracuje z chorymi zarażonymi koronawirusem z niej jestem dumna.Na twoim miejscu nie byłabym dumna ani z siebie ani tym bardziej z córki biegającej nie wiadomo po co i wykrzykującej jakieś durne hasła.Zastanawiam się jakie będą matki z tych dziewczyn jak wychowają swoje dzieci i jaka będzie nasza Ojczyzna za którą przelano tyle krwi.

Do tych co piszą, że strajkują dzieci, gówniary, itp. Zapomnieliście kto walczył w Powstaniach? Mochery? Nie!!! Właśnie gówniarze, którzy wiedzieli za co idą oddać swoje życie!!! Na pewno, nie po to, by teraz jeden z drugim pisali takie głupoty! Wszyscy, którzy tak piszą, są jak ten, co poza kotem nie znają innego życia! Opamiętajcie się i obudźcie ludzie...

Kobiety wychodzą na ulice w trakcie pandemii, ponieważ odbiera im się wolność ! Prawo do wyboru. To pokazuje że dla ludzi są rzeczy ważne i ważniejsze. Każdy z nas się boi, ale nie można stać z boku i patrzeć. Zamknąć się w domu i udawać, że problem nie istnieje. Sama mam dwójkę dzieci. Być może kiedyś będę miała trzecie. Co będzie jeśli to dziecko będzie umierało w moim brzuchu, a ja razem z nim ? Co powiem moim dzieciom, że mama umiera bo rząd tak postanowił ?! Nie rząd ! Stary pan, którym największym osiągnięciem w życiu jest zmiana żwirku w kuwecie ! Na pewno wychodzimy na ulicę w różnych intencjach. Jedne bo chcą aborcji w razie czego, inne, bo chcą mieć pewność, że gdyby przyszło im wybierać otrzymają pomoc i nie zostaną same. Tu chodzi właśnie o wybór, który jest nam odbierany.

edzio,a teraz przetłumacz na Polski.

Dlaczego już drugi raz nie jest opublikowany wpis od Daro???

Brawo za odwagę cywilną! Dziękuję za prawdziwe świadectwo człowieczeństwa i przykazanie miłości bliźniego. Wszystkim służbom za odpowiedzialność. Natomiast...
Życzenie komuś rozjechania przez samochód i zapewne śmierci pod jego kołami, deprecjonowanie młodych ludzi, bo zapewne nie umieją zachować się w kościele lub obrzydliwy wpis, że uczestników protestu nie abortowano przez przypadek - to najprawdopodobniej SZCZERE przestrzeganie norm etycznych i chrześcijańskich PRAWDZIWYCH katolików!??
PS Czy osoby podnoszące kwestię odrzucenia szczodrych 500+, już zwróciły skarbowi państwa otrzymywane przed sześciu laty np.: "kosiniakowe", ulgi podatkowe na dzieci, czy gratyfikacje za wprowadzone urlopy tacierzyńskie i wydłużone macierzyńskie?

Sokrata zgadzam się w 100%

Zobaczcie, jak jeden dyktator może podzielić naród.
Czy to rzeczywiście w czasie kiedy każdy martwi się o swoje życie i życie najbliższych powinni debatować nad takimi ustawami, wirus sam to rozwiąże. Rząd nie ma pomysłu jak z nim walczyć, więc skierował wszystko na naród. I teraz manifestanci są odpowiedzialni za roznoszenie covidu, za kościoły, a kto ich do tego podburzył. Ludzie nie idzcie brat na bratam pora przejrzeć na oczy.

edzio= O czym ty piszesz wes te 500 plus i chowaj przez 30 lat kalekie dziecko ktore potrzebuje 24 godziny opieki i rechabilitacji, moze bys dokonal takiej adopcji i sprubowal jak to wyglada i nie wypisuj glupot, to jest decyzja kobiety a nie twoja, ani PiSu, ONR, i Wszechpolskiej, dzieki jak masz dzieci i sa zdrowe to tego nie rozumiesz. WARA OD KOBIET. A przeslaniem Biskupow i Ksiezy jest nauczanie w kosciele glosic slowo Boze a nie zajmowac sie polityka za pieniadze tylko pomagac tym biednym i porzywdzonym kobietom. bo kobiety nie niszcza kosciolow to jest prowokacja PiSu.ONRu, Wszechpolskiej

mandat 1000zł i kara z sanepidu i towarzystwo się rozejdzie

Obrońcy kościoła?.Wstyd trochę ,bo nikt kościoła nie demoluje , choć kościół nie pozostaje bez winy. Zbierali podpisy , agitowali i tak wykreowali Jarka i jego nieprzewidywalne decyzje. A jestem dumna z młodzieży .Brawo ,że w końcu nastąpiło przebudzenie.

Inka moja droga , bądź dumna bo masz na pewno wspaniałą córkę,ale nie osądzaj mnie ,mojej córki bo nie masz do tego prawa .Ja nikogo nie osądzam i nie krytykuję .Ktoś wcześniej wspomniał, powtórzę :ten na górze nas rozliczy.Tobie radzę więc nie oceniaj .I dyskusje z Tobą kończę.Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Do ja. W pierwszej manifestacji było więcej osób bo było 24 H wcześniej ogłoszone , A w drugiej było zaledwie kilka godzin. Szczekasz dużo widzę. A zkrzyknij coś swojego ,zobaczysz ile osób przyjdzie .
Do Anki same siksy jak piszesz , ale to o nie się rozchodzi to przed nimi przyszłość. Wybacz żeby babka 70letnia szła z transparentem ,,Zostawcie moją macice"
Włącz myślenie!

Narodzie was nikt nie podzielił wy sie sami dzielicie.Trudno mi pojąć to wszystko bo mnie to nie dotyczy ja mojej macicy nie mam już lat 20 ale jak ja miałam to by do głowy mi nie przyszło żeby iść sie i wyskrobac mimo że cały mój świat w fasadach sie zatrzasl i runął.O co wam tak wogole chodzi pseudomatki Polki o to że na legalny sie nie wyskrobiecie?Spokojnie za to parę złotych wyskrobiecie i zrobicie to robiliście dotąd teraz i zawsze.Jestęscie obrzydliwe.A za hejt Ok.Dziekuje bo czytać o was też nie bede

Miło widzieć że ktoś jeszcze ma empatię do kobiet w tym wypizdowie.

Matka Polka- jesli kazdy bedzie pilnowal swoich "czterech liter"- to nie bedzie protestow. Czy w normalnym kraju rzad zajmuje sie aborcja ?!
Kosciol i PiS- dzieli od lat nasze spolecznstwo - pod haslem jestes katolikiem -fanatykiem popierasz Pis- jestes "prawdziwym Polakiem i patriota -jestes przeciw- nie jestes prawdziwym Polakiem i nalezy ciebie zakwalifikowac do elementu wrogiego ! Zastanow sie i odpowiedz prosze , czy w tym kraju mozna byc normalnie traktowanym bedac innego wyznania, wyrazajac inne poglady i przekonania ?? Napewno - nie ! Zapytam sie jeszcze jedno, dlaczego , ktos ,kto np. nie jest katolikiem musi podporzadkowac sie nakazom wymyslanym przez kosciol i podporzadkowywac sie jego ideologii i naukom,ktore wcale nie sa sluszne - jak w tym przypadku?! Co widac po podzielonych zdaniach w spoleczenstwie !
Mlode Panie protestuja w slusznej sprawie !!

Ciągle tylko hasła wolność i prawo wyboru. Życie ludzkie nie może podlegać czyjemuś wyborowi. A może zlikwidujemy kodeks karny i wszystkie sprawy pozostawimy do wyboru ludzi? Skoro ludzie chcą mieć prawo zabicia małego człowieka, to dajmy im prawo zabicia dorosłego. Prawo dokonywania kradzieży, pobić, podpaleń itp. Niech decydują zgodnie ze swoim sumieniem. Wybór nie zakaz.

Wybór dla kradzieży - czy moza cos glupszegp napisac, jak w Twoim przypadku ?
Gdzie Ty pobierales nauke edukacji seksualnej ,ze robisz tak glupie porownaia -na plebanii u szamanow w sukience ?

J**** ć Pis
To teraz wszystkie mamy które braly udział udział w protestach zzrzekaja się 500 + na rzecz dzieci chorych

Do Choop - użyłeś bardzo rzeczowych kontrargumentów. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak przyznać ci rację. Niech zabijanie dorosłych i zdrowych dzieci pozostanie zakazane, a zabijanie chorych dzieci niech zależy od wyboru kobiet.

Wybór dla kradzieży - jezli zygota lub embrion jest dla ciebie juz dzieckim, to czy warto z toba prowadzic dyskusje ?
Panie prostestuja po to , by miec mozliwosci usuwania ciazy,ktorej plod nie rokuje najmniejszej nadzieji na przezycie lub jest niewyksztalcony i po urodzeniu bedzie skazyny na 24- godzinna opieke oraz na niewyobrazalne cierpienia , po to by w krotkim czasie umrzec- czy to tak trudno zrozumiec ? Tym samym takie przezycia doprowadza matke, ktora bedzie zmuszaona rodzic takie dzieci do niebywalej traumy , ktora bedzie ja przesladowac przez cale zycie- czy o to tobie chodzi ) Nie upraszczaj kwestii aborcji idotycznymi zadawkowymi postami, poniewaz to nie jest to taki prosty temat, a dla ciebie z cala pewnoscia zbyt skaplikowany, bys mogl cos madrego w tej kwestii napisac !

Tak lubicie sobie swoje wygodnictwo uzasadniać cierpieniem dzieci i traumą kobiet. Jest coś takiego jak medycyna paliatywna i hospicja pernatalne. Tam dzieci mogą się narodzić i umrzeć w ramionach matek, z lekami, w cieple, z godnością. A nie rozerwane szczypcami albo uduszone w drogach rodnych. Tylko nie pisz o aborcji farmokologicznej, bo ona jest tylko na początku możliwa, a poważne wady wykrywa się przeważnie później. A teraz popatrz na traumę kobiety, której dziecko umarło w jej ramionach, która zrobiła pogrzeb i przepracowała żałobę, i traumę tej, którą skazała je na ból podczas aborcji i może do końca życia będzie zastanawiać się, a może lekarze się pomylili, może wady nie były tak poważne, może ZD to nie taka tragedia i dałabym radę... I to trauma, i to trauma, tylko trzeba zadbać o dziecko. Ono samo się nie obroni.

Zygota jest dzieckiem. Zygota, morula, blastula, embrion, płód, noworodek, młody, staruszek. To człowiek, tylko w różnych etapach życia. Możesz sobie wmawiać, że jest inaczej, żeby usprawiedliwić prawo ich zabijania, ale to nie zmienia faktu. Możesz pokazywać przechodniom zdjęcia embrionów słoni i borsuków i tryumfować, jak nie spostrzegą się, że to nie ludzkie. To nie zmienia faktu, że człowiek zaczyna się od poczęcia i nie dzieje się nic, co miałoby mu to człowieczeństwo nadać w trakcie ciąży.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.