KS Michałowo - Warmia 1:3

Niepokonany w rozgrywkach ligowych w rundzie wiosennej  na własnym boisku KS Michałowo zakończył w środę świetną passę czterech kolejnych zwycięstw przegrywając z WARMIĄ Grajewo 1:3. Był to zaległy mecz SALTEX IV ligi zaplanowany pierwotnie na 31 marca i odwołany w pierwszym terminie z powodu złego stanu boiska. WARMIA tym samym odrobiła zaległości i po 26 kolejkach umocniła się na pozycji wicelidera tabeli z czterema punktami przewagi nad WISSĄ Szczuczyn.

Na mecz w Michałowie nasz zespół pojechał bez czterech zawodników z podstawowej 18-tki. Tym razem zabrakło Wojtka Koszczuka, Pawła Górskiego, Janusza Stankiewicza i Rafała Kozikowskiego. Początek meczu był nieco senny i z całą pewnością miała na to wpływ upalna pogoda. Prowadzenie dla WARMII zdobył w 30 minucie Paweł Sypytkowski, strzałem z pola karnego kończąc akcję Dzierzgowskiego. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Kamil Randzio, którego dośrodkowanie a raczej tak zwany „centrostrzał” kompletnie zaskoczył bramkarza KS Michałowo. Na przerwę nasz zespół schodził z przewagą dwóch goli i było to prowadzenie z całą pewnością zasłużone. W drugiej połowie gospodarze rzucili się do ataków, ale w 67 minucie piękna akcja naszego zespołu przyniosła trzeciego gola. Kamil Randzio zagrał do Mikuckiego a ten wyłożył piłkę jak na tacy dla Dzierzgowskiego, który z bliska podwyższył na 3:0. Nasi rywale wcale nie zamierzali rezygnować ze starań o poprawę niekorzystnego wyniku. W 77 minucie na strzał zdecydował się Charkiewicz. Piłka odbiła się od Edisona i wpadła do siatki zdezorientowanego Gieniusza. Gol dodał animuszu gospodarzom, którzy ambitnie walczyli o kolejne bramki. Nasi piłkarze utrzymali jednak zwycięstwo i tym samym był to osiemnasty kolejny mecz bez porażki w IV lidze naszego zespołu. W naszym zespole zadebiutował kolejny wychowanek trenera Daniela Tuzinowskiego Mateusz Marczykowski, który jest 25-tym zawodnikiem reprezentującym nasz zespół w bieżącym sezonie w meczach SALTEX IV ligi a wśród nich 19-tym wychowankiem.

Skrót video z meczu w Michałowie:

30.05.2018 Michałowo, Stadion Gminny

KS Michałowo - WARMIA Grajewo 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Paweł Sypytkowski 30', 0:2 Kamil Randzio 35', 0:3 Tomasz Dzierzgowski 67', 1:3 Mateusz Charkiewicz 77'

KS: 1.Kucharczyk (Kpt) - 16.M.Tomczyk, 8.Rybołowicz (46' 3.Kondracki), 5.Ł.Konończuk20.Charkiewicz,15.Małyszko, 9.Tchórznicki, 18.Wołczyński, 10.K.Tomczyk, 17.Grabowski, 14.Roszkowski

REZERWA: 23.Bondziul - 13.Gajewski, 7.D.Doroszko, 22.E.Doroszko, 3.Kondracki, 19.D.Konończuk

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 2.Krupa -  4.Mikucki (67' 9.Chyliński) ,15.P.Zarzecki , 19.Cybulski (60' 20.Mirva) , 3.Domurat, 16.Sypytkowski (90' 11.Marczykowski) - 7.Dzierzgowski  (73' 8.Kondratowicz)

REZERWA: 12.Sobolewski, 14.E.Zarzecki, 20.Mirva, 9.Chyliński, 8.Kondratowicz, 11.Marczykowski

Sędzia: Mariusz Chrzanowski (Białystok)

Żółte kartki: Roszkowski, Wołczyński, Kucharczyk (KS), Arciszewski, Edison, P.Zarzecki (WARMIA)

Autor: Janusz Szumowski