Jak zwiększyć bezpieczeństwo?

aktualizacja: 2019-08-13 10:55:32     nr wiadomości: 39918     przeczytano: 5451     Ilość komentarzy komentarze: 4

Na mapie drogowej każdej miejscowości są skrzyżowania uznawane za niebezpieczne, gdzie np. stojące w pobliżu duże drzewa, budynki, słupy czy też parkowane samochody ograniczają widoczność. Kierujący mają tam problemy z płynnym włączeniem się do ruchu. Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa w takich miejscach, zarządcy dróg stosują różne rozwiązania. Jednym z nich jest montaż luster drogowych.

W ostatnim czasie lustra drogowe pojawiły się w Szczuczynie na skrzyżowaniach ul. Sobieskiego z ul. Królowej Marysieńki i podjazdem na teren klasztoru, ul. Senatorskiej i Ogrodowej oraz ul. Nadstawnej z łącznikiem z Placem Tysiąclecia. 

Inwestycje wprawdzie niewielkie a cieszą i spełniają swoją funkcję. I choć sceptycy twierdzą, że wprowadzone rozwiązanie nie załatwia sprawy - powoduje zniekształcenia obrazu, nie oddaje rzeczywistej odległości jadącego pojazdu ani prędkości z jaką się porusza, to w trosce o własne bezpieczeństwo i karoserię samochodu, każdy kierowca przejeżdżając w tych miejscach powinien zerknąć w zamontowane lustro.  

fot. A. Kuczyński

Ulica H.Sienkiewicza również niebezpieczna.
Napisał: Roma dodano: 2019-08-14 10:19:00

Panie Burmistrzu ustawienie kamer podniosło by bezpieczeństwo w Szczuczynie a nie umieszczenie tabliczek /
Napisał: klubowicz dodano: 2019-08-14 10:55:13

W jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce, czytaj najmniej wypadków samochodowych, skorzystali z doświadczeń skandynawskich i właśnie nie poprawiają widoczności, a ją utrudniają. To się przekłada na niższą prędkość na drodze i co za tym idzie mniejszą ilość wypadków.
Napisał: Kamil dodano: 2019-08-14 11:26:16

Szłam do Biedronki to widziałam.Tabliczka nie wystarczy Kamilu jeśli lustereczko dostał tzw ks to jest ok, bo to o to chodzi. To tak są potrzebne jak te bałwany leżące na ulicach a motopierdziści jeżdżą setą przy krawężniku i policja ich w telewizorze nie widzi. K
Napisał: Renia dodano: 2019-08-17 15:08:09

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.