Jak uczyć zdalnie klasy I-III

aktualizacja: 2020-11-19 08:55:33     nr wiadomości: 44018     przeczytano: 2014     Ilość komentarzy komentarze: 3

Resort edukacji przygotował poradnik, jak uczyć zdalnie w klasach I-III szkół podstawowych. Można w nim znaleźć porady m.in. o tym, jak kontaktować się z nauczycielami, jak zaplanować dziecku czasu, wspierać je w rozwoju i w edukacji w warunkach domowych.

Poradnik jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

"W związku z nauką zdalną przygotowaliśmy praktyczny poradnik dla nauczycieli i rodziców uczniów klas I-III szkół podstawowych. W poradniku zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy w nim także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych" – powiedziała rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska w informacji na temat poradnika.

Nauczyciel zatrudniony zarówno w szkole publicznej, jak i niepublicznej, prowadzący kształcenie na odległość będzie mógł otrzymać 500 zł dofinansowania do zakupu sprzętu, w tym m.in. akcesoriów komputerowych, oprogramowania lub usługi dostępu do internetu.

Materiały

Kształcenie na odległość w klasach I-III szkoły podstawowej – poradnik MEN
Kształcenie​_na​_odległość​_w​_klasach​_I-III​_szkoły​_podstawowej​_–​_poradnik​_MEN.pdf 1.72MB
Kształcenie na odległość w klasach I-III szkoły podstawowej – poradnik MEN
Kształcenie​_na​_odległość​_w​_klasach​_I-III​_szkoły​_podstawowej​_–​_poradnik​_MEN.doc 0.86MB

500 zł dofinansowania do zakupu sprzętu ... Hahaha wszyscy o tym mówią , a pieniędzy jak nie było, tak nie ma
Napisał: N-l dodano: 2020-11-19 17:01:38

To całe nauczanie zdalne można potłuc o kant du... Nikomu ono nie służy, ale tumanami łatwiej rządzić. Niech ten MEN nie będzie taki mądry. Co nauka w szkole, to w szkole. Koniec kropka.
Napisał: Kama dodano: 2020-11-19 17:42:46

Zdalna nauka w 1-3 to totalna porażka!!!!
Napisał: Ewa dodano: 2020-11-20 12:29:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.