Jak Ełk radzi sobie z pandemią?

aktualizacja: 2020-12-02 12:05:42     nr wiadomości: 44110     przeczytano: 5056     Ilość komentarzy komentarze: 4

Nie wszystkie oddziały w ełckim szpitalu „Pro-Medica” pracują normalnie.

Zawieszona jest działalność oddziału rehabilitacji z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej i rehabilitacji kardiologicznej.

– Zamknięcie oddziałów spowodowane jest sytuacją epidemiologiczną w kraju i koniecznością leczenia pacjentów z Covid 19 – mówi nam Bożena Szelągowska, Prezes Zarządu Spółki Pro-Medica w Ełku Sp. z o.o. 

W placówce funkcjonują za to  wszystkie poradnie specjalistyczne. 

- My przed pacjentami się nie zamykamy. Dbamy o to, by pacjenci mogli uzyskać pomoc lekarską – dodaje Prezes Zarządu Spółki.

Dla funkcjonowania szpitala, ważne jest uczciwe informowanie lekarzy, czy znajdujemy się w grupie ryzyka zakażenia koronawirusem. Placówka posiada specjalny transport covidowy w obsadzie dwuosobowej.

Raport COVID z 02.12.2020:  liczba zakażonych - 35, liczba przypadków śmiertelnych - 4. 

Tymczasowa kostnica w chłodniczej naczepie

Władze szpitala Pro-Medica w Ełku nie mają innego wyjścia. Wojewoda nakazał im utworzyć oddział dla chorych na COVID-19. Ich prosektorium ma jednak tylko cztery miejsca. Dlatego tymczasową kostnicę przygotowano specjalny kontener. 

czytaj więcej na  https://www.money.pl/
 

A co z ludźmi chorymi na inne poważne choroby?!Takie jak nowotwory,cukrzyca,nadciśnienie,zapalenie płuc itp.?Też mają prawo do pełnej opieki zdrowotnej,nie tylko covid i covid...
Napisał: g45 dodano: 2020-11-27 20:10:21

Jestem pacjentka onkologiczna i tylko jeden raz w tym roku zdarzyło się że moja wizyta została przesunięta o dwa tygodnie , jak narazie wszystko idzie sprawnie
Napisał: Pacientka dodano: 2020-11-27 23:14:50

/. Dobre. Dziękujemy PiS za przygotowanie kraju do Pandemii. Całe lato mieliście, ale przepchnięcie Dudy było ważniejsze.
Napisał: ⛷⛷⛷⛷⛷⛷⛷ dodano: 2020-12-02 14:44:36

"My przed pacjentami się nie zamykamy. Dbamy o to, by pacjenci mogli uzyskać pomoc lekarską" - kuzynka ok. dwóch lat wstecz złamała rękę, jeszcze Covida nie było. Ze skierowaniem od lekarza rodzinnego zgłosiła się do przychodni Pro-Medica przy ul. Konopnickiej. Efekt - ewentualne przyjęcie przez specjalistę za 2 tygodnie, ze złamaną ręką!!! nie wiem czy śmieszne czy straszne.
Napisał: Greg dodano: 2020-12-03 18:36:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.