• 10446 wyświetleń

Inauguracja rozgrywek III ligi

W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Braniewie meczem z gospodarzami - ZATOKĄ Braniewo nasza drużyna rozpocznie rozgrywki III ligi w sezonie 2011/2012. Przeciwnik WARMII to drużyna, która w ubiegłym sezonie zajęła VIII pozycję w końcowej tabeli. Bilans spotkań z ZATOKĄ z ub. sezonu jest korzystny dla grajewian -  w Braniewie 4.09.2010 roku padł remis 2:2 (bramki: Daniel Komorowski (2) dla ZATOKI oraz Mariusz Milczarek i Daniel Tuzinowski dla WARMII). W rundzie wiosennej nasz zespół wygrał 2:0 w Grajewie po bramkach Konrada Kowalko i Marcina Strzelińskiego.
Zespół ZATOKI w letniej przerwie zasilili: Kamil Graczyk (CONCORDIA Elbląg),  Andrzej Liszko (OLIMPIA Elbląg), Martin Strach (OLIMPIA Elbląg), Tomasz Siepsiak (SMS LIDER Włocławek), Kamil Zalewski (PAMA Powdowo). Drużyna z Braniewa rozegrała następujące mecze sparringowe:
POLONIA Pasłęk 1:1, CARTUSIA Kartuzy 2:0, ZALEW Frombork 14:3, GRYF Tczew 2:4, SOKÓŁ Ostróda 1:1.
Pozyskanie przez ZATOKĘ Kamila Graczyka, który był królem strzelców naszej grupy III ligi w ub. sezonie było jednym z hitów transferowych tego lata w warmińsko - mazursko - podlaskiej III lidze. Wyraźnie świadczy też o tym, że ZATOKA mierzy w nadchodzącym sezonie wysoko. Atak Daniel Komorowski - Kamil Graczyk zapewne będzie duetem trudnym do powstrzymania dla wielu trzecioligowych obrońców. W ub. sezonie obaj ci zawodnicy zdobyli aż 25 bramek (14 - Graczyk, 11 - Komorowski).

Tymczasem w naszym zespole nie dzieje się niestety najlepiej. W ostatnich dniach przyplątały się urazy do kilku zawodników (Czapliński, Randzio, Mirva). Ich udział w pierwszym meczu jest mocno niepewny. Wciąż do gry nie jest gotowy Mariusz Milczarek a i Bartek Wierzbicki, jeśli znajdzie się w kadrze na mecz to na pewno nie zagra od pierwszej minuty.
Dziś do gry w III lidze została uprawniona następująca kadra zawodników WARMII Grajewo: