Imieniny założyciela Szczuczyna

aktualizacja: 2019-05-08 17:42:28     nr wiadomości: 39162     przeczytano: 2777     Ilość komentarzy komentarze: 2

Z okazji imienin Podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna oraz Patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie w Nowym Parku w Szczuczynie odbył się w dniu 08.05.2019r. happening zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie, Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie oraz Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”.

Obchody imieninowe rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. INMP w Szczuczynie w intencji patrona Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie oraz byłych
i obecnych uczniów, pracowników i nauczycieli. Mszę celebrował ksiądz proboszcz Jacek Majkowski a udział  w niej wzięli m.in. Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna i pracownicy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, dyrektorzy i poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej i Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, dyrektor i pracownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie Ewa Grunwald podziękowała za współpracę uczniom, pracownikom, dyrektorom szkół, Urzędowi Miejskiemu w Szczuczynie oraz osobom prywatnym i  zaprzyjaźnionym instytucjom.

Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do Nowego Parku gdzie Janusz Siemion – dyrektor BCK w Szczuczynie uroczyście otworzył imieninowy happening i zaprosił zebranych do wspólnej zabawy.

Na samym początku przedstawiono drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Uczniowie wzięli udział w grze miejskiej pt.: „Skarb Szczuki”. Przy zachowaniu wszystkich zasad fair play zwyciężyła drużyna z Niedźwiadnej a nagrodę wręczył jej sam Stanisław Antoni Szczuka (w tej roli Sebastian Rydzewski).

Uczestnicy happeningu mogli obejrzeć fenomenalne występy taneczne klasy I „A” i klasy II „A” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie a także popisy taneczne żeńskiego zespołu ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Rozstrzygnięto też konkurs pt.:”Makieta popijarskiego kompleksu klasztorno – kościelnego w Szczuczynie”. Nagrodę główną zdobyła praca Agnieszki i Katarzyny Pawłowskich ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej.

Dzieci i młodzież aktywnie korzystały ze strefy animacji i sportu w asyście szczuczyńskiej Gwiazdy!

Tradycyjnie już happening uświetnił kiermasz ciast przygotowany przez młodzież gimnazjalną przy wsparciu rodziców i wychowawców.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, dyrektorom i instytucjom za pomoc w organizacji happeningu!

fot. Andrzej Kosmowski , Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

założyciel i lu chłopów zamordował
Napisał: widz dodano: 2019-05-09 22:27:31

Pan Andrzej Kosmowski >proponuje, by w przyszłości, zrezygnował Pan z przymiotnika "nowy" wskazując park jako miejsce organizowanej imprezy bo park nie jest nowy /osiągnął wiek emerytalny/ i nijak się ma do pomnika założyciela i właściciela miasteczka postawionego w tym parku. Proponuje przywołać starą nazwę dla parku przy ul, Ogrodowej jako "Ogród spacerowy" a park utworzony w miejscu targowicy nazwę swą przyjmie poprzez wyłonienie jej w drodze konkursu. Pozdrawiam.
Napisał: łamacz bruku targowicy dodano: 2019-05-11 19:44:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.