Hotspoty w Grajewie

aktualizacja: 2020-05-29 10:10:43     nr wiadomości: 42481     przeczytano: 1635     Ilość komentarzy komentarze: 1

W sierpniu ubiegłego roku, w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej pn. "WiFi4EU", Miasto Grajewo otrzymało voucher w wysokości 15 tys. euro na budowę sieci bezpłatnego dostępu do Internetu. Dzięki dofinansowaniu zostało wybudowanych 12 punktów dostępowych Hotspot (7 zewnętrznych i 5 wewnętrznych).

Bezpłatny dostępu do bezprzewodowego Internetu będzie możliwy na skwerze przed Urzędem Miasta Grajewo (od ul. Mickiewicza), w Parku Wolności, w Parku przy ul. Wojska Polskiego, w Parku Solidarności, w Klubie Hades, w Urzędzie Miasta, w Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka, Grajewskim Centrum Kultury, Klubie Seniora oraz Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Grajewie.

Po testach we wskazanych lokalizacjach, będzie można bezpłatne korzystać z medium o prędkości przesyłania danych wynoszącej co najmniej 30 Mb/s.

WiFi4EU to inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której wspierane są działania jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zapewnienia bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu w miejscach publicznych tj. parki, place miejskie, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia, muzea itp.

 

No tak a przed urzędem dalej nie ma flagi unii!
Napisał: janek dodano: 2020-05-29 13:27:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.