"Grajewianie" - nowy sezon

aktualizacja: 2019-11-12 13:57:40     nr wiadomości: 40687     przeczytano: 2805     Ilość komentarzy komentarze: 1

8 listopada w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się niezwykły koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Grajewianie”.

Zebranych gości przywitał i poprowadził całość wydarzenia choreograf zespołu, charyzmatyczny, niezwykle zaangażowany w pracę z tancerzami, pan Wojciech Chylewski. Obejrzeliśmy m.in. Mazura, Poloneza, podziwialiśmy tańce i przyśpiewki wywodzące się Warmii, gór, Podlasia, Lubelszczyzny etc.

Występy grup poruszyły publiczność, tancerze otrzymali owacje na stojąco. Było pięknie i kolorowo. Jak zwykle mogliśmy się wszyscy przekonać, jak piękna jest kultura ludowa naszego kraju.

Uroczystym akcentem wydarzenia było podziękowanie odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Zdzisławie Gałeckiej dbającej o kostiumy, za kilkunastoletnią pracę z zespołem. Głos zabrali: Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski , Dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury pan Tomasz Dudziński oraz choreograf i tancerze z zespołu. Były kwiaty, uściski, łzy wzruszenia i wspólnie odśpiewanie Sto Lat.

Dzieciaki, które dołączyły w tym roku do naszej tanecznej rodziny otrzymały koszulki a wieloletnia tancerka Anna Saciłowska, która opuszcza szeregi zespołu pamiątkowe podziękowania.

Składamy szczere gratulacje i wyrazy uznania za cudowne doznania artystyczne, instruktorowi za wkład pracy i wielkie serce, Rodzicom za nieustanne wsparcie a Państwu za tak liczną obecność i ciepłe przyjęcie. 

Grajewskie Centrum Kultury

Piękny kolorowy koncert Dziękuję
Napisał: . dodano: 2019-11-13 07:59:56

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.