piątek, 29 marca 2024

• 2 komentarzy
  • 10669 wyświetleń

GRANICA Kętrzyn - WARMIA 0:1

Trwa świetna passa naszego zespołu. Wczoraj w Kętrzynie WARMIA pokonała GRANICĘ 1:0 i nadal prowadzi w tabeli rozgrywek III ligi podlasko - warmińsko - mazurskiej z 23 zdobytymi punktami. Tabela - http://www.90minut.pl/liga/0/liga5755.html

GRANICA udowodniła w tym meczu, że nieprzypadkowe były dotychczasowe dobre wyniki tego zespołu w bieżącym sezonie, zwłaszcza osiągane na własnym boisku. Gospodarze grali szybko i pomysłowo. Mecz był zacięty i do ostatnich minut obfitował w emocje. Świetny występ zanotował nasz bramkarz Piotr Czapliński, który kilkoma interwencjami pokazał wielką klasę. Zwycięską bramkę dla WARMII zdobył skuteczny ostatnio grający trener Marcin Strzeliński, który w 43 minucie po znakomitym podaniu Łukasza Wójcika wszedł w pole karne GRANICY i strzałem w długi róg pokonał Barwickiego. W końcówce meczu WARMIA miała znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, kiedy po rzucie rożnym świetnie strzelał głową Konrad Kowalko, lecz jego uderzenie piłki głową  trafiło w nogi stojącego na linii bramkowej obrońcy gospodarzy.
Negatywnym bohaterem zawodów był sędzia Olgierd Kowalski z Olsztyna, który swoimi decyzjami wzbudzał wielkie zdziwienie w szeregach naszego zespołu. Zwłaszcza w sytuacji w drugiej połowie meczu, kiedy sędzia nie przerwał gry, gdy na boisku pojawiła się druga piłka, wrzucona przez jednego z zawodników GRANICY. Pomimo tego, że tuż obok była przeprowadzana akcja gospodarzy gra nie została przerwana, a pan Kowalski po prostu sam... odkopnął dodatkową piłkę za linię boczną. Inne decyzje sędziego jak ta z 10 minuty, gdy Lachowski z GRANICY rzucił piłką w twarz Łukaszowi Wójcikowi, po czym otrzymał jedynie żółtą kartkę (podobnie jak ... Wójcik), czy też nie ukaranie zawodnika gospodarzy kartką po tym, gdy ewidentnie zatrzymał piłkę ręką świadczyły o bardzo złej pracy tego arbitra. Na szczęście pomimo nerwów, które sędzia wprowadzał swoimi decyzjami nasi piłkarze utrzymali cenne zwycięstwo.
Cały nasz zespół zasłużył na słowa najwyższego uznania. Zwłaszcza, że w zwycięskim meczu nie mogli wystąpić trzej zawodnicy z podstawowego składu: Mirva, Milczarek i Daniel Tuzinowski.

Kolejny mecz WARMIA rozegra już w najbliższą sobotę w Grajewie. O godzinie 15:00 nasz zespół podejmie ORŁA Kolno, którego trenerem jest były szkoleniowiec WARMII Ryszard Borkowski. Mecz, uznawany za "lokalne derby" zapowiada się niezwykle interesująco i już dziś zapraszam wszystkich kibiców piłki nożnej na to spotkanie.

Na prośbę działaczy ze Szczuczyna mecz w ramach rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego pomiędzy WARMIĄ a WISSĄ Szczuczyn odbędzie się  w Grajewie w środę 12 października o godzinie 15:00.

02.10.2011 Stadion Miejski w Kętrzynie

GRANICA Kętrzyn - WARMIA Grajewo 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Marcin Strzeliński 43'

GRANICA: 1. Barwicki - 13. Aleksandrowicz, 22. Wojnicki, 18. Wepa, 6. Rałowiec - 8. Miłoszewski, 14. Mazurowski (75' 19. Traut), 11. Lachowski, 7. Nałysnyk - 4. Piątkowski, 9. Kowalewski (Kpt.)

REZERWA: 12. Chodarcewicz - 19. Traut, 10. Kłosowski, 20. Sobczak, 21. Bijata

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler, 4. Makowski, 3. Domurat, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz (90' 13. Baczewski), 17. Arciszewski (Kpt.), 5. Randzio (90' 13. Baczewski) - 7. Wójcik (46' 8. Krukowski), 19. Wierzbicki (78' 15. P.Górski)

REZERWA: 12. Gieniusz - 16. M.Szumowski, 18. Mikucki, 13. Baczewski, 14. M.Tuzinowski, 15. P.Górski, 8. Krukowski

Sędzia: Olgierd Kowalski (Olsztyn)

Żółte kartki: Domurat, Wójcik, Wierzbicki, Strzeliński, Kowalko, Krukowski (WARMIA), Lachowski, Rałowiec, Aleksandrowicz (GRANICA)

Widzów: 350

1' Rozpoczyna GRANICA

5' Po okresie optycznej przewagi WARMII pierwsza akcja GRANICY -silny strzał Kowalewskiego zza linii pola karnego pewnie broni Czapliński

8' Żółtą kartkę za faul otrzymuje Łukasz Domurat

10' Lachowski z GRANICY rzuca piłką w Wójcika i choć  z pewnością zasługuje na czerwoną kartkę sędzia pokazuje mu żółtą i taką samą kartkę otrzymuje ... Wójcik

14' Bardzo dobra akcja WARMII - Wójcik dośrodkowuje z prawej strony boiska, nie udaje się dojść do strzału Wierzbickiemu a Kamil Randzio został skutecznie zablokowany przez obrońców i piłkę wyłapał Barwicki

16' Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Strzelińskiego, lecz sędzia uznał, że główkujący Matysiewicz był na spalonym

20' Strzał Piątkowskiego na nasze szczęście trafia w nogi Konrada Kowalko

24' Pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu dla gospodarzy - piłkę łapie Czapliński

27' Dobra akcja prawą stroną Mazurowskiego, po jego dośrodkowaniu bardzo niecelnie strzela Nałysnyk

28' Drugi, bardzo niecelny strzał Nałysnyka

30' Mocny strzał Piątkowskiego broni Czapliński, GRANICA przeważa

31' Kapitalny strzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów Lachowskiego doskonale broni Czapliński

32' Wierzbicki strzela głową minimalnie obok słupka bramki gospodarzy po dośrodkowaniu Strzelińskiego

34' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Strzelińskiego wybijają obrońcy gospodarzy

35' Drugi rzut rożny dla WARMII - znów Strzeliński, lecz tym razem bardzo nieudane dośrodkowanie

39' Czapliński świetnie broni groźne dośrodkowanie

40' Kolejny rzut rożny dla GRANICY - dośrodkowanie broni nasz bramkarz

41' Rzut rożny dla WARMII - piłka po dośrodkowaniu naszego grającego trenera w rękach Barwickiego

43' Po świetnym podaniu Wójcika, Marcin Strzeliński znakomicie wchodzi w pole karne gospodarzy i strzela w długi róg bramki Barwickiego - WARMIA prowadzi 1:0!!!!!!

45' Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy meczu

45' + 1' Po rzucie wolnym Strzelińskiego Łukasz Wójcik uderza z pierwszej piłki, niestety niecelnie

45' +1' Sędzia kończy pierwszą połowę - WARMIA prowadzi w Kętrzynie 1:0.

46' Rozpoczyna WARMIA

46' W naszym zespole po przerwie za Łukasza Wójcika wszedł Krzysztof Krukowski

46' Rzut rożny dla WARMII wykonał Strzeliński - Konrad Kowalko uderzył piłkę głową, niestety niecelnie

54' Po okresie wyrównanej gry kapitalny strzał Rałowca wybija na rzut rożny Czapliński

56' Arciszewski uderza piłkę  z powietrza, lecz broni Barwicki

57' Sędzia z sobie tylko znanych powodów nie pokazuje oczywistej żółtej kartki za zagranie ręką zawodnika GRANICY w środkowej części boiska

59' Żółta kartka dla Wierzbickiego za atak na Barwickiego

63' Strzeliński faulowany w polu karnym gospodarzy, lecz sędzia z Olsztyna pokazuje ... żółtą kartkę dla naszego grającego trenera

66' To co wyprawia pan Kowalski to już skandal - na boisku pojawia się druga piłka wrzucona przez rezerwowego zawodnika GRANICY, jednak sędzia nie przerywa gry, pomimo tego, że w pobliżu jest przeprowadzana akcja GRANICY. Na szczęście nasi obrońcy wyjaśniają sytuację

70' Silne, lecz niecelne uderzenie Strzelińskiego

71' Przy tak sędziującej trójce arbitrów będzie bardzo trudno utrzymać w Kętrzynie korzystny rezultat

72' Bardzo groźna sytuacja dla GRANICY, piłka po uderzeniu Nałysnyka mija Czaplińskiego lecz wybija ją sprzed naszej bramki Domurat

74' Po dośrodkowaniu "główka" Kowalewskiego minimalnie nad poprzeczką naszej bramki

75' Zmiana w zespole gospodarzy - Traut wchodzi za Mazurowskiego

78' Zmiana w WARMII - za Wierzbickiego na boisku pojawia się Paweł Górski

80' Sędzia znów w roli głównej, dyktuje rzut wolny przeciw WARMII po tym, gdy zawodnik gospodarzy przewraca się o własne nogi

83' Świetne wejście w pole karne gospodarzy Krzysztofa Krukowskiego, lecz nasz napastnik zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę

84' Żółta kartka za faul dla Konrada Kowalko

85' Rzut rożny dla WARMII - znakomite dośrodkowanie Strzelińskiego i Konrad Kowalko silnym strzałem głową trafia w stojącego na linii bramkowej obrońcę gospodarzy

87' Rzut rożny dla GRANICY, bardzo złe dośrodkowanie wyjaśniają nasi obrońcy

87' Wspaniały rajd Konrada Kowalko, którego zatrzymuje bramkarz GRANICY

90'  Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu

90' + 2' Zmiana w WARMII, za Kamila Randzio wchodzi Baczewski

90' + 3' Za Matysiewicza wchodzi Mateusz Tuzinowski

90' + 3' Sędzia kończy mecz - WYGRYWAMY 1:0!!!

Autor: Janusz Szumowski