Europejski Dzień Języków

aktualizacja: 2020-09-28 21:50:34     nr wiadomości: 43531     przeczytano: 721     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dnia 28 września 2020 w SP nr 1 w Grajewie, nauczyciele języków obcych wraz z uczniami przygotowali obchody Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie wykonali piękne plakaty, które wyeksponowano na szkolnych korytarzach. W trakcie uroczystości przedstawiono genezę święta, zaprezentowano ciekawostki o językach, przedstawiono prezentacje informujące uczestników o kolejnym projekcie Erasmus+ ”Cultural Similarities and Differences Between European Countries” oraz filmy o szkołach i krajach partnerskich. Zapoznano uczniów z celami i oczekiwanymi rezultatami nowego projektu.

Celem ustanowienia tego wydarzenia przez Radę Europy jest uświadomienie ogółowi społeczeństwa znaczenia wielojęzyczności w Europie, pielęgnowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz wspieranie nauki języków obcych, także poza formalnym cyklem kształcenia.


Szkolny koordynator programu Erasmus+
Jakub Czyż

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.