Ełk: Zdarzenia drogowe

aktualizacja: 2018-03-26 17:04:51     nr wiadomości: 34737     przeczytano: 4704     Ilość komentarzy komentarze: 2


Policjanci z Ełku pracowali na miejscu dwóch zdarzeń z udziałem motocyklistów. Do pierwszego z nich doszło w Sajzach. Tam kierująca osobową hondą nie ustąpiła pierwszeństwa 23 -letniemu motocykliście. Jak się okazało, był on nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania.

W kolejnym zdarzeniu kierujący fordem transitem zajechał drogę motocykliście, co spowodowało zderzenie pojazdów. Apelujemy zarówno do kierowców samochodów, jak i motocyklistów o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. 

Dzięki słoneczniej pogodzie na drogach pojawiło się więcej motocyklistów. Niestety nie wszyscy stosowali się do przepisów drogowych. Tylko wczoraj (25.03.) doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń w powiecie ełckim. 

Przed godziną 15.00 policjanci pracowali na miejscu wypadku w Sajzach. 24 -letnia kierująca osobową hondą wyjeżdżając z posesji nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów. Jak się okazało 23 -letni kierujący motocyklem był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna trafił do szpitala z urazem biodra.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Ełku przy ul. Grajewskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci 61 -letni kierujący fordem transitem zajechał drogę jadącemu prawidłowo motocykliście. W wyniku tego uderzył on w samochód. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi i posiadali stosowane uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tych wypadków. 

Te zdarzenia zmuszają do jeszcze większego zwrócenia uwagi zarówno przez kierujących samochodami na motocyklistów, jak i motocyklistów na kierujących samochodami. 

Kierowcy samochodów często narzekają na zagrożenia, jakie powodują na drodze motocykliści. Jednak ze statystyk wynika, że często to kierowcy samochodów ponoszą winę za zdarzenia z udziałem motocykli. Pamiętajmy, że motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, więc należy szanować ich prawo do jazdy. 

Kierujący jednośladami powinni szczególnie pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, ponieważ najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez nich to nadmierna prędkość. Ogromnym zagrożeniem jest także nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. 

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego odpowiedzialni są za wspólne bezpieczeństwo na drogach. - informuje KPP Ełk
 

Niech trochę wolniej zaczną jeździć motocykliści bo to co ostatnio widziałem to o mało nie doszło do kolizji z winy motocyklisty, w porę wyhamował motorem samochód nie miał by gdzie uciekać.
Napisał: Kierowca dodano: 2018-03-27 16:36:11

Jestem kierowcą i samochodu i motocykla.Nikt nie pisze jak młodzi czy nawet starsi kierowcy, katują opony i silniki. Stwarzają zagrożenie i nie dają spać latem przy otwartych oknach. Tylko jak zaczyna się sezon, nagle halo, bo wyjeżdżają jednoślady. Ogar ludzie.LWG.
Napisał: Pablo dodano: 2018-03-27 20:27:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.